Ha érettségin majdnem megbuktam matekból, attól még lehetek kiváló programozó?
Az is igaz, hogy nem tanultam semennyit sem. utolsó év előtt pótvizsgáznom is kellett. Az érettségin úgy nézett ki, hogy a legutolsó feladatra 2 perccel a határidő előtt jöttem rá. Nagyon sokat gondolkodtam rajta, talán fél órát is, és egyszer csak hirtelen rájöttem. Valami 4 pontos feladat volt, nekem pedig összesen 26 pontom lett, 25 ponttól ért kettest.
Olvastam, hogy a programozás logikára épül, azonban ha valakinek magas szintű matematikai tudása van, akkor akár 10-ed annyi idő alatt is megtud írni egy kódot olyan emberhez képest, aki csak logikát használ. Persze nem minden esetben, és főképp nem minden alkalommal. De összességében azért elmondható, hogy matematikai tudással hatékonyabb, jobb kódokat lehet írni?
Szeretném elkezdeni komolyan tanulni a programozást, de a gyenge matektudásom miatt az a félelemem, hogy nem leszek igazán jó. Gyenge és átlagos programozókból pedig nincs hiány.
Szerintem simán lehetsz.
El kell fogadni hogy ez most így sikerült.
Sok sikert!
Ha tényleg nem tanultál rá, mert lusta voltál, akkor lehetsz. Csak ugye így hogyan mész egyetemre? Nem kell diploma, de jóval nehezebb dolgod lesz elkezdeni munkát keresni és amit a diploma ad tudást, annak a felét kb kénytelen leszel egyedül megtanulni, ha szeretnél valaha senior szintre érni.
Aki tud programozni, az jó matekból, csak legfeljebb utálja és nem tanul rá semmit, ez miatt pedig ugye papíron nem jó belőle.
Amúgy nem csak a logika kell, hanem az absztrakt gondolkodás is matekból.
De sokan elfelejtik, hogy a legalapvetőbb dolog, az az angol nyelv ismerete. Ha nincs C1 szintű szövegértésed, akkor nem leszel programozó. Szóval én a kettes matekból kiindulva inkább a nyelven aggódnék. De ugye jó hír, hogy az könnyebben pótolható, mint a matek:)
Szerintem próbáld ki a programozást, kezd el tanulni és majd érezni fogod, hogy mennyire megy. De ha nem próbálod ki, akkor idővel bánni fogod, hogy miért sajnáltál rá pár hónapot.
Ha szabad kérdeznem, akkor miért pont a programozás érdekel? Van rengeteg más terület is ami itthoni fizukhoz képest kegyetlen jól fizet és csak minimálisan kell programozgatnod. Ha csak a pénz érdekel, akkor a programozás az egyik legutolsó amit ajánlano tudok:D perszr ha megtudod tanulni, mert van hozzá kitartásod és egyad, akkor oké, nem kell szeretni és lehetsz egy rengeteget kereső webfejlesztő, de kettes matekkal szerintem ez neked a szorgalmad miatt kizárt.
Szóval elsőnek nézd meg, hogy érdekel-e a programozás és utána nézd meg, hogy képes vagy-e tanulni, majd ha mégse lenne jó az az irány, akkor nézz szét infón belül, mert van rengeteg olyan pozi ahol nem kell programozgatnod és sokat fizet.
Az a kérdés hogy ha tanultál volna képes lettél volna jó eredményt produkálni matekból vagy sem.
Az sokkal jobb ha valaki lesz.rta a matekot és azért nem ér el jó eredményt mint aki komolyan vette és úgy lett majdnem bukás. Az utóbbi esetre azt kell mondanom hogy sosem lesz magas szintű programozó mert értelmi szintje erősen korlátozott. Természetesen programozó lehet de szépen megreked egy szinten mivel képtelen fejlődni a programozásban.
Mivel nálad nem ez a szitu, lehet ha a matekra is készülsz becsületesen akkor semmi bajod nem lett volna, de ha a programozást komolyan veszed akkor ott is tudsz érvényesülni. Majd kiderül
Nekem az érettségi matekom még 2009-ben kb 23 pontos lett, úgy, hogy a tanárok hozták össze, hogy átmenjek. Asszem 20 ponttól volt a kettes.
