Milyen tudás szinttől nevezhetem magam junior programozóknak?
10# Igazad lenne ha azt kérdezte volna, hogy mikor nevezheti magát juniornak, de ő azt kérdezte, hogy milyen tudás szinttől...
Tehát lényegében csak azt akarja tudni, hogy mi az a tudás, ami a junior szint belépő szintje....
Es a diploma számít valamennyit?
(Most fogok végezni az Üzemmérnök informatikus alapszakon)
12# Megint csak nem olyan egyszerű. Az álláshírdetések csak kívánság listák a cégektől, de amúgy hogy milyen embereket vesznek fel az már teljesen más.
Van értelme az ilyen kérdéseknek is, mert tapasztalataból nem régiben felvett junior fejlesztők eltudják mondani, hogy ők milyen interjúkon estek át.
Pl.: Álláshirdetés szintjén a Morgan Stanley meg a Wise nagyon hasonló, de az interjú nehézsége nagyban eltér.
Sokszor van, hogy elvártnál van egy adott technológia, de ha nem ismered akkor sem gáz, mert betanítanak.
Olyan is van, hogy akkor vesznek fel ha az előnyt jelent szekcióból is kb mindent ismersz.
Meg persze cégeknél is nagyban különbözik, hogy mit engedhetnek meg. Sok helyen hónapokat szánnak a betanításra vagy ahol már 2. napon írod a unit teszteket és 1 hét után már fejelsztesz is. Mindezeknél abszolút eltérő elvárások vannak.
Tehát nem olyan egyszerű eldönteni. Meg persze hiába látod a papíron a követelményeket, sokkal jobba ha valami megnyugtat akinek van tapasztalata, hogy "Nem nehéz", mint hogy te kitaláld magadnak, hogy "Akkor most elég ha csak láttam már láttam Spring projectet vagy minimum valami microserviceses nagy projectet már össze kellett volna raknom, hogy velem szóba álljanak?"
Abszolút van létjogosultsága az ilyen kérdéseknek.
12# A hobbi projectek meg rengeteget számítanak. Engem úgy vettek fel első állásomra, hogy az interjú elején amikor megkérdezték, hogy XY technológiát ismerem-e, akkor megkérdeztem, hogy megmutathatom-e a hobbi projectem és a végére az interjúztató azt mondta, hogy nem is rak fel semmilyen technikai kérdést, mert azok túl egyszerűek lennének számomra és már el is kezdte el adni a céget.
Meg utána is következő munkakeresénél sok interjún előjött, hogy "Láttam a githubodon XY projectet, arról tudnál mesélni" vagy éppen csak rákérdeztek, hogy "Van valamilyen hobbi projected?"
Konkrétan volt 2 olyan interjúm is, ahova vinnem kellett általam írt kódot és bemutatnom, ami picit furcsa, de ilyen is van.
Tehát a junioroknál rengeteget számítanak a hobbi projectek.
Sok hülyeség elhangzott már. Kerüljön ide az igazság is:
A junior nem tudásszintet jelöl, nem is munkakört, hanem azt, hogy az illető, aki juniornak van címkézve, még pályakezdő. Tehát, nincs túl sok gyakorlata, valószinűsíthetően nem lehet rábízni akármilyen feladatot és van a juniornak olyan értelmezése is, ami adott cégen belül érvényesül, hogy a junior nem rég (két-három éven belül) érkezett. Tehát, lehet, hogy 15 éve a pályán van, és csak ott, az adott cégen belül számít újoncnak, ahol is a senioritás elve érvényesül. Inner know-how.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!