Mesterséges intelligencia segítségével le tudom fordítani az általam írt basic programot pytonra anélkül hogy pythonban tudnék programozni?
Egy mesterséges intelligenciára is azt mondom, hogy talán!
A basic teljesen más logika mentén működött, mint a mai nyelvek. Sokkal ember-közelibb volt. Teljesen más világ volt.
#6-nak:
Ne becsüld alá a basic-et.
Függvénykezelésben, és kombinatív aritmetikai feladatok összerendelésében verhetetlen volt!
A commodore 64 például 72 parancsot ismert:
Itt a másik példa:
Open sidebar
Python karakterlánc szeletelés
Hogy írjak pythonban hogy a=stringmid(b,10,2)
Pythonban nincs olyan beépített függvény, mint a stringmid(), amely lehetővé teszi, hogy egy karakterláncnak csak a kiválasztott részét kérjük visszaadni. Ehelyett Pythonban használhatjuk a szeletelési műveletet (slice operation), hogy az eredeti karakterláncból egy részletet válasszunk ki.
A Pythonban a karakterláncok indexelése a [ ] zárójelek használatával történik. Az első karakter indexe 0, és a karakterlánc hossza len() függvénnyel kérhető le.
A megadott példában az a=stringmid(b,10,2) függvényhívás visszaadja b karakterlánc 10. és 11. karakterét. Ezt a Pythonban az alábbi módon lehet megoldani:
python
Copy code
a = b[10:12]
Az [10:12] szintaxis azt jelenti, hogy az eredeti karakterláncból kiválasztjuk a 10. karaktertől (a 10-es indexű karaktert is beleértve) a 12. karakterig (a 12-es indexű karaktert nem tartalmazza). Tehát az a változóba az eredeti karakterlánc 10. és 11. karaktere kerül.
ChatGPT Mar 14 Version. Free Research Preview. Our goal is to make AI systems more natural and safe to interact with. Your feedback will help us improve.
Hiába pofon egyszerű ha rengeteg helyen szerepel különböző értékekkel hol leftstring hol rightstring alakban, de van mikor maga a basic kód is stringlen-el van kombinálva.
Ha forráskódról, programról beszélünk, akkor azok nem parancsok, hanem többnyire matematikai függvények, és segédfüggvények (Pl. FRE), meg I/O utasítások amik a perifériákat kezelték. Jó ha tudod, valahol egészen vicces, hogy te még az arithmetikai és relációs operátorokat is parancsoknak nevezed, a PI konstans mellett. :)
Én egyébként nem becsülöm le a BASIC-et, csak ismerem és értékén mérem. Az viszont inkább téged minősít, mint a BASIC-et, hogy azt állítod, a BASIC bármiben is verhetetlen volt. Dehogy volt verhetetlen. A BASIC-nek egyetlen előnye volt. Az, amiért létrehozta J.K és T.K., az érthetőség és az ebből deriválódó tanulhatóság. Semmi egyéb.
#13-nak (kérdezőnek):
Nem beszélve arról, hogy némelyikben a def(fn) segítségével saját, sztring-változóval jelölt függvényeket definiálhatsz, amiket később kombinálhatsz a meglévőkkel. A pythonnal ugyanez?
Nincs az a pénz, amiért egyáltalán csak megpróbálnám! XD
Felejtős.
#17-nek:
Értéket sem ad át?
Én a commodore 64 basic-jét vettem alapul, ahol az érték-átadás alapeset.
De sejtettem hogy te valami teljesen másról beszélsz, mert nem különböztetted meg a változókat aszerint, hogy tömb, vagy string-változó -e?
Ha karaktert tartalmazott akkor például A$, de ha számszerű értékként kellett kezelni, akkor simán A. De arra is volt függvény, hogy karaktert és számértéket is tartalmazó string-változót szétválassz karakterekr, és számokra, két változóba elkülönítve.
Autoitban készült, ami basic szintaktika ugyan de a változók nincsenek megkülönböztetve szám vagy szöveges valtozókként.
Értékátadás fuggvenybe lehetséges lenne, de ettől mindig is idegenkedem így nem használtam.
Amúgy a változó formája itt $A, de minden esetben, szamváltozóra is. A
A commodore 64 basic-jében lényegében kétféle változó volt. "Betűt", vagy "számot" tartalmazhattak. A "betűsben" lehetett szám is, a változó nevét pedig $-jel követte. Például lehetett egyidejűleg egy A, és egy A$ változód is, mindegyik önálló változó volt.
A függvényeket pedig végrehajthattad direkt módon is, tehát kiszámíttattál valamit. Vagy a kiszámítandó értéket, vagy a függvény lefutási módját meghatározó értéket helyettesíthetted változóval, és értelemszerűen annak aktuális tartalmára értelmezte a függvényt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!