Ma frontend fejlesztő vagyok, már vagy másfél éve dolgozok FE fejlesztőként, de ismerem a BE-et is részben, és BE-esként is dolgozhatnék, ha nagyon akarnék. Szóval ebből mindenki vonja le a következtetéseket.
A programozás, az alkalmazott matematika egy megnyilvánulása. Aki jó matekból, az nyilvánvalóan jobb, hasznosabb, tömörebb kódot produkál. Aki nem jó, az rosszabb teljesítményt fog nyújtani, vagy egy bizonyos szint fölött nem is fogja tudni megvalósítani a feladatot. Ez nyilvánvaló. Hogy a gyengébb matekos hiányosságait mennyire eliminálja a gyors hardver, az helyzetfüggő. Nagyon sok eset van, hogy a jó/rossz közötti különbséget elnyeli a szoftver alkalmazási közege.
Egy alig látogatott, viszonylag kevés terméket tartalmazó webshopnak a lehetségesnél sokkal rosszabbul megírt szorterén nem fog feltűnni senkinek a különbség, de vannak projektek, ahol ez a differencia már élet-halál kérdése, vagy ahhoz nagyon közeli.
A 486-os számítógépek korában egy keményebben kompresszált .mp3 file lejátszása megfogta az egész gépet, tehát nem volt mindegy, hogy milyen hatékony a lejátszó mp3 enkódere.
Ma is szempont ez, de közel sem akkora jelentőségű, mint régebben.
Ugyanakkor vannak területek, ahol nem lehet elnézni a plusz cpu időt és az extra memória fogyasztást sem, mert nincs miből expandálni. Pl. az űriparban nem kevés területen ma is 486-os processzorokat használnak és ezek teljesítménye korlátozott, véges.
A másik, ehhez hasonló szegmens az, ahol a fogyasztás alacsonyan tartása okán nincs elég processzor teljesítmény. A nagy számítási teljesítmény nagy elektromos teljesítmény felvétellel is jár. Ahol meg korlátos az energia, ott azért kell jó, jobb kódot írni, vagy ha úgy tetszik, azért nem fér bele a gyengébb szoft, mert nincs honnan fedezni a gyengébb szoftver többletfogyasztását.
Géza WEB-nagykerének nem éri meg a jó szoftver magas ára, mert egy időben háromnál több vásárló soha nem lézeng a webshopban. Ez egy optimumra való törekvés, neki nem kell a matekzseni programozó-zsonglőr.
A napelem/szélgép/gáz-kiserőmű kombóval megtáplált, szigetüzemben működtetett tanyasi előfeldolgozó rendszernek meg szüksége van arra, hogy a legjobban kihasználja a megtermelt energiát. Ez is optimumra való törekvés, csak itt mások az igények és ezért itt Géza rendszerével éppen ellentétes irányba mutat az, ami optimális. Ide kell a high end szakember, kell a drága, de jó programozó, mert a munkája, a plusz órabére (exhas) 14 hónapon belül térül és onnantól már pénzt keres a végletesen jól megírt program.
#7: Miért ne lehetne valaki ezáltal kiváló programozó?
Oké, de mit tekintünk kiválónak? Ha egy nagy cégnél dolgozik valaki? Vagy ha sok pénzt keres? Vagy ha összetett alkalmazásokat tud írni?
Egyébként a mateknak kb semmi köze a programozási képességekhez. A logikai készség != matek. Ahogy az alma sem egyenlő a körtével!
Nyilván vannak a programozásnak olyan területei ami megköveteli a komoly matektudást, mint pl: mesterséges intelligencia, gépi tanulás, alacsony szintű programozás, alacsony szinten programozni egy 3D játékot, statisztika stb.
De ez nem azt jelenti, hogy matek tudás nélkül nem lehet valaki kiváló programozó!
A legtöbb programozó frontendes vagy backendes a mai világban, na ők pont azok a típusú programozók, akik köszönik, bőven megvannak algebra meg egyenletek nélkül is. Ha meg különböző logikákat kell megírni, akkor sem a programozó számol, hanem a gép, a legtöbb nyelvben meg ott vannak a függvények, amiket nem kell újra megírni, ezekkel el lehet végezni a számításokat, nem kell újra feltalálni a kereket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!