Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Valóban nincs végzettsége sok...

Valóban nincs végzettsége sok programozónak?

Figyelt kérdés
Elvileg nem számít nagyon a diploma, valaki érettségivel főállású programozó, azt hiszem egy saját programot szoktak csatolni jelentkezésnél referenciaként. Nem programozás,de a cégnél ahol dolgozom a rendszergazdának még érettségije sincs csak valami képzése és jól keres.
2023. jún. 12. 01:50
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
89%
#19 mi a fszért vennék 60-70 millás járgányt, ha a 10-15 millás ugyanúgy elvisz A-ból B-be?
2023. jún. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
10%
Azért a programozásnak is vannak szintjei. Egy ilyen "magántanuló" max az alapok 1%-át tudja.
2023. jún. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
5%

Minek vennél 10-15 millásat, amikor ott van, belőled kinőve, a két frankó, alig használt lábad is, nem?

Akkor mindjárt nem kell benzinre, kötelezőre, mosatásra, gumira, olajcserére, meg kamuszerelőre elbaxni a zsét, igaz?

2023. jún. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
71%

#23 pl. a nagybevásárlást nem tudom a két frankó lábamon haza vinni, vagy ha időre kell odaérnem valahova, akkor gyalog sokszor elkésnék és számos más esetben is hasznos a gépjármű.

Oké, hogy öreg fing vagy, de ennyi eszed azért lehetne még.

2023. jún. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
77%

"Minek vennél 10-15 millásat, amikor ott van, belőled kinőve, a két frankó, alig használt lábad is, nem?"


A lábaim sajnos nem képesek 50-120 km/orara.

2023. jún. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
8%
Veszel jó kis BKK bérletet, lehetőleg abból az online shopból, amit a 17 éves BKK hacker bekóstolt, amit egy hozzád hasonló, frissen vasalt kontár gányolt össze, és már utazgathatsz is.
2023. jún. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
85%
#26 Ha értenél egy kicsit is a programozáshoz, akkor tudnád, hogy ahhoz nem kellett hackernek lenni.
2023. jún. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
72%
#26 a BKK általuk meghatározott pontok között visz, általuk meghatározott időpontokban és sebességgel. Sajnos ez sok esetben nem elégséges (illetve bizonyos helyeken/időpontokban nem is biztonságos, főleg egy nőnek).
2023. jún. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
16%

"Ha értenél egy kicsit is a programozáshoz, akkor tudnád, hogy ahhoz nem kellett hackernek lenni."


Nézd csak, kókadt veréb, épp kapóra jön itt neked egy házifeladat, bizonyíthatsz:


https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas..


Majd ha ezt sikeresen megoldottad, akkor szóba állok veled. Van rá hatvan perced. Persze te meg fogod oldani 10 perc alatt, tudom én azt. :))

2023. jún. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
69%

Fájdalmas ez a sok hülyeség, amit itt olvasni.


Én most készülök a felvételimre doktorira informatikai területen. Végigtapostam egy alapszakot és egy mesterszakot.



2 éve a szakmában voltam, mikor beadtam a jelentkezésem alapszakra.


Akkor backendes voltam, most machine learninggel foglalkozom. Ehhez már jobban elkérik a papírt, de éltem, mint hal a vízben nélküle is. Arról már nem is beszélve, hogy a szakmámhoz szorosan a kb szakonként 50 tárgyamból 4 kapcsolódott, érintőlegesen meg kb 10. A többire már nem is emlékszem, nem is érdekel, mert nem is használom.


Ez nem szuperképesség, ez is csak egy szakma. Nagyon szűk szeletben fogsz dolgozni, amit csak te vagy képes megszerezni magadnak, mert egy képzés nem arra hivatott, hogy differenciált tudást adjon. Tök fölösleges ez a vergődés, hogy valaki csak diplomával lehet szakember. Az egyetemi anyag egyrészt egy az egyben elérhető online, másrészt mi is más online segédanyagokra kényszerültünk, mert a tanáraink fele nem tudott tanítani, hiába volt kiváló kutató.


Kérdezd meg bármelyik diplomást, hogy milyen anyagokat és oldalakat tartott a leghasznosabbnak a tanulmányai alapján, elhiheted, hogy nem az egyetemi jegyzeteit mutatja meg (legfeljebb azokat, amiket maga készített, hogy kibogozza azt a foshalmazt). Én sem könyvből tanultam meg integrálni (egyáltalán felfogni, hogy mi az), hanem youtube videókból. Ez már nem az a világ, ami 50 éve volt. Itt már nem az egyetemi könyvtár létezik...


Oké, persze, az autodidakta tanulás sem való mindenkinek, nyilván lehet azt is rettenetesen szarul csinálni, mikor csak arra mész, hogy valami működjön, mert megtanulni tervezni és megérteni a miérteket uncsi (egyeseknek), de aki tudja, hogy mit kell tudnia, azt én nem féltem. Erre pedig nem olyan nehéz rájönni.

2023. jún. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!