A programozó tanfolyamok valójában jók, érdemes elvégezni?
Programozó szeretnék lenni.
Nincsenek világmegváltó terveim, csak annyi hogy megéljek, és ezt úgy érjem el hogy amit csinálok azt szeretem, és a munkavégzés aránylag kötetlen.
Amik Budapesten vannak programozó tanfolyamok valóban jók? Melyiket ajánlanátok?
"Klasszikus" egyetemre/főiskolára se időm se kedvem menni.
Itt van néhány green fox-szal kapcsolatos vélemény:
Nem éri meg a Greenfox.
Habár jól indul és hasznos dolgokat elmondanak az első kb 10 hétben. Persze csak ha szerencséd van. Utána jön az a rész ahol a legtöbb mentor tudása elfogy. Jó esetben csoporttárs tud segíteni vagy megoldod magad. Ez a suli inkább amolyan tanuld meg magad, olvassál és rájössz. A motiváció meglesz bő 1misis tandíj kifizetése után.
Az elméleti tananyag ingyenes YouTube videók. A feladatok túlnyomó része is ingyenes online oldalakról van össze válogatva kisebb nagyobb változtatásokkal.
Záróvizsga után jön az igazi szopó roller. Ha nem fizetesz +1 misit az elején akkor 3 hónapig nem dolgozhatsz csak partner cégnél. Persze ha csinos nő vagy fel fognak venni 1-2 hét alatt, ha beszélsz németül szintén. Ha ezek közül egyik se igaz rád akkor vársz és gyakorolsz magadtól. Idén még nem volt nekik semmilyen feladat/feladatgyűjtemény amivel fejleszthetnéd magad addig amíg nem ajánlanak valamit vagy le nem jár a kizárólagossági időszak.
2.
Igazából ahogy nekem lejött arról szól a dolog, hogy megmutatják az alapokat, elindítanak, aztán onnantól neked kell képezned magad, hogy eljuss a megfelelő szintre. Nekem elég világos így kívülről, hogy nem lehet 4 hónap alatt egy BsC szintjét elérni, ami egy junior álláshoz kell.
3.
Belenéztem a tanulók github repoiba. Ahogy nézem tényleg csak az alapokat adja. Végülis elég lehet egy junior szintnek, de közel sem lesznek ott, mint akár egy BSc diplomás szerintem. Ezeknek a dolgoknak le kell ülepedni, ahhoz meg idő kell. Nem tudom, hogy kinek ér meg ez több, mint 1 millát, ahogy néztem inkább olyanok hajlandóak menni rá, akiknek max érettségije van, és próbálnak valami zsírosabb állást elcsípni, mert unják a 3 műszakot. Gyakorlatilag nulla az anyagköltsége egy ilyen oktatásnak, emiatt nekem elég irreális az összeg, főleg ha azt nézzük, hogy gyakorlatilag netről elérhető minden információ, amit ott oktatnak.
4.
" Gyakorlatilag az összes hallgató csalódott az egészben, de ezt szinte sehol nem olvashatod, mert tényleg szerződésben van rögzítve, hogy nem írhatnak negatív véleményt."
Ha ez, miszerint szerződésben rögzítik, hogy nem kritizálhatod őket, igaz, akkor még abban az esetben is felejtős a cég, ha bármi érdemi tudást fel tud szedni náluk a tanuló.
A legjobb opció ha magadtól tanulsz.
Az interneten milliónyi leírást, tutorialt találsz. Ki tudod válogatni, hogy mi az, ami téged érdekel, ami számodra releváns. Sokkal több információ van az interneten mint amit bármilyen képzés/tanfolyam tartalmaz.
Ezek a tanfolyamok inkább megmutatják az utat, hogy mi az amit tanulnod kéne. De mindezt magad is meg tudod tenni. Nem túl meglepő, de erről is vannak leírások.
Pl. ezt oldalt tudom javasolni
"Egy BsC szintjét elérni, ami egy junior álláshoz kell".
Sem nálad, sem a korábbi bejegyzésekben nem értettem, mi ez a bsc szint, vagy bsc minőség.
Igen, az egyetemen évekig mindenből próbálnak "beléd verni" egy kicsit, főleg tudományos megközelítést alkalmazva. Viszont mivel a legtöbb helyen az oktatás és a számonkérés módja még mindig eléggé ilyen poroszos, a diplomát kapó emberek egy jó része egyáltalán nem az általatok említett polihisztor jellegű személyiséggel rendelkező, hanem szorgalmas, seggelős, darálós valakik.
Aki volt egyetemen, az belátja, hogy az oktatás legalább 3/4-e inkább kiképzés jellegű, mint kreatív.
Persze vannak emberek, akik a 8. matek tárgy megtanulandó 150 oldalnyi elméleti szabályára is azt fogják mondani, hogy nem bemagolni kell, hanem megérteni és aki erre nem képes, az hülye.
A másik dolog, hogy ha elkezded beleélni magad valamibe, mert érdekel, akkor 3 másik tárgyból megbuktatnak, amik nem érdekelnek és nem foglalkoztál velük eleget. Rosszabb esetben abból is megbuktatnak, ami érdekel és foglalkoztál vele, mert nem a kreativitásodra kíváncsiak.
Szóval a bsc diplomával rendelkező emberek egy jó részéről nem lehet kijelenteni semmi biztosat azon az egy dolgon kívül, hogy képesek voltak elvégezni a képzést, ami a kitartásukat a komolyságukat és a bürokrácia leküzdési képességüket mindenképpen pozitívan minősíti, viszont elég keveset mond a szakmai rátermettségükről, a naprakészségükről és a tényleges polihisztor gondolkodásuk meglétéről.
#34
A te igazságod az eszeddel azonos mértékű.
Hát nem tudom, nálunk az egyetemen igyekeztek gyakorlati tudást adni. Programozás vizsga pl úgy volt hogy itt van x feladat, csináld meg, használhatsz bármit, csak ne más csinálja meg helyetted Teamviewerrel. Szóval nem papír alapon kellett bohóckodni, meg net is mehetett.
Itt azok végezték el, akik gondolkodni is tudtak, magolással nem sokra ment az ember.
De lehet, hogy a nagy presztízs egyetemeken, mint BME máshogy van...
"#36 nincs Magyarorszagon nagy presztizs egyetem."
Minden olyan orszában van presztizs egyetem, ahol az egyetemek száma eléri, vagy meghaladja a kettőt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!