A programozó tanfolyamok valójában jók, érdemes elvégezni?
Programozó szeretnék lenni.
Nincsenek világmegváltó terveim, csak annyi hogy megéljek, és ezt úgy érjem el hogy amit csinálok azt szeretem, és a munkavégzés aránylag kötetlen.
Amik Budapesten vannak programozó tanfolyamok valóban jók? Melyiket ajánlanátok?
"Klasszikus" egyetemre/főiskolára se időm se kedvem menni.
#59
"Az architekt és a vezető fejlesztő design patterneket rajzolgat egy filces táblára, vagy hogyan van ez? "
Igen.
Nem akarom megnevezni a céget, ahol dolgozom, de annyit érdemes róla tudni, hogy a területén világ szinten a top3-ban van és tudnék neked olyan oldalakat mutatni különböző study oldalainkon, ahol még a filces tábla is van lefotózva, amin megvan rajzolni a különböző komponensek kommunikációja egy design pattern segítségével.
A másikat nem tőlem idézted, de többes számban írsz, így arra is reagálok.
"ne legyen ekkora ego-tok"
Itt neked van a legnagyobb egód, és ez egy hatalmas probléma.
Több, különböző tapasztalattal, - valószínűleg - különböző területen dolgozó ember idejött és elmondta, hogy tévedsz, de te olyan okosnak gondolod magad, hogy mi vagyunk a hülyék.
Neked van hatalmas nagy egód és azért, hogy ne kelljen beismerned, hogy tévedtél, engem, illetve minket támadsz, mint valami kisgyerek.
"más utak, más lehetőségek is léteznek és vannak emberek akik esetleg könnyebb utakon, ügyesebben, kevesebb, vagy más fajta munkával érik el a céljaikat"
Egyébként itt szintén meglátszik, hogy neked mennyire hiányoznak az alapok.
Senki nem állította, hogy nincs más út.
Az állítás arról szólt, hogy adott ismeretek, illetve jelen esetben inkább képzések, hogyan segítik az embert.
Egyébként olyan szinten hazudsz, amit rettentő gerinctelen, féreg dolognak tartok, hogy én pont leírtam, hogy létezik más út, ahogy ezt a #47-es válaszomban lehet olvasni.
Csak jelenleg, a kérdésre irányuló két út közt szignifikáns különbség van, akkor is ha létezik kivétel.
"És ettől nem lesznek alacsonyabb rendűek."
Ha eljut oda, akkor nem, de ezt senki nem mondta.
Viszont, ha agyatlanul hisztizik mindenféle tapasztalat nélkül, mint te, akkor bizony alacsonyabb rendű, mégha nem is feltétlen tudásban, de gerincben mindenképp.
"#58 Van mérnök informatikus BSc diplomám, programozóként dolgozom. Semmit, de szó szerint SEMMIT nem hasznosítottam a munkám során abból, amit egyetemen tanultam. Mindent, amit programozóként tudok, vagy a korábbi munkahelyemen tanultam, vagy tanfolyamokon, vagy magamtól a google segítségével."
Ez nem egyéb, mint ordas nagy KAMU!!!
#60
"Semmit, de szó szerint SEMMIT nem hasznosítottam a munkám során abból, amit egyetemen tanultam"
Én, #62-es ellentében, elhiszem, legalábbis az állításod, de ennek 3 triviális oka lehet.
A) Nem vagy azon a szinten, hogy az egyetemi ismereteid kelljenek. Ez simán tapasztalatlanságot jelent.
B) Kellettek, de te nem ismerted fel, hogy azokat a szemléletmódokat, ismereteket használtad fel, amiket az egyetemen szedtél fel.
C) Olyan szar helyen vagy, hogy tényleg nincsen szükséged ezekre az ismeretekre. Én is ismerek ilyen céget, ahol ez megy, rettentő ocsmány az eredmény, amit letesznek az asztalra, de léteznek.
Szóval majd, ha egyszer megtanulod objektívebben szemlélni a világot és nem ilyen hatalmas nagy arccal, illetve megfelelő mennyiségű tapasztalatod lesz, akkor közelebb leszel, hogy átlásd a helyzeted.
