Minden magyar egyetemen egy tragédia az informatika oktatás?
Tavaly végeztem egy vidéki egyetem proginfó szakán. Idén az öcsém készül felvételizni, hasonló irányba, de le kellett beszélnem arról a helyről, ahol én tanultam. Utólag visszanézve az oktatás minősége, az oktatók szakmai felkészültsége, nos, nem a legjobb volt.
Van olyan egyetem Magyarországon, amire azt mondtátok, miután végeztetek, hogy "igen, megérte ide jönni infót tanulni"?
Én az OE-NIK-ről jót tudok mondani, erősen gyakorlatorientált a képzés, 4 féléven keresztül elég mélységeibe menően oktatják a C#-ot (Prog 1-2-3-4 tárgyak) + később is kötválként tovább, közben elég sok gyak ZH-val + beadandóval + féléves feladattal stb... Nem csak a nyelvnek a mélységeit oktatják le, hanem a hasznos programozási elveket pl: SOLID-elvek, rétegzés, tervezési minták, clean code és ilyen szemlélettel megírt alkalmazásokat is várnak el féléves feladatnak. Mellette oktatják a Java, SQL, C++, Assembly, Python, Bash script, Webes nyelvek + keretrendszereket (ASP.NET, HTML + CSS + JavaScript + Angular kombó).
Egyéb hasznos: Git, Docker, Cloud (Microsoft Azure - amire ingyenes kreditet is kapunk akár szabad felhasználásra)
Én egy erős 4-es tanuló voltam, az egyetemmel kapcsolatban álló cégnél voltam gyakornok fél évig, államvizsga után teljes állásban alkalmazott br 700 kezdőbérrel + juttatások (cafi, premium stb...).
Én azt érzem, hogy elég erősen az egyetemnek köszönhetem a programozási készségemet, nyilván kellett a szorgalmam és az otthoni gyakorlás hozzá, de gyakorlatilag a ZH-ra/vizsgára készülés, beadandó/féléves feladat készítés révén fejlődtem sokat, nem kellett például az egyetemi oktatástól eltérően pl. Udemy kurzusokból vagy youtube videókból készülnöm vagy önfejlesztésbe kezdenem.. szóval én biztos vagyok benne ha az itt leoktatott anyagot komolyan veszed és hozol egy 4-5-ös szintet nem csak csúszkálsz kettessel, akkor biztos vagyok benne, hogy megéri elvégezni
BME Mérnökinfó.
Első 1,5 év van tele szárazabb matekkal, de utána és közben is elég sok gyakorlatias dolog előjön.
5. félévtől már aboszolút laza és azzal foglalkozol időd nagy részével ami érdekel.
Témalabor + Önálló laboratórium + Szakdoga + Gyakorlat + pár szabvál + 3-4 kötelező tantárgyon keresztül eltudsz mélyedni abban, ami érdekel.
Persze, ha ez mondjuk a "Frontend fejlesztés", akkor már annyira nem biztos, de akkor meg minek jösz egyetemre.
Sajnos az. A dolog ott kezdődik, hogy milyen jó szekember megy ma tanárnak, éhbérért? Nyilván senki. Viszont vagy 10 nevet kapásból mondok, akivel eddig dolgoztam, és tanárból lett fejlesztő az utóbbi pár évben, nem is rossz.
A másik, hogy az egyetemek akadémikusokat akarnak képezni, kb az idők kezdete óta. Ezért vannak, csak ugye nem ezért kapják a pénzt, kénytelenek bekamuzni, hogy kellenek a szakmához, de tananyag szintjén ettől még magasról lesz.rják az ipari trendeket, mert soha nem is akarták figyelembe venni. Magyarisztánban meg aztán főleg semmi nem szokott menni, pl neten fent van az MIT sok előadása ingyen, hasonlítsd össze azt egy magyar egyetem előadásával... Hát mit ne mondjak, siralmas.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!