Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen tudás szinttől nevezhet...

Milyen tudás szinttől nevezhetem magam junior programozóknak?

Figyelt kérdés
Tehat pl javaban, c# , reactban esetleg angularban milyen komplexsegu projektet kell osszehoznom magam, hogy jó eselyel induljak egy junior allasnal mert itt mindig mondjak h jó ha van valami hobbi projekt amit feltudsz mutatni.
2023. márc. 24. 08:39
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
82%

Változó.


Van olyan cég, ahol egy juniortól már első pillanattól elvárás, hogy képes legyen nagyobb featureket fejleszteni komolyabb környezetben. Tehát ismerje maximálisan a stacket. Ezek tipikusan a KKV-k, ahol olyan embereket tudnak csak felvenni, akik 1-2 hónap betanulással már temelik a pénzt.


Nagy multiknál meg az is gyakori, hogy akkor is felvesznek ha soha sem találkoztál adott technológiággal és csak a programozási nyelvhez értesz valamenyire. Multiknál sokszor hónapokat is rászánnak a betanításodra sok belső anyaggal, így lehet csak 6 hónap mulva kezdesz el bármilyen értéket is termelni, de nem érdekli őket.

2023. márc. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
94%

Barmikor nevezheted magad barminek.

Junior programozo attol leszel, hogy felvesznek valahova junior programozo munkakorbe. Hogy ehhez milyen tudasszint kell, az cegenkent teljesen valtozo.

2023. márc. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
92%
Ha felvettek egy ilyen pozícióba, mivel az azt jelenti, hogy megfeleltél a feltételeknek amit az adott cég támaszt.
2023. márc. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
0%
Ugye tudod hogy a "junior programozó" megnevezés nem a tudásszintet jelöli hanem az életkort?
2023. márc. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
8%

Az írásodat olvasva, te még elég messze vagy a junior szinttől.

Előbb a magyarra kéne rágyúrni, aztán jöhet a péhápé meg a gyávaszkript.

2023. márc. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
nem értem mi köze van ennek egy évekkel ezelőtti kérdéshez...
2023. márc. 24. 09:42
 7/23 anonim ***** válasza:
19%

"Milyen tudás szinttől nevezhetem magam junior programozóknak?"


Bármilyen tudásszintől annak nevezheted magadat. Én például senior programozónak nevezem magamat 0 tapasztalattal. Az hogy a cégek 100%-a szóba sem állna velem ha beadnám senior pozícióra a jelentkezést az más kérdés

2023. márc. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
11%
Ha már képes vagy olyan programot írni ami ki tudja írni a képernyőre hogy "Hello World!"
2023. márc. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
29%

A junior fejlesztő olyan szoftverfejlesztő, aki még nem rendelkezik sok tapasztalattal vagy önálló projektekkel, de már alapvető programozási készségekkel és ismeretekkel bír. A junior fejlesztő általában egy senior fejlesztő vagy egy csapat irányítása alatt dolgozik, és folyamatosan tanul és fejlődik.


A junior fejlesztőnek szüksége van néhány alapvető készségre vagy képességre, amelyek segítik a munkáját és a karrierjét. Ezek közül néhányat felsorolok:


- Logikus gondolkodás: A logikus gondolkodás képessége segít a problémák megértésében, elemzésében és megoldásában. A logikus gondolkodás fejleszthető matematikai, logikai vagy programozási feladatokkal, játékokkal vagy rejtvényekkel.

- Kommunikáció: A kommunikáció készsége segít a junior fejlesztőnek együttműködni a kollégáival, az ügyfelekkel vagy a felhasználókkal. A kommunikáció magában foglalja az írásbeli és szóbeli kifejezést, az érvelést, a visszajelzést és a hallgatást. A kommunikáció fejleszthető prezentációk, beszélgetések vagy írásbeli anyagok készítésével vagy olvasásával.

