Melyik programozási nyelvet érdemes tanulni?
Februárban végzek informatikai rendszer és alkalmazásüzemeltető technikus képzéssel, viszont nem igazán látok esélyt benne elhelyezkedni, max Budapesten, viszont oda nem utazgatnék napi 200 kmt oda-vissza.
Html,css,javascriptet tanulgattam pár hónapig ahogy az időm engedte kiváncsiságból, de js-hez az én agyam nem akart alkalmazkodni vagy még időt kellett volna hagynom...pythont olvastam több helyen, hogy érdemes lenne elkezdeni.
Backend programozás érdekelne, esetleg fejlesztő.
Diploma nélkül ezekre van esély, hogy idővel állást is kapnék ha megy a dolog?
"Az állítás az volt, hogy Úgy kezdi, hogy megtanul egy nyelvet."
Nem, az állítás ez volt:
"A programozás egy kicsit több annál, hogy megtanulgatsz egy nyelvet kicsit."
Erre írtad te, kretén fejjel, hogy:
"Pedig minden programozo igy kezdi."
Mivel később kaptam az értesítést később kapcsolódom bele:
Jótanácsaim:
- Keress egy embert, aki tud programozni. Rengeteget segít már az is, ha a problémáidat, felfedezéseidet megoszthatod mással. Ha még segíteni is tud, akkor az plussz.
- Ne a nyelvet tanuld. Valamit próbálj létrehozni vagy megoldani, ami érdekel, és ahhoz használd a nyelvet. Ha nincs munkahely, ahol kívülről kapod az igényt, neked kell létrehozni.
- Ha nincs masszív (márpedig nincs, ha itt kérdezel) külső segítséged - tanár vagy mentor - akkor tudni kell angolul. Legalább olvasni, még jobb ha hallás után is érted. A magyar szakmai irodalom nem létezik illetve súlyos tízezrekbe kerül. A magyar fórumokon meg ezt a vitatkozást kapod, amit itt is láthatsz.
- Fontold meg, hogy jelentkezel egy kódoló iskolába. Ott a fentieket biztosítják neked. Nagyon hamar kiderül, hogy egyáltalán alkalmas vagy-e a pályára. Elbeszélgetnek veled, tesztelnek még mielőtt bármi történne.
Példa:
Diploma fontos, főleg bizonyos területeknél, de közel sem lehetetlen bekerülni enélkül.
Viszont ehhez kell valami ami kiemel az összes többi kezdő programozó közül.
Első és legfontosabb a nyelvtudás. Enélkül se dokumentumokon nem fogsz tudni kiigazodni, és a munkahelyek nagy részét is kizárod.
Másodszor pedig ne nyelvet válassz hanem területet. Jó a python, de nagyon lelimitálja hogy hova tudsz vele jelentkezni, főleg hogy sok python alapú álláshoz (data science, machine learning etc) magasabb végzettség szükséges. Szerintem Javascriptel vagy Java val jobban jársz a legtöbb esetben ha backend jellegű dolgot szeretnél.
Őszintén a frontendet sem zárnám ki, főleg az elején mikor be akarsz jutni a területre. Fullstack devként sokkal több opciód van bekerülni.
A tanulgattam viszont kevés, ahhoz hogy konkrét képzettség nélkül bekerülj ahhoz bizony fel kell mutatnod valamit. Arról nem beszélve hogy akár 2-3 hónapba is beletelhet mire állást találsz, kezdőként 0 munkatapasztalattal.
" Arról nem beszélve hogy akár 2-3 hónapba is beletelhet mire állást találsz, kezdőként 0 munkatapasztalattal."
Nem két-három évet akartál írni?
"hanem egy átlagos fejlesztőről, aki ha diplomával nem is feltétlenül, de hasznos tudással rendelkezik."
Fejlesztő, de képesítése nincs? Hát tudod, ilyen állatfaj nem létezik.
" Akkor valószínűleg álmodtam,"
Ebben biztos lehetsz. Álmodtál vagy álmodoztál.
Neked sincs szakképesítésed, hogy is tudnád te megitélni, hogy mi a minőségi kód?
Aki ilyen lózungokat terjeszt, annak azt ajánlom, hogy olyan tanár oktassa a gyermekeit, akinek nincs szakképesítése, olyan orvos végezze rajta a műtéteket, aki soha nem fordult meg egyetemen, olyan repülőgéppel utazzon, amelyen a pilóta nem részesült hivatalos képzésben és olyan építész tervezze meg a házát, amelyik youtube videókból tanulta meg azt a, nyilván tengernyi ismeretet, amit tud.
Attól, hogy valaki a műtőben tevékenykedik mint altatóorvos, még nem lesz sebész, attól, hogy műtőasszisztensként van jelen ugyanott, még szintén nem lesz sebész és attól, hogy műtőssegéd, szintén nem válik sebésszé, bár tény, hogy ezek mindegyike asszisztál egy műtét folyamatához.
Akikre te azt mondod, hogy kenik-vágják a programozást, azok csak szerinted jók. Valójában csekély tudású kutyaütők, egy diplomáshoz képest meg végképp nullák. Ez akkor is így van, ha most elkezdesz te vagy más nehézéletű hivatkozni kitalált történetekre, vagy olyan valóságos esetekre, amikor egy-egy helyzetben a képesítés nélküli kódernek tényleg sikerült valami figyelemre érdemes dolgot csinálnia. Ez ugyanis kevés. Az eseti kimagasló teljesítmény helyett sokkal jobb a stabil, biztos középszer, ami hóban, szélben, viharban is működőképes.
Jobb az olyan szakember, aki közepes színvonalon képes elvégezni a feladatot, bármi legyen is az, mint az olyan mitugrász, aki (legyünk nagylelkűek) egy szűk területen mondjuk, hogy jó, a sok másikon meg "meghal", mert még azt sem tudja felfogni, értelmezni, hogy mi lenne a feladata.
És minél magasabbra mászunk, annál jobban kiütközik a képzés, a tudás hiánya.
Az egyszerű dolgokat még csak-csak elvégzi, úgy, ahogy.
Az összetettebbeket már nehezen.
Egyre nehezebben és egyre szarabbul.
És hamar elérkezünk ahhoz a szinthez, ahol már a probléma megértése sem megy, mert olyan fogalmak kerülnek elő, amiket a delikvens korábban még csak nem is hallott.
Ezeken a szinteken már nem lehet behelyettesíteni az ismerethiányt valami akármivel.
Ezeken a szinteken már a google sem jelenti a megoldáshoz vezető utát. Sokkal inkább a saját korlátosságával, tudáshiányával, a képességei elégtelenségével fog szembesülni az, akit te annyire felmagasztalsz.
Fölös leállni vitatkozni a 1.5 pipással, úgy se érdekli más véleménye, ugyan azt hajtogatja újra és újra különböző variációban.
Arra mondjuk kíváncsi lennék hogy hol milyen pozícióban és mennyi ideje dolgozik hogy ennyire "tudja" hogy más helyeken hogy mennek a dolgok
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!