A pipákból látszik, hogy két külön emberről van szó :). A 63-assal abban nem értek egyet, hogy semmit nem lehet hasznosítani belőle. Sok mindent lehet hasznosítani, főleg, ha nem 30 évvel ezelőtt tanultál, hanem mostanában, de csak azért mert egyetemen voltál, nem feltétlen rendelkezel magasabb rendű tudással.
Eskü, nem értem, hogyan nem látják/lájátok be az egyetemi oktatás korlátait, ha ennyire jó alapokkal rendelkeztek. Az egyetemi diploma, az egy TUDOMÁNYOS FOKOZAT. Az egyetemi képzések nem aktuális, vagy jövőbeli piaci igények kiszolgálására lettek kitalálva. Tanítanak valamit, amit az egyetem keretei között lehet. Valamit, amit az ott dolgozó oktatói állomány tanítani tud a fellelhető tudományos tudáskeretből.
"Az egyetemi diploma, az egy TUDOMÁNYOS FOKOZAT."
"Az egyetemi képzések nem aktuális, vagy jövőbeli piaci igények kiszolgálására lettek kitalálva. Tanítanak valamit, amit az egyetem keretei között lehet. "
Huhhhúú..
Van ennél lejjebb?
C) Olyan szar helyen vagy, hogy tényleg nincsen szükséged ezekre az ismeretekre. Én is ismerek ilyen céget, ahol ez megy, rettentő ocsmány az eredmény, amit letesznek az asztalra, de léteznek.
Komolyan, könnyfakasztóak ezek a megnyilvánulások. Írd már le, hogy hol dolgozol, ahol heteket el lehet tökölni tudományos, meg tech. recskázós tökölésekkel és az üzlet egyrészt kifizeti az erre fordított energiát, másrészt nem változik az üzleti igény naponta annyit, hogy akármilyen jól tervezett, akármilyen design patternes rendszert is 25x át kell írnod. Eskü, írd le, oda fogok menni én is! Szeretek ezekkel játszani. Előadom majd a demo-kon, hogy beletoltunk 150 embernapot a csodálatos tudományos halálcsillag architektúránkba és 500 design patternt alkalmaztunk, mekkora királyok vagyunk.
#64
"Egyik sem talált. Egyszerűen nem tanítottak olyan dolgokat, amiket hasznosítani lehet a való életben."
Akkor valószínűleg mind igaz, ahogy mondtam ezt te nem tudod megítélni, mivel az már kiderült, hogy nem rendelkezel megfelelő tudással.
#66
"A pipákból látszik, hogy két külön emberről van szó"
Meg egyébként abból, hogy teljesen más stílusban beszélünk, én sokkal visszafogottabb vagyok.
Ha valakinek ehhez tényleg a pipákat kellett figyelnie, akkor ott is vannak gondok.
"A 63-assal abban nem értek egyet, hogy semmit nem lehet hasznosítani belőle."
Mármint a #60-assal, mert tőle idéztem és én is pont erre reflektáltam.
"csak azért mert egyetemen voltál, nem feltétlen rendelkezel magasabb rendű tudással"
Mármint? Ez hogy jött össze? Ebből az következik, hogy ha valaki csak 8 általánost végzett az sem rendelkezik kevesebb tudással, mint aki érettségit szerzett.
Ez bootcamp szempontjából is igaz, ha valaki elvégzett egy bootcamp-et, akkor ő is nagyobb tudással rendelkezik, mint egy csak érettségivel rendelkező.
Ha tanulsz több a tudásod, ez tény. Az egyetem pedig - képzéstől függően - 3-4 évnyi tanulás alaphangon.
"Eskü, nem értem, hogyan nem látják/lájátok be az egyetemi oktatás korlátait"
A kérdés nem ez, ezért nem erről beszélünk.
Persze beszélhetnénk arról is, hogy milyen hátrányból indul, aki meg még írni sem tud, de annak sincs köze a kérdéshez.
"Az egyetemi diploma, az egy TUDOMÁNYOS FOKOZAT"
Ahogy egyébként a 8 általános és az érettségi is.
Ezek a fokozatok adják az emberek tudását.
"Az egyetemi képzések nem aktuális, vagy jövőbeli piaci igények kiszolgálására lettek kitalálva."
Pontosan, hanem egy hosszútávú, egyetemes tudás átadására. Erről beszéltem végig.
