Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Diplomával könnyebb elhelyezke...

Diplomával könnyebb elhelyezkedni egy pályakezdő fejlesztőnek mint csak egy okj/bootcampel?

Figyelt kérdés
2023. jún. 17. 09:25
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Miért ne lenne rendes diploma az Üzemmérmök?


Ugyanolyan alapszak mint a többi csak Bsc helyett Bprof lesz a papíra írva.

2023. jún. 18. 00:21
 12/27 anonim ***** válasza:
77%

Nem, a Bprof egy sokkal alacsonyabb képzési szint. Lényegében ez a kormány által támogatott egyetemi válasz az IT munkaerőhiányra.


A mérnökinfó képzésnek egy nagyon lebutított változata.


Nem lehet vele Mscre sem menni.


Tehát nem ugyan olyan alapszak mint a többi. Ez egy másik, gyengébb képzés, ami kevesebbet ér.


Persze ez bootcampnél még mindig jobb.

2023. jún. 18. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Az, hogy Mscre nem lehet vele nekem nem baj szerintem elég lesz nekem egy alap diploma:)
2023. jún. 18. 00:29
 14/27 anonim ***** válasza:
48%

"szerintem elég lesz nekem egy alap diploma:)"


Az hogy szerinted mi elég az teljesen független attól hogy mi a munkaerőpiaci elvárás. Sokak szerint elég nekik elvégezni 2 udemy kurzust és junior full stack fejlesztőként fogják alkalmazni őket.


Ahogy korábban írták a Bprof az egy nagyon lebutított változata a mérnökinfónak, így aki ilyen végzettséget ír az önéletrajzába az élből hátrányból indul egy mérnökinfó BSc vagy proginfó BSc-t végzettel szemben.


Tekintve hogy 16 204 ember kezdi meg szeptemberben a tanulmányait mérnökinfó / proginfó / gazdinfó IT szakokon és már most több száz önéletrajz érkezik egy junior pozícióra így túl sok jóra nem számíts egy ilyen csökkentett szak elvégzésével ami nem alapdiplomát, hanem Bprof-ot ad.

2023. jún. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
57%

Kérdező egy rendes bsc meg egy bprof között 1 félév különbség van, szerintem egyáltalán nem éri meg az utóbbit választani.


Egyébként az egyetem nem egy mágikus hely ahol beleteleportál az agyadba a tudás és mindennél jobb. Ugyan úgy tanulni kell mintha magadtól tanulnál, a különbség az, hogy bizonyítékot ad a legtöbb esetben a tudásodról(persze átbukdácsolhat valaki 2 esekkel de a legtöbben szimplán csak kiesnek).

Illetve lehetőséged ad tapasztalatszerzésre( mint csapatmunka, gyakornokság vagy épp kutatás)

2023. jún. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Egy valamit nem vesztek figyelembe a Bprof képzésen van ugye 2 félévnyi szakmai gyakorlat ami nagyon hasznos lehet egy pályakezdő számára.
2023. jún. 18. 14:11
 17/27 anonim ***** válasza:
21%
Annak semmi jelentosege gyakorlatilag, egyetem alatt eleve elmegy dolgozni a tobbseg valami diakszovetkezeten keresztul. Nekem is ugy lett meg anno a szakmai gyakom, hogy mar egy eve dolgoztam, felvettem a szakmai gyak targyat, kertem igazolast a cegtol, hogy naluk dolgozom x ideje szoftverfejleszto pozicioban es kaptam felmentest.
2023. jún. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

"egyetem alatt eleve elmegy dolgozni a tobbseg valami diakszovetkezeten keresztul."


Budapesten lehet, hogy így van de ismerőseim elmondása alapján vidéken nem nagyon tudnak gyakornokoskodni máshogy a szakmai gyakorlaton kívül.

2023. jún. 18. 14:23
 19/27 anonim ***** válasza:
0%

16# Az is hasznos egy pályakezdőnek ha van egy mérnöki végzettsége és közben mire végez lesz kb 1 év szakmai gyakorlata.


BMEn Mérnökinfón kb minden ismerősöm az utolsó félév alatt végig dolgozott. Tehát szintén megvolt nekik a 2 félév munka, a végén meg kaptamk egy mérnöki végzettséget, ami azért sok ajtót kinyit.

2023. jún. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
14%

MSc-vel szemben a BSc is hátrány, de BProf a BSc-vel szemben nem hátrány. Az egyetemeken, mindegyiken, kivétel nélkül, a szakma elméletével ismertetik meg a hallgatóságot. A gyakorlati tapasztalatot pedig a kötelező, de rövid terminusú gyakorlaton, majd azután a munkahelyén szerzi meg mindenki. A BProf egy olyan oktatási forma, amely ezt úgy ellensúlyozza, hogy a gyakorlatra is komoly hangsúlyt fektet, de mivel a rövid képzési idő terhére teszi ezt, nyilván kisebb elvárásokat támaszt elméleti síkon.

Egyébként, nem a munkaerőpiaci igényeknek akartak megfelelni a BProf képzéssel, hanem a kibukó hallgatók magas számát (> 65-70 %) akarták redukálni azzal, hogy lejjebb tették a lécet. Nagyon sokan voltak, akik feje fölött 3-4 félév után csaptak össze a hullámok, ez pedig elvesztegetett idő. Volt olyan évfolyam az ELTE-n, hogy 100 hallgatóból mindössze 4 végzett időben, a kibukottak száma pedig közelített a háromnegyedhez.

2023. jún. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!