- Tanulás: A tanulás képessége segít a junior fejlesztőnek naprakész maradni a technológiai változásokkal, új nyelveket vagy eszközöket elsajátítani, és javítani a tudását vagy a hibáit. A tanulás magában foglalja az önálló kutatást, a kísérletezést, a kérdéseket és a tanácsokat. A tanulás fejleszthető online kurzusokkal, könyvekkel, videókkal vagy mentorokkal.

- Kreativitás: A kreativitás képessége segít a junior fejlesztőnek új ötleteket találni, innovatív megoldásokat kitalálni vagy érdekes funkciókat létrehozni. A kreativitás magában foglalja az inspirációt, az asszociációt, az álmodozást és a fantáziát. A kreativitás fejleszthető művészeti, zenei vagy irodalmi alkotásokkal, játékokkal vagy hobbi tevékenységekkel.


Természetesen ezek nem az egyetlen készségek vagy képességek, amelyekre egy junior fejlesztőnek szüksége van, de talán a legfontosabbak és legáltalánosabbak. Egy junior fejlesztőnek érdemes ezeket rendszeresen gyakorolni és erősíteni, hogy jobb programozóvá váljon.


A fejlesztők szintjeit általában a tapasztalatuk, a tudásuk és a teljesítményük alapján határozzák meg, de ezeket nem mindig könnyű mérni vagy összehasonlítani. A különböző cégek és projektek eltérő elvárásokat támaszthatnak a fejlesztőkkel szemben, és a szintek közötti átmenet sem mindig egyértelmű vagy egységes. Azonban általánosságban elmondható, hogy a fejlesztők szintjei a következőképpen különböznek egymástól:


- Teljesen kezdő fejlesztő: Ez az a szint, amikor valaki még csak most ismerkedik a programozással, és alapvető ismeretekkel rendelkezik egy vagy több programozási nyelvről. A teljesen kezdő fejlesztő még nem dolgozott valós projekteken, és nem rendelkezik munkatapasztalattal vagy portfólióval. A teljesen kezdő fejlesztőnek sokat kell tanulnia és gyakorolnia, hogy elérje a junior szintet.

- Junior fejlesztő: Ez az a szint, amikor valaki már rendelkezik legalább 1-2 év munkatapasztalattal vagy több sikeres projekttel, és biztosan tudja alkalmazni az alapvető programozási készségeket és ismereteket. A junior fejlesztő általában egy senior fejlesztő vagy egy csapat irányítása alatt dolgozik, és folyamatosan tanul és fejlődik. A junior fejlesztő képes egyszerűbb vagy közepesen bonyolult feladatokat elvégezni, de még nem tud önállóan komplex problémákat megoldani vagy új technológiákat elsajátítani.

- Medior fejlesztő: Ez az a szint, amikor valaki már rendelkezik legalább 3-5 év munkatapasztalattal vagy több komplex projekttel, és magabiztosan tudja alkalmazni a haladó programozási készségeket és ismereteket. A medior fejlesztő általában önállóan vagy kisebb csapatokban dolgozik, és kevesebb irányítást vagy segítséget igényel. A medior fejlesztő képes bonyolultabb vagy összetettebb feladatokat elvégezni, és gyorsan tud új technológiákat elsajátítani vagy meglévő kódokat javítani.


Természetesen ezek csak nagy vonalak, és sok tényező befolyásolhatja a fejlesztők szintjeit, például a programozási nyelvek, az eszközök, a projektek típusa vagy mérete, a célok vagy az elvárások. A legjobb módja annak, hogy meghatározzuk a saját vagy mások szintjét, hogy megvizsgáljuk a portfóliójukat, a referenciáikat, a teljesítményüket vagy a teszteredményeiket.

2023. márc. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
A 2-3-nál van a pont. A “junior programozó” az egy munkakör. Akkor nevezheted magad junior programozónak, ha ilyen munkakörben dolgozol.
2023. márc. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!