Home office lehetőség mennyire lehetséges 2023-ban junior programozóknak?
Sziasztok!
Idén januárban végeztem mérnökinformatikus BSc képzésen 22 évesen és most kezdek állást keresni. Kifejezetten érdekel a téma, hogy a home office lehetőség mennyire létező dolog 2023-ban és lehet-e alku tárgya akárcsak a bér?
Én egy vidéki srác vagyok ezért ha heti 1 (vagy még kevesebb pl havi 1) alkalommal kellene bejárni a cég irodájába az nekem nagyon jelentős növekvény lenne a fizetésemben, ugyanis az albérlet árát meg tudnám takarítani. A legtöbb junior pozíciónál általában 2-3 alkalom / hét személyes jelenlétet kívánnak meg, tapasztaltabb embereknél viszont jóval rugalmasabbak. Nekem egyáltalán nem okozna gondot ha itthonról kellene dolgoznom, teljesen nyugodt körülmények között élek a szüleimmel akik a fő munkaidőben (8:00 - 16:30) itthon sincsenek.
Nektek mi a tapasztalatotok, mennyire alku tárgya a home office lehetőség 1 cégnél? Meg se próbáljam beadni a jelentkezésemet ahová 2-3 nap jelenlétet írnak? A home office lehetőség mennyire befolyásolja a fizetést (értem ezt úgy hogy nekem nagyon ha nem kell albérletet fizetnem, ezért hajlandóbb lennék ugyanazt a pozíciót alacsonyabb alapbérért is elvégezni, ha HO-ból csinálhatnám, de a cégek is így gondolják vagy ugyanúgy megadják a magasabb bért ha a munka el van végezve)?
Köszi a válaszokat!
Eleve ott bukik a juniorok b*sztatása, hogy akitől segítséget kérne, az úgyis ho-ban van, magyarul a végkifejlet ugyanaz: teamsen képernyőmegosztással fogtok kommunikálni.
Egyébként mostanában interjúzgattam, nagyjából junior vagyok (2.5 év tapasztalatom van), 10/1 esetben várt el teljes bejárást a cég vagy a próbaidő alatt, vagy végig, a többi vagy 2-3 nap home office, de több volt, ahol hetente/havonta egyszer kellett csak bejárni. Az szintén ritka, hogy egyáltalán nem kell bejárni.
A home office nem juttatás, hanem foglalkoztatási forma, bárki bármit magyaráz. Emiatt abszolút nem jogos kevesebbet fizetni a delikvensnek.
Ne vicceljünk már, még diákmelósként is 80% home officeban dolgoztam, ma már ez nem ügy.
Magyar Telekom (van olyan csapat, ami teljesen remote)
Continental
OTP
Graphisoft (kialkudható a full remote is)
Aegon
Ericcson
EPAM
KPMG
Bosch
Ezeken a helyeken mikor interjúztam, heti 1 nap bejárást vártak. Boschnál voltam is gyakornok, heti 1 napot kellett bejárni.
Hajrá!
Én BlackRock-os vagyok és ott 3 napot kötelező bejárni hetente. Nézik is, és megy a jelentés Londonba vagy NewYork-ba. De fizetésben is többet adnak mint az többi fejlesztéssel foglalkozó cég. Szerencsére én külsős vagyok, tehát én nem vagyok így figyelve, de még is bejárok, mint a többiek. (alias csorda szellem. :D)
Ezért is mentem oda. Más résztől én otthon képes vagyok belustulni és az office környezet megadja azt a hangulatot, hogy csak is oda figyeljek. Otthon meg inkább házimunkával foglalkozok a tényleges dolgozás helyett, ami meg nah... :) Meg sokkal effektívebben tudok gondolkodni, ha van egy oriási whitebord tábla előttem és csak úgy firkálok és a többiekkel megvitatjuk. Értem, hogy van online implementációja is (Miro), de nekem valahogy az úgy jobb.
De ízlések és pofonok. Kinek mi. :)
#7: Pedig a BlackRockos kollega bruttó 2 misit keres...
Akkor vajon ki nem mond igazat? :)
#9 brutto 2 misi sehol nincs jol fizeto cegek savjaihoz kepest.
Mar pl. egy Wise is fizet br. 1.5-2.5 millio savban, RSU-val 3 millio felett sima senior fejlesztonek (nyilvan staff es principal szinten joval tobbet):
Es ez sincs sehol a top cegek fizeteseihez kepest, mint Nvidia vagy Google.
2 millat mar 2019-ben is adott egy WorldQuant vagy Interactive Brokers. A mai inflacio mellett vicces lenne, ha most is ennyit kinalnanak a cegek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!