Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » IT-sok akik sokat kereső és...

IT-sok akik sokat kereső és keresett pozícióban dolgoztok itthon, miért nem költöztetek még el vagy tervezitek-e a költözést? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Karrierem elején vagyok még junior szintű sw developer és imádok bp-n lakni meg magyarországot is nagyon szeretem, viszont a külföldi fizetések nagyon durván csábítóak... Tudom, hogy itthonról is dolgozhatnék remote, de ahhoz kell egy szint, még külföldön átlagosként is nevetségesen jót kapnék. Viszont sokat utaztam már és nem sok ország szimpatikus, pláne nem sok város. Egyedül amerikába mennék szívesen, de hát oda biztosan nem fogok kiköltözni:D

Szóval kíváncsi lennék, hogy titeket mi tart itthon vagy terveztek-e majd kimenni előbb-utóbb.



2022. dec. 9. 13:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
73%
Nem tervezek kimenni. Itt van az összes barátom és a családom. A pénz nem minden. Ráadásul, ahogy mondtad, nagyon sok remote pozíció is van. Anyagilag valószínűleg jobban megéri itthon maradni és remoteban bedolgozni egy nyugati cégnek, mint kiköltözni. Ugyanannyi pénz, csak itthon olcsóbb az élet.
2022. dec. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%
A nemzetgazdaságnak, benne a sok honfitársamnak sokkal jobb ha nem én megyek oda a sok pénzért, hanem inkább azok jönnek ide és hozzák a sok pénzt, még ha kevesebbet is. Na jó, túlzás lenne azt állítani hogy ez életem fő vezérelve, de azért jól hangzik ha indokokat keresek.
2022. dec. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
62%

Nekem is mondogatták sokan, hogy "programozó vagy, folyékonyan beszélsz angolul, miért vagy még itthon?". Nos azért, mert itt vannak a szüleim, a barátaim, a családom. Remekül lehet itthonról nyugatra dolgozni dollárért, euróért. A nyugati cégnek megéri, mert alacsonyabb bért fizet, mint az adott országban élőknek, nekem megéri, mert itthon az élet sokkal olcsóbb, mint az a külöbözet, ami az ottani és a remote fizu között van. Amíg EU tagok vagyunk, addig nem is fogok elmenni.

De figyelem a történéseket és amint valós veséllyé válik az EU kilépés, azonnal eladom a lakást, felnyalábolom a családod, esetleg a szülőket is és irány külföld.

2022. dec. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
58%

Remélem, hogy az előttem szólok tudják, hogy csak akkor olcsóbb itthon élni, ha albérletet fizetsz, mivel nyugaton az albérlet drágább, míg egy átlag bolti bevásárlás már olcsóbb. Viszont ha van lakásod, akkor olcsóbb kint élni.


Egyébként én mindenképp maradok '26-ig, amikor megnézem, hogy mi lesz a választásokon, ha megint fidesz, akkor eléggé elgondolkodom, hogy ki megyek.


Az "itt vannak a barátaim és családom" azért elég gyenge érv, mert kb. 1 órás a repülő út bárhova az EU-ban. Az az 1 óra meg olyan, mint nem Bp-en, hanem mellette az agglomerációban élne valaki és onnan járna be.

Az EU-n belüli utazás már aránylag rövid időnek számít.

2022. dec. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
25%

#4: Oké, csak én Budapesstől 250 km-re élek, szóval sehogyan sem 1 óra a hazaút nyugatról. :) És azért hiába lehet gyorsan utazni Európán belül, azért mégsem annyi, hogy "hazaugrok a hétvégén anyámékhoz", mint most, hogy városon belül vannak. Ez pláne akkor gáz, ha valami baj lenne velük.


Amúgy azért még élelmiszerben sem értük utól a nyugatot. Nemrég voltam Szlovákiában, még ott is kb 25-30%-kal magasabbak voltak az árak. Németországban még drágább minden.

És hiába van itthon lakásod (nekem is van), abból odakint nem veszel lakást szóval marad a bérlés.

2022. dec. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

#5

"városon belül vannak"

Nyilván, ha egy ágyban alszol az anyáddal, akkor az meg még jobb, mint ha 10 percet kellene autózni, csak attól még nem lesz reális, hogy egy ágyban aludj vele.


"Amúgy azért még élelmiszerben sem értük utól a nyugatot."

De, londoni ismerősöm az árstop bevezetésekor írt, hogy Londonban 6-ból 4 termék ott olcsóbb, mint itt nálunk árstoppal.

Van ami olcsóbb és van, ami drágább. De összességében egy nagy bevásárlásra vetítve, bizony utolértük nyugatot.