Ha naprakész, másodpercek alatt elévülő tudást akarsz, akkor arra ott a bootcamp, ha akarsz egy maradandó, hosszútávú tudást, ami a pályára lépésed után 40 évvel is hasznos, akkor egyetemet végzel.
Ezért mondtam, hogy olyan skill-ek, gondolkodás módot, ismeretanyagot ad az egyetem, ami hosszútávon hasznos.
Nagyon aranyos, ahogy írod a dolgaidat és egyik se cáfol engem, sőt alátámasztja, amit mondok.
"Tanítanak valamit, amit az egyetem keretei között lehet"
Na, ez pl. tévedés.
Az egyetem keretei között bármit lehet tanítani. Nincs megszabva, hogy mit nem lehet, viszont igen, oka van, hogy mit válogatnak be a tananyagba, ha ezt valaki megérti, felfogja, hogy mi értelme a képzésnek is.
Ez a felfogás az, ami innen pár embernek nem esett le.
"Valamit, amit az ott dolgozó oktatói állomány tanítani tud a fellelhető tudományos tudáskeretből."
Bármit tud tanítani, mivel egy kutatói rétegről van szó. Sőt, sokszor cégekkel együtt dolgozva oktatnak, erre is számos példát tudok.
Érdemes megnézni - ha már olyan okos vagy - a BME-n az üzemmérnöki képzésen tanulókat. Érdekes módon sokkal naprakészebb tudást kapnak, mivel a 3. évtől már az idő nagy részében cégnél is dolgoznak. Ennek ellenére ha megkérdezed a cégeket, akkor ők is elmondják, hogy nem olyan jók, mint akik egy rendes Bsc-t végeztek és ez egyébként az üzemmérnökök jegyein is látszik, még úgy is, hogy egyébként csökkentették a követelményeket, mivel tudták, hogy gyengébb képességű hallgatók jönnek.
Valamiért, kivétel nélkül eddig, minden azt bizonyítja, hogy az egyetemi képzés majdhogynem behozhatatlan előnyt ad.
Igen, van kivétel, csak amíg az egyetemet végzettek közt a kivételes az, aki rossz munkaerő lesz, addig a bootcamp-et végzettek közt a kivétel, aki jó munkaerő lesz hosszútávon is.
#68
"ahol heteket el lehet tökölni tudományos, meg tech. recskázós tökölésekkel"
Egyébként ebből lehet tudni, hogy tényleg agyatlanul magoltál és nem fogtad fel az anyagot.
Ha megértetted az egyetemen az anyagot, akkor pont nem kell heteket tölteni ezzel, mivel sokkal gyorsabban megvan az optimális megoldás, mint hogy retardált módon valamit random csinálj, amit 500-szor át kell írni.
"üzlet egyrészt kifizeti az erre fordított energiát"
Egyébként kifizeti.
A cégen belül nem dolgozom nagy projekten, tehát nem vagyunk sokan, de csak a mi projektünk egyik verzióját, ha támogatjuk még egy 0.5-1 évig, akkor több 10 millió eurót kapunk a cégtől, aki használja az eszközt.
A minőséget megfizetik.
"akármilyen design patternes rendszert is 25x át kell írnod"
Nem kell, ha mérnök vagy.
Itt látszik meg, hogy ténylegesen ki sajátította el az anyagot az egyetemen.
"Eskü, írd le, oda fogok menni én is"
A jelenlegi ismereteiddel max kiröhögnének, teszem hozzá jogosan.
Oka van, hogy jelenleg a világon a top3-ban vagyunk, legtöbb területen ahol dolgozunk inkább top1-2 helyen.
"Érdemes megnézni - ha már olyan okos vagy - a BME-n az üzemmérnöki képzésen tanulókat."
Miért kevered össze az IT-t a klasszikus mérnöki tudományokkal? Pont ezt csinálják az egyetemek is, pedig nagyon nagy a különbség.
"Bármit tud tanítani, mivel egy kutatói rétegről van szó. Sőt, sokszor cégekkel együtt dolgozva oktatnak, erre is számos példát tudok."
És a kutatói rétegnek nincsenek saját tudományos témái, fókuszai?
"Ezért mondtam, hogy olyan skill-ek, gondolkodás módot, ismeretanyagot ad az egyetem, ami hosszútávon hasznos."
Ez csak egy olyan önigazolás, amit 30 éves mindenki feltétel nélkül elfogad és senki nem vizsgálja felül.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!