A Pascal nyelv elavultsága technikailag értendő, vagy inkább csak a marketing harcban maradt alul?
" És nem te voltál pár napja aki bebizonyítottad az assemblyről, hogy egy strukturált nyelv egy másik "vitában"?"
Nem bizony. Azt te erőltetted, mert nem tudod, hogy egy nyelv mitől strukturált és ha nem az, akkor mi annak az oka.
Egy nyelv akkor tekinthető elavultnak, ha mondjuk speciális és amire használják, az a speciális kozeg megváltozik, vagy eltűnik, mert lesz helyette valami más.
Egy korábban népszerű, általános célú nyelv - ilyen a pascal is -, mivel széles határok kozott bármire jó, nehezen avul el, hiszen egy másik általános célú nyelvtől nyilván külonbozik annyira, hogy kényelmetlenné, koltségessé tegye a róla való átállást.
A pascal tecnológiai értelemben semmiképpen nem avult el, hiszen általános célú nyelv, használható bármire, lehet benne olyan megvalósításokat véghez vinni, mint pl. a C-ben.
A pascal nem is avult el, csak veszített a népszerűségéből. A 90-es évek első felében a pascal második-harmadik nyelv volt a népszerűségi listákon. A helyzetét megerősítette a Delphi, amely egy 32* bites, komponens alapú, moduláris szerveződésű, rapid fejlesztőeszkoz volt.
A népszerűsége a WEB-en is érzékelhető volt, gomba módra szaporodtak ekkoriban a delphi-s site-ok /delphi pages, delphi dabbler, delphi about, torry.ru, stb./, a delphibe integrálható komponensek száma hónapok alatt elérte a tízezres számot.
Végül, úgy 2005-2006 tájékán a Borland osszerúgta a port a Microsofttal, plusz kiadta a silány, sok megkotést tartalmazó, tradíciókat felrúgó, értéktelen delphi 8-at, ami így együtt az erre érzékeny cégektől azt a reakciót váltotta ki, hogy szakítottak a Borlanddal és a Delphivel. Ezt a cég úgy próbálta kompenzálni, hogy nevet váltott, Imprise lett, de ez csak még lejjebb csúsztatta a céget azon a lejtőn, amire tévedt. A névváltoztatást emiatt visszacsinálták, újra Borland lett a Borland, de ekkor már késő volt.
A korábban nagyon elismert, minden konkurrensét legyilkoló, méltán népszerű cég akkora veszteségeket szenvedett el, hogy morzsáit végül az embarcadero vásárolta fel.
A freepascal egy ingyenes szerveződés terméke. Ettől függetlenül, a legsokoldalúbb fordítót tartalmazza az a csomag, amit ma freepascal néven tolthetünk le.
A freepascal minden népszerűbb és kevésbé népszerű platformra, processzorra, gépre és minden ismertebb és kevésbé ismert operációs rendszer alá képes futtatható kódot generálni. Itt a lista:
Támogatott operációs rendszerek
Linux
FreeBSD
NetBSD
Haiku
Mac OS X/iOS/Darwin
DOS
Win32
Win64
WinCE
OS/2
Solaris
Symbian
MorphOS
Nintendo GBA
Nintendo DS
Nintendo Wii
Android
Támogatott processzorok
Intel x86
AMD64/x86-64
PowerPC
PowerPC64
SPARC
ARM
m68K processzorokat a régebbi verziók támogatják.
* Volt két 16 bites kiadás is.
--
Pedig ott szépen bebizonyítottad, hogy az assembly strukturált nyelv.
Ne hazudozz. Az assembly eleve kizárt, hogy strukturált legyen, mivel alapvető szerkezetek hiányoznak belőle, amik a strukturáltságot biztosítanák. A hazugságodat bizonyítani is tudom, elég ellátogatni a topikba, és beleolvasni a hozzászólásokba, ahol is te erőlkodsz a kérdéseddel, hogy az asm strukturált nyelv-e. Én erre soha nem válaszoltam igennel, pojáca.
Köszönöm a válaszokat, egy picit megnyugodtam. :)
Kérlek ignoráljátok egymás személyeskedéseit, kár ebbe az irányba elmenni.
:(
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!