2022. dec. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
49%
6 Nem kell a süketelés, bárki meg tudja nézni milyen árszínvonal van nyugaton. Az import áru sokszor hasonló, a helyi előállítású termék meg nem, szolgáltatásokról nem is beszélve. Ne gyere a hülyeséggel, hogy de ugyanannyi a fodrász is, mert akkor mégis hogyan keres 5x annyit, ha ugyanannyiért szolgáltat, kb ugyanannyit adózik és ugyanannyi vagy inkább magasabb rezsivel üzemel (üzlethelyiség bérleti díj inkluzíve). És nem véletlenül drágább lakást, üzletet bérelni sem, ha ingatlant veszel, meglátod miért.
2022. dec. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
69%

5:

Szlovákiában nem voltam mostanában, de Ausztriában ősszel és nyárom is sokat, úgy átlagosan 10-15%-al olcsóbb az élelmiszer a botlokban, de van ami sokkal oclsóbb, pl. sajt, műzli, felvágottak. Egyedül a hús amit láttam, hogy drágább.

2022. dec. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 2*Sü ***** válasza:
76%

Hogy mennyire keresek jó, az a kérdés szempontjából nem is annyira fontos. A lényeg az, hogy kereshetnék többet egy másik cégnél, kereshetnék többet ha Budapestre költöznék, kereshetnék többet, ha külföldre költöznék.


De keresek annyit, amennyiből a saját igényeimhez mérten meg tudok élni és még félre is tudok tenni. Viszont nem a fizetés az egyetlen szempont. A munkahelyem családias hangulata, a főnök és a munkatársak közötti jó viszony, sőt már-már testvéries kapcsolat, ami a munkán túl mutató aspektusokban is megnyilvánul, az számomra sokat ér. Sokat ér az is, hogy olyan projekten dolgozom, amiért önmagában is lelkesedni tudok. Ami a helyet illeti, a baráti kapcsolataim is sokat számítanak, ahogy a család közelsége is, az „itt vagyok itthon” érzése is, az ilyen-olyan közösségekkel való kapcsolatom is. Én idegen országban eléggé gyökértelennek érezném magam, ha egy ottani barátomnak el kellene magyaráznom, hogy mikor a Magyar népmesék dallamát dúdolom, akkor mit dúdolok és milyen emlékek kötnek ehhez a dallamhoz, milyen érzelmeket tükröz ez bennem, milyen volt a gyerekkorom, annak minden helyi viszonyával együtt.


~ ~ ~


> Az "itt vannak a barátaim és családom" azért elég gyenge érv, mert kb. 1 órás a repülő út bárhova az EU-ban.


Lehet, hogy a repülőút nem tűnik soknak, de a körítés…? Mondjuk tegyük fel, hogy valaki Bernben dolgozik. Onnan nincs közvetlen repülőjárat Magyarországra, így előbb el kell utazni Zürichbe. Az autóval is, vonattal is kb. 2 óra. Zürichbe még el kell jutni a repülőtérre, arra számoljunk nagyvonalúan csak fél órát. De a járat indulása előtt egy órával illik megjelenni – check-in, esetleges csomagfeladás, ellenőrzés stb… –, de számoljunk csak fél órát. Amúgy a repülőút sem egy óra, hanem másfél, plusz a csomagkiadás, kijutás a reptérről, lesz az együtt két óra is. Budapesten még be kell utazni a városba, arra is számoljunk jóindulatúan csak fél órát, még ha csúcsidőben lehet, hogy van az másfél is. Ha még esetleg vidéki vagy és el akarsz jutni mondjuk csak Székesfehérvárra, az alsó hangon megint egy óra és még lehet Székesfehérváron belül is utazhatsz. Ha jól számolok, akkor már 7 óránál tartunk, az oda-vissza 14 óra. Persze még mindig jobb, mintha kocsival mennél, az oda-vissza 24 óra lenne. Azért ez nem a „munka után átugrok anyámékhoz megszerelni a Wi-Fi-t”, és nem a „a székesfehérvári haverommal eset elmegyünk a moziba megnézni egy filmet” kategória. (A költségvonzatáról ne is beszéljünk.)


De ha még két reptérrel rendelkező város között is közlekedsz, akkor is egy másfél órás repülőút a helyben utazással együtt 4–5 órára fog duzzadni, az oda-vissza 8–10 óra.

2022. dec. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
41%

#7

Na, itt derül ki, hogy tök másról beszélsz.

Nézd, elég szánalmas, hogy utólag módosítod, hogy miről beszélünk, deoké, engem nem zavar.


Most rákerestem neked a fodrászra. Mo.-on azt írják, hogy átlagosan 7 ezer forint és a londoni székhelyű hely, amit a google feldobott az 9 ezerért csinálja ugyanazt.

Ez olyan minimális különbség, amit a vásárlás miatt észre sem veszel.


De egyébként csak idézni tudom magam, mert láhatóan olvasni nem tudsz: "míg egy átlag bolti bevásárlás már olcsóbb"

Sehol nem beszéltem fodrászról, kedves szellemileg visszamaradott. :)

2022. dec. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!