Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Itthon melyik programozasi...

Itthon melyik programozasi nyelvek a legkeretebbek?

Figyelt kérdés

2021. szept. 21. 15:00
 1/8 A kérdező kommentje:
*legkeresettebbek
2021. szept. 21. 15:01
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
PHP, C#, Java, C/C++
2021. szept. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
41%

Ha nézegetsz fejlesztői munkákat, akkor az nagyjából ad egy jó képet. Én ahogy az utóbbi hetekben kerestem állások között, a legkeresettebbek szerintem a c#, java, python, ezek után még a c++, de ha nem kizárólag programnyelveket nézünk hanem fejlesztői állásokat, akkor ezek mellett sok helyen felmerültek a full stack dolgok is, a HTML/CSS, JavaScript, meg ahogy néztem még a PHP és az SQL is, bár az utóbbi inkább csak pluszként de nem mint elvárás.


Nagyjából amilyen sorrendben írtam technológiákat, olyan gyakorisággal láttam őket követelményként.

(Természetesen ez eltérhet országonként vagy területenként, vagy hogy éppen én miket találtam az oldalakon pont azokban az időkben)

2021. szept. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%

Azért szép számmal keresnek FrontEnd fejlesztőket. Lehet, hogy React jelenleg a legpopulárisabb, de Angular-ral találkoztam a legtöbbet.

BackEnd-re amivel én találkoztam, az a C#, Java és PHP. Én Python kevésbé jött szembe, de volt olyan is.


Persze ez olyan mint a COVID, hullámzik. Egyszer több C++os kell, egyszer kevesebb. :)

2021. szept. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Java-ra épülő dolgok: Spring, Spark de ezek csak példák.

Önmagával a Java-val sokat nem lehet kezdeni élesben, ezért elvárt néhány keretrendszer használata.

Ez mellett természetesen C#, ha asztali app-okat akar írni az ember, természetesen itt is vannak keresztrendszerek de itt alkalmazás válogatja.

C++, talán a legfizetettebb nyelv manapság, sokoldalú, de elég nehéz.

PHP, ez nem mellékes.

Hozzátéve hogy ezek önmagukban sokat nem érnek, igazából nézd meg mi az elvárt egy álláshirdetésnél, rítka hogy csak 1 nyelv van megadva. Ez csak amolyan eszköz egy adott problémára, és ha speciális a probléma akkor nem biztos hogy meg tudja oldani az ember ha éppen egyéb kvalitásokat/tudást igényel az adott program megoldása.

2021. szept. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
HTML CCS java szkript
2021. szept. 22. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
GW BASIC, Forth, PlanKalkül, Prolog.
2021. szept. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
php
2021. szept. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!