Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Tényleg leváltható lesz a...

Tényleg leváltható lesz a programozó, hamarosan nem lesz szükség rájuk?

Figyelt kérdés

2023. jan. 18. 13:17
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
100%
Wc-s nénire mindig szükség lesz, mert vagy célozni nem tudnak vagy a wckefe funkciójával nincsenek tisztában. Ezeket semmilyen MI nem tudja helyettesíteni. Ezért kell wcsnéninek tanulni. ☺️
2023. jan. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
86%

A '70-es években azt gondolták, hogy 2000 környékén már midnennapos, és bárki számára elérhető lesz az űrutazás, kolonizáljuk a Holdat, a Marsot, és ki tudja, még távolabbi naprendszereket is. Az emberek égig érő felhőkarcolókban és űrvárosokban élnek majd, és a "repülő autó" egy teljesen hétköznapi közlekedési eszköz lesz.

Erre most mi van? 2020, és a Tokaj IC nem képes nagyjából időben eljuttatni Füzesabonyról Budapestre.

Az ilyen "jóslatok" általában mindig jóval nagyobbnak képzelik el a fejlődést, mint ami a valóságban reális. Így van ez most is.

2023. jan. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
22%

"A '70-es években azt gondolták"


Ezt hol olvastad? Vagy csak halucinálsz?

Senki nem gondolt ilyet a hetvenes években.


"Az ilyen "jóslatok" általában mindig jóval nagyobbnak képzelik el a fejlődést,"


Vagy kisebbnek.

Senki nem jósolta 197x-ben, hogy az akkori processzorok számítási teljesítményénél többezerszer erősebbeket lehet kapni, azt sem, hogy négy-, nyolc- vagy tizenhatezerszer több RAM lesz az otthoni számítógépekben 2020-ra és 4 TB-os SSD-ket sem jósolt senki, mégis itt vannak, elérhetők, olcsón, szinte bárki számára.

2023. jan. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 A kérdező kommentje:

Szerintetek mennyi idő lesz, mire eljut oda a fejlettség, hogy nem lesz annyira szükséges a programozók munkája?

Tippetek szerint 50 év múlva mik lesznek azok a szakmák, amikre már nem lesz szükség? A fotósok és grafikusoknál az AI vitatéma, több fotóst követek, akik foglalkoztak ezzel a témával és azt mondják 5 évük biztos van még, utána kitudja.

2023. jan. 18. 16:18
 15/50 anonim ***** válasza:
34%

"és azt mondják 5 évük biztos van még, utána kitudja."


Na, ugyanez mondható el a programozókra is.

2023. jan. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
81%

Hogy mi lesz 10 év múlva?

Nézd meg a Mad Max filmeket...

2023. jan. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 A kérdező kommentje:

#15

Szerinted akkor mik lesznek hiányszakmák?

2023. jan. 18. 16:40
 18/50 anonim ***** válasza:
27%

Azt nem tudom megmondani, de gyermekkoromban voltak olyan foglalkozások, mint kulcsmásoló, szemfelszedő, gombkötő, öngyújtó töltő -javító, esernyő javító. Na, ezek ma már nem léteznek. Ahogy szénégető se nagyon van és mészégető sem.

A mesterséges intelligencia ma már bőven ott tart, hogy szinte bármilyen algoritmust képes legyártani, az átlagon felüli programozóknál jobb minőségben. Programozókra biztos, hogy szükség lesz 10 vagy 15 év múlva is, csak nem annyira, mint most és nem olyan elvárások mentén, mint a mai. Az MI sok szakmát ki fog végezni, mert a grafikusok, spin doctorok többségét is szélnek fogják ereszteni, ahogy a traktor is maga fog kimenni a földekre szántani-vetni (már léteznek ilyenek) és a teherautó vezetőkre, helyi futárokra is drasztikusan csökkenni fog a kereslet.

2023. jan. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 Szirty ***** válasza:
85%
Nem. Csak a hiányos információdból kiindulva túltoltad a következtetéseid.
2023. jan. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
78%

#7 tökéletes választ írt, én egy másik megközelítést is leírnék, amit még nem láttam itt.



Ha programozni szerettél volna régen, akkor nullások és egyesek sorozatait kellett volna használnod, hiszen a gépek ezt értik meg, a kettes számrendszert.

Később erre jött ki az assembly, ami még mindig nagyon nehezen érthető nyelv volt, teli pár betűs utasításokkal amik csak annyit csináltak, hogy pl az egyik regiszterből a másikba teszi a tartalmát. De ugye ez már érezhetően jobb, mint nullákat meg egyeseket írni:D


Na erre jöttek később a fordító programok, amik az angolhoz nagyon közeli utasításokat fordítják le assembly majd gépi kódra (nullásokra és egyesekre). Szóval manapság adhatsz olyan utasítást, hogy pl "for, if, while, switch", ami ha tudsz angolul eléggé érthető, hogy mit csinál és ezek már jóval nagyobb utasítások, mint hogy tedd az egyik regiszterbeli számot egy másikba. Pl ott a python, ahol olyanokat írhatsz már, hogy

for row in file:

if row > 20:

save_row(row)

tehát konkrétan mintha angolul írnál, egy nulla programozó tudással rendelkező ember is eltudja olvasni és nagyjából értelmezni.


Na most jött a ChatGPT. Ha valóban nagyon nagyot fejlődne, akkor ez egy újabb réteg lenne csak és lehetővé tenné, hogy egy angolhoz még közelebb álló nyelven tudjunk programozni és sokkal gyorsabban, mint eddig. Magyarán a gépi kód, assembly és mostani programozások után egy újabb szint lenne csak.

De egyébként ahogy írta #7, nem igazán fogunk idáig sem eljutni:D viszont IDE-ba biztosan beépül majd és lehet jobban bugokat keresni, meg sokkal több kódot megírathatunk vele, meg nagyon talán a sok google keresés helyett gyakran majd a ChatGPT-t használjuk inkább. Viszont leváltani egyáltalán nem fog:D


#14

Hát ez nehéz kérdés. A design mindenképp egy olyan terület, ami megfog fogyatkozni, mert a legtöbb cégnek olcsóbb lesz AI-al generálni képet meg ilyesmiket, mint fizetni egy szakembernek. Aztán lehet nem így lesz, mert attól még kell ember akinek van ehez érzéke és megtudja mondani, hogy amit az AI generált az okés-e, meg kell valaki aki elmondja az AI-nak, hogy mit generáljon.

Szóval érted mire célzok, hiába hangzik valami könnyen kiválthatóra, a valóság az más.

Pl elméleti síkon egy fejlett ChatGPT leválthatná a kormányablakos munkásokat nem? Háa nem:D az emberek buták, kell valaki aki lemegy az ő szintjükre és elmagyarázza nagyon lebontva vagy más szögből a problémát. Lehet, hogy Írországban pl működne az ilyen vagy egyéb jóléti és magasan képzett emberekkel teli országokban, de máshol ezek elképzelhetetlenek.


Tehát nagyon nehéz kérdés ez az egész, mert attól, hogy valamit kitudna váltani az AI ELMÉLETBEN, nem biztos, hogy GYAKORLATBAN működne.

2023. jan. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!