Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Pascal-projektekkel dolgoznak...

Pascal-projektekkel dolgoznak még cégek, használható e tudás még valahol?

Figyelt kérdés
Pascal-tudás használható még valahol, vannak olyan cégek, ahol akár abban is meg lehet valósítani valamit, ha igen, milyen területen érdemes keresgélni?

2022. jan. 14. 19:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%

A kettes válaszadó földhülye, nem is tudom, hogy veszi a bátorságot, hogy ekkora baromságokat írjon.


Mondjuk más válaszadók se brillíroztak.


A pascal köszöni, egész jól megvan.


A pascal-t nem oktatják? Lehet. Sok hülye, inkább mással próbálkozik, aztán néz, hogy milyenek az eredmények, az előmenetel. Egy eleve oktatási célra fejlesztett nyelvet mellőzni elg komoly luxus.

Java?

Ja, a törökök meg úgy látták, hogy inkább vásárolnak egymillió delphi licenszet, mert a korábbi java miatt sok volt az egyetemről távozó, pályamódosító.


A pascal szinte nem is látszik a tiobe indexen.


Lehet. Eleve, a tiobe egy manipulált lista. De ha már. A pascal, korábban a C és valami más mellett a második, harmadik legnépszerűbb nyelv volt. Mára olyan nyelvek is felbukkantak, mint a ruby, a Java, a c sharp, a c++, a python, a php, stb. Evidens, hogy ezek a nyelvek is mind mind szakítanak a tortából. Nyilvánvaló, hogy a korábbi nyelvek rovására. A használatos 100, bocs, 50 legnépszerűbb nyelv között ott a pascal is.


A pascal népszerűtlen.


Hát igen. A cégek félnek a lazarustól, a delphi meg a legdrágább, sok milliós fejlesztőeszköz a világon. Így mitől legyen a pascal elterjedt?

A sok kis kancsó is aláalapozott a pascal-nak, mikor azt vinnyogták éveken keresztül, hogy jaj, ők azért nem tanulnak, mer' a pascal, az olyan snassz. Persze C esetén is földhülyék lettek volna a dologhoz, de így legalább volt mire fognia a sok kis tudatlan parasztnak, hogy lám, ő ezért nem tanul.


Hát így nem egyszerű az élet. Legalábbis, a pascal élete. Mindenesetre, van magyar cég, nem is egy, amelyik delphi-ben fejleszt, de van olyan is, amelyik a lazarust használja. Az embarcadero a maintainere a delphinek, és, valahogy azok sem döglöttek még éhen.


Hány /még/ élő projectet ismerek én?


Delphi,

Freepascal,

Oxigene,

PascalABC .NET,

DWS - ez a delphi webscript,

GNUpascal,

ACC.

2022. jan. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%

Na, jött a 11-es oszt jól megmondta.


Miután kidühöngtétek magatokat a hülyeségein, nézzük tisztán a dolgokat: a Pascal a kilencvenes években volt menő, amíg nem jött a Delphi (objektumorientált Pascal / object pascal), utána pedig érkezett a Java és a C#. És most ott tartunk, hogy ezekhez érkeznek a keretrendszerek, ráadásul web alapú már a fejlesztések nagy része. Konkrétan piaci igény nincsen a pascalra, mert egy régi korszak körülményei között született, aminek ma már nincs létjogosultsága. A legigénytelenebb dolog ami ma létezik - szerintem - az a javascript. Minden egyszerű szarságot meg lehet benne csinálni amit akarsz, bár a php / c# / java bármelyik keretrendszere is olyan egyszerű manapság, hogy bármilyen nyilvántartó / szerkesztő rendszert összeraksz benne ha begyakorlod.


Mit csinálsz kérdező, ha azt mondják neked, hogy csinálj egy olyan nyilvántartó rendszert, ami web alapon kell, hogy működjön, restapi-t használjon, ilyen olyan fizetési rendszert támogasson és yada yada yada? A pascal már arra sem jó, hogy bármit megtanulj vele, mert még a "goto" idejében született. Az egész goto gondolkodást réges-rég őskövületté nyilvánították az azóta népszerű design patternek.. azóta eltelt 30 év és fejlődött minden.


Ha nagyon mazochista akarsz lenni, akkor tanulj C++ nyelven. Ne félj, ott megtanulod a magyarok istenét (is). Ha az sem elég, akkor sima C. Ezekkel el is lehet ráadásul helyezkedni a mai napig.

2022. jan. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
50%

"Konkrétan piaci igény nincsen a pascalra, mert egy régi korszak körülményei között született"


A C ugyanakkor született, a c++ pedig szintén nyolcvanas évek eleje. Mondd, miért égeted, szopatod magad itt, te ostoba isten átka? Nem nyomtál még ide elég sületlenséget?


"Mit csinálsz kérdező, ha azt mondják neked, hogy csinálj egy olyan nyilvántartó rendszert, ami web alapon kell, hogy működjön, restapi-t használjon"


Akkor megcsinálja, nem kevéssel gyorsabbra is, mintha php-ben majomkodná össze. Az a nyelv, ami alkalmas operációs rendszer írására, az minden másra is alkalmas, tökorrú.


"A pascal már arra sem jó, hogy bármit megtanulj vele, mert még a "goto" idejében született."


Tudod, te vén tudatlan kecske, a GOTO a mai nyelveknek is része, mert vannak programozási feladatok, amelyek GOTO nélkül nem oldhatók meg. Ezért nem hiányzik a C-ből sem. Használni mondjuk nem kötelező. Amúgy meg, ritka szép segg lehetsz, ha annyira sík majom vagy, hogy ennyit tudsz a pascalról, hogy GOTO, és mégis nekiállsz itt bégetni róla.

2022. jan. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

#10


A Python _még_ nem érte el az oktatás ingerküszöbét (legalábbis idehaza), ennek egyik oka szerintem, hogy az egyetemen tanított algoritmusokhoz, adatszerkezetekhez és az OOP alapjaihoz abszolút jól használható a már bevált C/C++/C#/Java, ezért nincs igazán indok Python-ra váltani. Másrészt a Python csak az elmúlt években került ennyire előtérbe ( [link] ), 10-15 évvel ezelőtt nem volt több, mint egy "futtottak még" scriptnyelv. Szerintem, ahogy egyre elterjedtebb lesz az iparban a Python, az oktatás is követni fogja.

2022. jan. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%
13 húha, itt nagyon elemi szintű lyukak vannak a tudásodban. De azt hiszem, hogy a legutolsó üzenetedet elolvasva én inkább sok szerencsét kívánok neked a továbbiakban, te nagyon nagyon dühös kis "programozó" emberke 😌
2022. jan. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!