Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » IT-sok akik sokat kereső és...

IT-sok akik sokat kereső és keresett pozícióban dolgoztok itthon, miért nem költöztetek még el vagy tervezitek-e a költözést? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Karrierem elején vagyok még junior szintű sw developer és imádok bp-n lakni meg magyarországot is nagyon szeretem, viszont a külföldi fizetések nagyon durván csábítóak... Tudom, hogy itthonról is dolgozhatnék remote, de ahhoz kell egy szint, még külföldön átlagosként is nevetségesen jót kapnék. Viszont sokat utaztam már és nem sok ország szimpatikus, pláne nem sok város. Egyedül amerikába mennék szívesen, de hát oda biztosan nem fogok kiköltözni:D

Szóval kíváncsi lennék, hogy titeket mi tart itthon vagy terveztek-e majd kimenni előbb-utóbb.



2022. dec. 9. 13:41
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

5:

Nem mint negatívumként mondom, de én mindig csodálkoztam azokon, akiknek a szülőkkel való kapcsolat határozza meg a lakhelyüket. Én egyetemistaként is csak havonta látogattam haza, és most ritkábban, pedig Magyarországon belül lakok én is, meg ők is. Nyilván tartom telefonon, néha online is velük a kapcsolatot, de nem az van, hogy akkor ugorjak át ma este, mert kellene valamiben segítség, én és ők is felnőtt emberek, az időmet feleségemmel töltöm, néha barátokkal, néha velük is, de nem cél, hogy ez napi, heti szinten meglegyen. Bár ami a barátokat illeti, már rég mindenki máshol van, én Budapesten, egy keveen szülővárosomban, de van aki Nyugat-Európában.

2022. dec. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. dec. 9. 18:56
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem költöztem ki, mert teljesen jól élek Magyarországon a saját ingatlanomban hitel és tehermentesen, rengeteg barátom van akikkel szinte napi szinten szervezek programokat, kondiba járást, közös sportot, kocsmázást, házibulikat.


Engem nem vonz se a meggazdagodás se az "új élet" kezdése külföldön, egy teljesen stabil, kiegyensúlyozott és anyagi gondoktól mentes életet élek itthon, amit nem cserélnék le.

2022. dec. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

#11 Neked a barátaid szétszéledtek, egyetemet is máshol végezted, máshová sodort az élet. Nincs ezzel baj.

Én maradtam a szülővárosomban. Az egyetemet levelezőn végeztem, heti egyszer jártam 50km-re, sokáig a szülőkkel éltem és tőkét gyűjtöttem a saját lakásra. Az albérletet kidobott pénznek éreztem volna.

A feleségemmel élek, de továbbra is a szülővárosomban. Home office dolgozok. Minek mennék akár csak Budapestre is, ha innen is jó melóm és jó jövedelmem van?

A szüleim nyugdíjasok, elkell már nekik a segítség néha. Nomeg jó, hogy ha bármi van, fél óra és ott vagyok. Amikor pl anyukám kocsiját totálkárosra törte egy román kamionos, megőrültem volna az idegtől, ha haza kellett volna repülnöm. Szerencsére neki csak egy enyhe agyrázkódása lett, meg egy kis sokk, de ha ezt 1000km távolról hallom...

2022. dec. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem mentem, amíg nem lettek gyerekeim. Aztán megnéztem, hogy nekik milyen életük lesz így, és milyen lehetne, ha máshol nőnek fel. Na, ekkor elmentünk. Nem a pénz, nem a menőség vagy kaland, akármi. Ők és az, hogy ne kelljen a Blahán kiabálnia, hogy adjatok már tanárt, bszki.
2022. dec. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Nettó milliós fizetés mindenre is elég amit szeretnék és még marad is.

Háromszor-ötször ennyivel nem igazán tudnék mit kezdeni.

2022. dec. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
52%

Azert nem mentem ki eddig, mert ki akartam maxolni eloszor az itthoni lehetosegeket, illetve annyi tapasztalatot szerezni, hogy kint is staff+ poziciokra palyazhassak.

Boven tobb a fizetesem itthon, mint amit el tudok kolteni, de nem vonzo szamomra az ilyen merteku korrupcio, az egeszsegugy, oktatas, infrastruktura siralmas allapota, hogy lassan tobb a cigany, mint a magyar az orszagban stb.

Ha valaszthatok, hogy jol elek egy putriban, vagy jol elek egy normalis orszagban, akkor az utobbit valasztom.

2022. dec. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%

10 Az átlag bevásárlásról önmagában ugyanannyi értelme van okoskodni mint a lakásárakról. Az ugyanis a megélhetésnek ez is, az is csak egy szelete. Na ebből már szerintem kirakod.

Szóval, ha ugyanannyiba kerül a fodrász nyugaton akkor hogyan is keres sokszorannyit, okoska.

2022. dec. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Azért nem költözök ki, mert bárhova is megyek, csak egy bevándorló leszek. Ha lesz egy olyan elbocsájtási hullám mint most, biztos az elsők között lennék, akiket elküldenek.

Plusz itthon is jól keresek. Euróhoz van kötve a bérem, nettó 1 m felett keresek 3-4 év tapasztalattal, és ez csak nőni fog. Van saját lakásom, itt vannak a barátaim, a családom. Engem Nyugat-Európa egy cseppet sem vonz, kelettől borsódzik a hátam, az USA-ban pedig számomra teljesen elfogadhatatlan ez a túlzó individualizmus.

2022. dec. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
73%

18:

De ő a bevásárlásról írt, te meg behoztad a képbe a fodrászt. Jellemzően miné fejlettebb egs ország, annál drágábbak a munkerőigényes szolgáltatások, de a termékek, amelyeket nagyrészt automatizálva hoznak létre, vagy nem emberi erőforrásokból, nyersanyagokból, azok nem drágábbak, és az ottani magasabb fizetésből többet tudsz belőle venni. Az ingatlanárak meg valamennyire arányban vannak a környékbeli munkalehetőségekkel. Így jön ki, hogy többet keresnek, többe kerül a fodrász, a bevásárlás nem kerül többe, az ingatlan többe kerül és így összességében jobban élnek.


Ehhez képest persze vannak anomáliák, pl. extra magas áfa, kommunista árszabályozások, piactorzító korrupció és belterjesség egyes agazatokban, amik drágíthatnak, pl. az élelmiszerek ára ezért hagyták le Magyarországon az osztrák és a német árakat.

2022. dec. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!