Kezdő, friss programozóként hogy tudnék elhelyezkedni?
Mármint technikusin voltál, infós suliban?
Van olyan ismerősöm, aki azt végezte, és ő azért tud.
Mert egyébként az 1 éves suli édes kevés.
Én is 1 éves suli végén vagyok, mindjárt vizsgázom. A kérdésem ott van a Karrier/fizetés kategóriában.
Már a suli előtt is tanultam, autodidakta, a suli alatt végig. Áprilisban már megütöttem azt a szintet (szoftverfejlesztés modulból), ameddig a tananyag végére hivatalosan elértünk.
A záródolgozattal a lelkemet kitettem.
Mondjuk félve van kint GitHub-on és nem akarnám fejlesztők véleményét olvasni róla. :D :D :D
Esélytelen, de egész egyszerűen totál esélytelen.
Túltermelés van 1 éves tanfolyamosokból és bootcamp-esekből, a gazdaság növekedése lassul / leállt, a recesszió a nyakunkon.
Ha technikusin is voltál, menj egyetemre.
Próbálj BI support vagy monitoring állásokat megcsípni cégeknél. Általában alap sql-el és jó angollal simán felvesznek. Ez ugyan nem fejlesztés, de egy csomó tech cégnél beugró állás, és utána sokkal könnyebb cégen belül mozogni a fejlesztés irányába. Én több ilyenről tudok, főleg pályakezdők/bootcampesek szokták így kezdeni.
Nekem mákom volt, pont junior fejlesztőt kerestek a céghez ahova jelentkeztem, és nagyon jól sikerült az interjú, pedig 0 szakmai tapasztalatom és papírom volt, viszont 4-5 összeszedett project elérhető volt a githubon, amivel leköröztem pár egyetimstát is. Ezért vettek fel. A neten van egy csomó mintaproject amiből érdemes kiindulni. Fontos hogy tudj értelmesen beszélni arról amit csináltál, szóval nem érdemes mindent ctrlc ctrl vzni.
# 3
Milyen szintű projekt kell GitHubra?
Számomra mindig ez az, ami kérdéses.
#4 bármilyen szintű.
Kiraksz egy sima ToDo appot, már azzal is előrébb vagy azokkal szemben, akiknek nincs kint semmi.
LinkedIn + önéletrajz.
Csinálsz gyakorlóprojekteket, szépen összegyűjtöd a kompetenciáidat, és közszemlére teszed. Mindent, a legkisebb apróságot is. Ha tudsz fejen állva palacsintát sütni, azt is. Egészen biztosan lesz aki megkeres.
Járj interjúkra. Ha nem is vesznek fel rögtön, értékes visszajelzést kaphatsz, hogy mi az, amin még faragni kell. Ha sikerül összegyűjtened egy junior szintjéhez mérten elegendő tudást, és az interjúztató látja benned a fejlődési potenciált, akkor fel fognak venni.
Keress interjúkérdéseket a neten, és szabadidődben dolgozz rajta, hogy a hasonló feladatoknak meg tudj felelni.
2020-ban egyetlen valamirevaló munkahelyen sem azt nézik a szakmában, tudsz-e valamilyen random papírt lobogtatni, hanem azt, hogy mit mutatsz talajon. De!!! Ez használható gyakorlati tudás nélkül nem működik.
Menj el junior interjúkra, mérd fel, miben kell fejlődnöd, és célirányosan fejleszd magad.
Nagyon fontos, hogy összeszedett, önálló tudást tudj prezentálni. Ha azt látják, hogy innen-onnan osszeollózott, bemagolt információkat mondasz fel papagáj módjára, nem fognak tudni veled mit kezdeni. Nem az a lényeg, vissza tudod-e szajkózni a szakmai közhelyeket (arra ott vannak az iskolai vizsgák), hanem hogy érted-e a szakmát, át tudod-e ültetni az elméletet a gyakorlatba.
Bizonyára lesz olyan, aki nem ért egyet a fentiekkel, de mellettem szól, hogy nem te lennél az első pályakezdő, akinek ezzel a módszerrel segítek komolyan vehető helyen stabil álláshoz jutni. (Meg nem is én találtam ki; az egyik multitól plagizáltam)
Nem feltétlen az a baj, hogy 1 éves a képzés.
A baj az, hogy 1 év alatt nem (nagyon) lehet megtanulni programozni, úgyhogy itt inkább az a kérdés, hogy mennyi pluszt tudsz és akarsz hozzátenni.
#3-as vagyok, ahogy előttem is írták bármilyen egyszerű kis program megteszi, a lényeg hogy működjön, és minél igényesebb legyen a kód. Ez lehet egy tic-tac-toe, vagy egy TODO app, ha kicsit komolyabb valamire vágysz akkor egy egyszerű login felület szépen designolva, input validációval stb.
Tudj függvényeket írni, értelmesen elnevezni a változókat, ne legyen kódduplikálás, ha gondolod kommentelj is. (Erről megoszlanak ugye a vélemények, mert az igazán jó kód magát olvastatja, nincs szükség kommentre) DE szerintem egy portfóliónál azért hasznos, mert ha 1 mondatban össze tudod foglalni, hogy az a sor kód mit csinál/miért van ott, látják, hogy érted is amit csinálsz, nem csak becopyztad valahonnan. A lényeg, hogy ölj bele sok energiát, olvasgass utána, hogy lehetne jobban csinálni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!