Érettségi és angol tudás nélkül lehet valaki programozó?
"Ha a Linux kernelhez bármi érdemlegeset hozzá akarsz tenni, előtte vár rád pár ezer oldalnyi, angol nyelvű dokumentáció"
Haha, says the clown.
"Új kedvenc népmesei hősöm, a magányos harcos: a nyolc általánost végzett linux kernel fejlesztő."
Te félrebeszélsz? Az angol nyelvismeretnek köze nincs az iskolai végzettséghez. Lehet valaki négy diplomás emeritus professzor, akadémikus is úgy, hogy nem ismert 100 angol szót sem.
"Ha a Linux kernelhez bármi érdemlegeset hozzá akarsz tenni, előtte vár rád pár ezer oldalnyi, angol nyelvű dokumentáció"
Minek brekegsz bele te, aqki életedben nem néztél még bele a linux kernel forrásába?
Egy vfat, vagy ext4 drivert minden további nélkül lefejleszt valaki angol nyelvismeret hiányában. Meg még rengeteg mást is. Azt ne mondd már nekem, hogy egy számlázó- készletnyilvántartó programhoz olyan baszott nagy english knowledge szükségeltetik, mert körberöhöglek. Ugyanez áll egy linux, vagy más oprendszer alá írt ütemezőre, memória menedzserre, eszközmeghajtóra is. Ahogy interaktív weboldal, webáruház, adatszolgáltató is létrehozható zéróhoz egészen közeli angol nyelvtudással.
"Egy vfat, vagy ext4 drivert minden további nélkül lefejleszt valaki angol nyelvismeret hiányában."
Aha, aztán belelógott a bilibe a kezed és felébredtél...
Tessék, itt egy rövid összefoglaló az ext4 felépítéséről: [link]
Légy szíves mutasd már meg, hol van mindez leírva magyarul.
Nagyon komolytalan vagy. Az ext4 szerkezete le van írva magyarul is. De ha nem lenne, akkor is, aki tanult, képesített fejlesztő, annak nem okoz gondot egy ilyen bonyolultságú adatszerkezet.
Amit meg kamuzol (link), az nem rövid, hanem egy teljes, részletekbe menő összefoglaló. Ráadásul olyan, amiből, adott esetben nagyon sok mindent ki is lehet hagyni.
"Jó, hogy azt nem írod, hogy egy tapaszt fejlesztőnek dokumentáció se kell, a kisujjából kiszopkod bármit."
Pedig ez majdnem így van, ahogy írod.
Aki foglalkozott filerendszerekkel, azok szerkezetével képben van, azt nem fogja pofán vágni olyan fogalom, hogy journaling, node, vagy defragmenting.
#27
Aha, és az olyan fogalmakat, mint a journaling, node, defragmenting, meg a defective block, meg a quota, meg a replica inode, meg inode allocation policy, cheksum, extents, orphaned file, RAID stride, timestamp, magic number, hash tree directories, POSIX ACL, mount protection, journal superblock, descriptor block, revocation block, ... ezek leírását majd kigoogletranslatozza, igaz? Ugyanmár... ha nem tudod értelmezni, hogy mi az a descriptor block, mire jó és mit tartalmaz, akkor hogyan írsz meg egy ext4 drivert? Nyilván sehogy.
És akkor még nem beszéltünk a POSIX ACL-ekről, a device driver leírásról ( [link] ) amiből minimum a block device, a char drivers, a debugging, a race conditions, és még egy rakat fejezetet kell tudni, a kernel modul írásról alapkönyvéről ( [link] ), aminek a nagy részét szintén meg kell tanulni, ha használható, karbantartható, működő drivert akarsz írni... és már most kétezer oldalnál tartunk, és még nincs vége.
"ezek leírását majd kigoogletranslatozza, igaz?"
Akár ezt is megteheti, de nem szükséges, ugyanis a számítástechnikában, pláne a HW közeli fejlesztésben jellemzően a meglévőre építenek, azt bővítik ki. Ha meglesed, a FAT 12 után jött a FAT16, majd a 32, végül exFAT. Ugyanez a leosztás az ext esetében.
Ahogy említettem is, egy képzett fejlesztő képben van ezekkel a fogalmakkal, hogy superblock, POSIX, vagy descriptor, ahogy tisztában van a delete, format, batch, copy, stack, queue, struct, bit, merge szavak jelentésével is, ami ugye, még abszolút nem jelent angol nyelvtudást. Ne tévedjünk már el. Amúgy is, a magyar fejlesztők egy jó része éppen arról híres, hogy az angolja erősen passzív.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!