Mik a teendők, hogy programozó lehessek?
Sziasztok! Lassan a pályaválasztás előtt állok. A gimiben, 9-ben már vettük a HTML-t és nekem nagyon megtetszett ez az egész. Most 10-ben vesszük majd a programozást. A nyáron kicsit bele-bele nézegettem a programozás világába. Készítettem weboldalakat, elkezdtem programozni tanulgatni. Szóval valószínűleg programozó szeretnék lenni. Nos a további teendőket nem nagyon tudom. Megéri-e elmenni egyetemre, esetleg van e ilyen külön iskola, ahol kifejezetten programozást tanítanak, és mondjuk onnan már el is tudnék menni dolgozni? Vagy hallottam erről a CodeCool iskoláról, arról mi a véleményetek? És valamilyen tantárgy vagy valamilyen végzettség előnyös ha van?
A válaszokat előre is köszönöm.
Egyetemi végzettség nagyon előny.
Pl egy programtervező informatikus.
Sokan maguktól tanulnak meg programozni, iskola nélkül. De néha kell a végzettség is.
Diákmunkát kereshetsz ilyen téren, ha nagyon megy. De van olyan egyetemi tanár is, aki szokta jelezni a jobb diákok felé, hogy adna nekik ki munkát, ha vállalnák. Nekünk is szólt már az egyik tanár, hogy aki x területen jártas és érdekli az a világ, akkor dolgozhatna mellette.
De van olyan ismerősöm, aki valami ceghez ment el programozni diákmunkával. Akkor csinálod amikor akarod, de határidő van. Konkrétan nem tudom mennyit keres, de saját magának fizeti az albérletet és tart fenn kocsit is a pénzből.
Neten vannak feladatok, azokat ha le tudod kódolni az is jó.
Melyik nyelv az ami inkább tetszik??
Köszi a gyors választ!
Igazából még addig nem nagyon jutottam el, hogy legyen kedvenvcem, inkább csak addig, hogy mi az a programozás, mik azok a változók stb. Tehát az ilyen alapfogalmakat nézegettem
A matek nagyon fontos a programozásnál. Nem első sorban maga a számolás, hanem a logikai rendszer, problémák megoldásának ismerete - viszont ezek nagyban a matekra épülnek, illetve matematikai képletekre, műveletekre kell mindent leegyszerűsítened, hogy programot tudj rájuk írni. A HTML azért nagyon az alapja a programozásnak (nem is igazán az). Az inkább csak a belépő szint, de mindenképp hasznos, ha az már tetszik és nem ijedsz meg tőle.
Az ilyen CodeCool, LogiSchool és hasonló bevezető képzések, meg a különféle játékosan programozható robotok, gépek, berendezések pont neked valók lehetnek, hogy könnyed, játékos formában megszerettessék veled a programozást, bevezessenek az informatika világába. Van egy csomó féle informatikai és programozás tanfolyam, de nagyon sokan könyvekből, illetve méginkább programok dokumentációiból maguk tanulják meg. Hogy kinek milyen megközelítés működik jobban, az egyénenként eltér. Ma már a YouTube, Skillshare és hasonló online tananyagokkal is nagyon sokan tanulnak, amik egy szintig bevezetésnek jók lehetnek. A tovább tanulás meg mindenképp sok saját munkát és kutatást igényel. Akkor is, ha iskolában tanulod, meg akkor is, ha saját lelkesedésből csinálod. Az iskolák mindig csak kereteket és intézményi rendszert adnak a tanuláshoz. Magát a tudást neked kell megszerezni és legtöbb esetben, ha a minimálisan elvárt tudást szeded csak össze az iskolában, azzal még nem leszel jó a szakmádban. Ahhoz sok plussz munkát kell befektetni neked is.
Egyre több cég nagyon komolyan foglalkozik a saját képzésekkel is, hogy a számukra szükséges tudást ők maguk átadják a dolgozóiknak. Persze egy minimális szintet ehhez is kell hoznod, hogy akarjanak veled foglalkozni. Illetve sok cég inkább megpróbálja a többitől átcsábítani, akiket ők már kiképeztek, hogy ne nekik kelljen rá költeniük.
Ezt a videót érdemes lehet megnézned, többek közt ilyesmikkel is foglalkoznak benne:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!