Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudnék itthon programoz...

Hogyan tudnék itthon programozásra készülni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, kifejtem bővebben a kérdésem :)

Az van, hogy covid elején voltam egyetemen 3 hónapot kb proginfón Szegeden, azonban otthagytam az online oktatás miatt leginkább, illetve fiatal voltam és nem voltam igazán még kész rá szerintem.

Azonban eléggé gondolkozom mostanában, hogy jövő szeptemberre visszajelentkezem, s addig van még bő 1 év pár hónapom, addig itthonról hogyan/hol tudnék előre tanítani magam ebben a témában, hogy esetleg ennyi előnyöm legyen?

Nem teljesen szűz már a téma számomra, hisz azért valamennyit (ha nagyon minimálisat is) de bele tudtam kukkantani a számítástechnika világába akkor, így esetleg ha valaki segítene a témában (akár videok, könyvek, programok amikkel tanulhatok) nagyon hálás lennék neki :) jöhet bármi, előre is köszönöm!



2023. máj. 7. 16:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Programozásból pontosan mire gondoltál, hogy jobban iránymutatást tudjunk adni?

Gyakorlatias pl.: c, c++, Java, python, esetleg az elméletet szeretnéd tanulni(késöbb mindenképp valamilyen szinten meg kell tanulni az egyetemen)?

Youtubeon is vannak ilyen tutorial videók.

Vagy ott a [link]

W3schoolon is találsz mindenféle leírást.

2023. máj. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az előző válaszból kimaradt, de érdemes lehet a w3school tutorialon végig menni. Ha esetleg van valami ötlet amivel szívesen foglalkoznál és annak a megvalósítását elkezdenéd azzal tudnál a legjobban haladni és így érdekessebbé tenni a programozást :)
2023. máj. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Huh, igy hirtelen még nemtudom melyiket használnám, nagyon a különbséget sem tudom még közöttük micsoda :) de azthiszem c-n tanultam abban a pár hónapban, illetve szerintem jó lenne elmélettel kezdenem a témában :) de mindenképp megnézem az oldalt amit linkeltél, nagyon köszönöm :) rajta leszek, hogy használható tudással kezdjem a dolgot majd :D

Köszi szépen!

2023. máj. 7. 16:27
 4/5 A kérdező kommentje:
Illetve ha bármiféle téma elérhető neten, amit tanulni kell majd ott(akár matek, akár más tárgyak), tudni kéne, szívesen fogadom azokat is (amit tudok otthonról magamtól)
2023. máj. 7. 16:29
 5/5 anonim ***** válasza:

Szegedi egyetemeket nem ismerem, de a BMEn online elég sok anyag elérhető, vannak diák discord csoportok, facebook csoport és elég sok illegális segédanyag is.


Tehát én első lépésben mostani diákoknak írnék (elég soknak, mert sokan nem is fognak válaszolni valószínűleg és ha igen, sem biztos, hogy mindent oda akarnak vagy tudnak adni) és elkérném tőlük azoknak az oldalak elérhetőségét, ahol megtalálod a hivatalos infókat.


Kérnék tőlük egyéb tanyanyagokat is, esetleg a fentebb említett csalásnak számító anyagok elérhetőségét vagy felvételt a google drivehoz ahoz tárolják stb...


Utána célirányosan készülnék a nehéz tantárgyakra, ami többnyire nem a programozáshoz kapcsolódó tantárgyak szoktak lenni.


... de az sem árt ha előre megcsinálsz egy nagy házit egy programozós tantárgyhoz, hiszen annyival több időd lesz más nehezebb tantárgyakra fókuszálni.

2023. máj. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!