Mesterséges intelligencia segítségével le tudom fordítani az általam írt basic programot pytonra anélkül hogy pythonban tudnék programozni?
Mind a Commodore mind az enterpise BASIC-jét a Microsoft fejlesztette.
A két BASIC között a gépspecifikus részeken túl nem volt semmi különbség. A két féle változó tipus, string és real (integer) előzmánye az volt, hogy az eredeti Altair BASIC még csak real tipusú változókat ismert. String nyomtatására kerülő úton volt lehetőség.
Ezt a hiányosságot a későbbi verziókban (ez már MS BASIC) pótolták, ezek már ismerték a string és a tömb fogalmát is. Mivel a BASIC interpreter azokon a processzorokon (6502 és Z80) amúgy sem futott valami fürgén, így a változóknál szükségessé vált, hogy azok milyensége (tipusa) rövid úton kiderüljön az interpreter számára. Ezért lettek a string tipusok "$" prefixumal ellátva.
A c64 mindig ellenőrizte ezeket, és értelemszerűen hajtotta végre.
Mivel ha a nyitó, és a záróérték azonos volt, akkor a next parancsig lévő utasításokat végrehajtotta.
A világűrbe juttatásra számos lehetőség létezik, azonban mindegyik függ a pontos célkitűzésektől, az elvárt pályától és a rendelkezésre álló anyagi forrásoktól is. Az alábbiakban néhány lehetséges megoldást ismertetek:
Rakéta: Az egyik leggyakoribb módja az űrbe juttatásnak egy rakéta indítása. A legkisebb rakéták általában több kilogrammnyi terhet tudnak felvinni az űrbe, de vannak olyanok is, amelyek képesek ennél kisebb terheket is felvinni. A pontos rakétatípus függ az elvárt pályától és az adott eszköz méretétől is.
Ballon: Egy másik lehetőség az űrbe juttatásra egy ballon használata lehet. Ez a módszer azonban csak korlátozott magasságig működik, és az eszközt nem lehet pontosan meghatározott pályára juttatni. Az űrbe juttatásnál általában csak a ballon magassága használható ki, majd innen indítható a rakéta.
Katapult: A katapultot használva az eszközt nagy sebességgel lehet kilőni, hogy az elérje a megfelelő magasságot. Ez a módszer hasonlóan a ballonhoz csak korlátozottan használható, mert az eszköz nem tud pontosan meghatározott pályára kerülni.
Elektromos ágyú: Az elektromos ágyú használata egy viszonylag új módszer az űrbe juttatásra. Ez a módszer a nagy sebességű lövedékek használatával működik, amelyeket elektromos ágyúval lehet felgyorsítani. Azonban ez a módszer még mindig fejlesztés alatt áll és nagyon nagy energiaszükséglettel jár.
Ezek csak néhány lehetőség az űrbe juttatásra. Az optimális megoldás függ az eszköz céljától, a rendelkezésre álló forrásoktól és az elvárt pályától is.
#35-nek:
A programozásban létezik olyan univerzális megoldás, ami a fizikában nincs.
Ez a gépi kód, ebből építesz fel bármi mást. Hogy annak mekkora lesz a hatékonysága, már emberi tényező.
A hasonlatod esetében ez az antigravitációs hajtómű lenne.
Azért nem stimmel ez mert a mesterséges intelligencia felsorolja a lehetőségeket És abból kiválaszthatja az ember azt ami a legmegfelelőbb.
Hiányos mert nem mondja meg azt hogy a Katapultba egy ember belehalna de például teher rakománynak kiváló lehet és jóval olcsóbb.
Bár ez inkább a centrifugál a igaz Mármint hogy az ember belehalna de az még csak le se lett írva.
Szóval a tévhittel ellentétben a mesterséges intelligencia a gondolkodást nem pótolja hanem csak segíti.
Itt is leírtam hogy egyes nyelvek ciklusai legalább egyszer azért lefutnak más nyelvek a bizonyos körülmények között egyszer se.
Tehát ismerni kell a írott programot és azt is hogy ezt a mesterséges intelligencia mennyire fordítja pontosan.
Arra is céloztam hogy ez nem azt jelenti hogy egy kattintással lesz ugyanaz a program másik nyelven hanem csak az hogy a rengeteg szintaktikai eltérést nem kell egyesével bepötyögni mint valami segédmunkás.
#37-nek:
Analóg módon szinte képtelenség egy korai basic nyelvről pyton-ra fordítani.
A korai basic-ekben, az összetett feladatot eredményező utasításoknak mindig meg voltak az alapelemei is utasítások formájában. Tehát nem volt olyan feladatot eredményező összetett utasítás, amit ne tudtál volna teljesen más utasítások sorozatával is végrehajtatni.
Annyira komplex programokat lehetett velük létrehozni, amit csak úgy tudsz pyton-ra fordítani, hogy elev profin ismered mindkét nyelvet, majd ÉRTELMEZED a basic programot, és létrehozod pyton-ban.
Szerintem erre a mai mesterséges intelligencia még nem képes.
Olyan basic programot amit én írtam nem olyan nehéz értelmezni.
A piton programot pedig lehet tesztelni A fordított részeket külön is hogy tényleg azt csinálják e amit az eredeti basic rész csinált
#39-nek:
Ha a fordított program tesztet igényel, onnantól a fordítás lehetőségére a válasz: NEM.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!