Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kezdjek a következő...

Hogyan kezdjek a következő feladatnak? Még csak tömböket vettünk,tehát ilyen hogy arrayList szóba sem jöhet.Kérd be két dolgozó nevét, beosztását és fizetését, majd írd ki a többet kereső munkavállaló minden adatát egymás mellé!

Figyelt kérdés
2020. máj. 27. 19:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Erre jól az ilyen "primitív" feladatok. ;) Lehet, hogy több nyelvi elemet ismersz, de itt most gondolkodni kell. Sokáig csak tömbök léteztek, vajon akkor hogy oldották ezt meg?

Én tudok egy lehetséges megoldást, de hagyom, hogy gondolkozz. :) Annyit, hátha segítség, hogy nem a legelegánsabb megoldás.

2020. máj. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha fix létszámú dolgozót kérsz be, akkor nem kell ArrayList. De amúgy nem egy nagy durranás alapfeladatokat megoldani az ArrayListtel, van kb. 3 metódusa ami kell neked aztán kifújt.
2020. máj. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A hogyan kezdj neki kérdés egyszerű: úgy, hogy bekéred a dolgozókat.

A hogyan folytasd: írsz rá programrészletet, amelyik összehasonlít két dolgozót.

Aztán szépen kiírod.

Melyikre nincs ötleted??

Amúgy nyelvet nem írtál: arraylist kb. az összes népszerű oop nyelvben létezik ilyen néven.

2020. máj. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
De ha maradunk a tömb vonalon, akkor megoldásnak megfelel a copyOf() metódus. Nagyon nem optimális, de a célnak megfelel: [link]
2020. máj. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
(Ha nem Javaról van szó, akkor hagyd figyelmen kívül, ami írtam.)
2020. máj. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Javaról van szó, de szerintem ez nem lényeges. Bekérem a dolgozók nevét ok, aztán írok hozzá egy programrészt ami "összehasonlítja a két dolgozót"?, ez az, a két dolgozót nem kell, csak a hozzájuk tartozó fizetésüket kell. Ha simán csak két összeget kellene összehasonlítani, azt meg tudnám írni, de azt nem tudom megcsinálni, hogy egy névhez rendeljem a beosztását, fizetését.

Tehát ha tömböm van, abban vagy egyiket, vagy másikat tárolom, mert vagy int, vagy string. Több, pontosan 3 dimenziós tömbre tudok még gondolni... A külső ciklusban bekérem a nevét, a 2.-ban a beosztását a harmadikban a fizuját?! Így kellene?

2020. máj. 27. 20:21
 7/10 anonim ***** válasza:

Ennyire ne legyél már 1bites.


Java nyelv csak osztályokkal működik!

Létrehozol szépen egy dolgozo osztályt. Annak attribútumai lesznek a név, fizetés...

És innentől igen, dolgozókat hasonlítasz össze.

A ciklusnak mi köze a tulajdonsághoz??? Te alapfogalmakkal sem vagy tisztában. Osztály, attribútum, tagfüggvény, ciklus, függvény, elágazás. Ezeket olvasgasd, tanulgasd.

2020. máj. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha mindössze két dolgozóról van szó, akkor nem kell semmiféle tömb (azt gondoltam az a problémád, hogy nem tudod dinamikusan növelni a tömböt - de mivel nem írtad le, hogy hol akadtál el, mi okoz problémát, és még a programnyelvet is, így ez nem csoda).


Ahogy írják, ezt osztályokkal kéne megoldani. De ha még csak a tömböknél tartotok, akkor gondolom az osztályokat még nem vettétek ilyen mélységben. Most akkor ki kéne találnunk, hogy "mire gondolt a költő?", azaz az eddig tanultak fényében milyen megoldás a feladat kiötlője?

A legparasztosabb megoldás: csinál 2x3 változót (String nev1, String beosztas1, int fizetes1 és ugyanezt 2-vel), és ha fizetes1 > fizetes2, akkor az nev1, beosztas1, fizetes1 változókat iratod ki, ellenkező esetben a 2-re végződőket. Jobb ötletem nincs.

2020. máj. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Anonim Nem tanultuk még az osztályokat,vagyis oop-ban, még az első órák elejei anyagot vesszük! Konkrétan 2 óránk volt! Tehát ne várj profizmust!
2020. máj. 27. 22:50
 10/10 A kérdező kommentje:
T0ba, igen az a megoldás! Mások a csoportból így csinálták!
2020. máj. 27. 22:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!