Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Tényleg nem kell a matek?

Tényleg nem kell a matek?

Figyelt kérdés
Mostanában 2 féle dolgot hallottam arról, hogy a programozáshoz kell e a matek vagy nem. Neten főleg YouTubeon lehet sok olyat hallani, hogy a programozáshoz nem kell a matek. Ezzel szemben láttam egy Egyetemnek a promó videóját ahol meg azt mondták azért komoly matek kell az informatikához. Most akkor ez hogy van? Kell matek hozzá vagy nem? Vagy esetleg csak bizonyos szint felett kell vagy csak bizonyos területeire?

2021. febr. 25. 10:39
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
0%

"de mondjuk nem tudod, hogy mit jelent, hogy egy függvénysorozat egyenletesen konvergál egy határfüggvényhez, attól még lehet jó programozó."


Lehet a fa..t. Mit kezdenének vele és ugyan, mitől is lenne jó programozó az, aki éppen ahhoz hülye, amihez bárkinél jobban értenie kéne?

2021. febr. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
11: Webfejlesztés mely területére szükséges? :)
2021. febr. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
3%

A webnek is bőven vannak olyan területei, amelyhez kell a matek.

De mivel az egyetemek nem webfejlesztőket képeznek, hanem programozókat, ha úgy tetszik, programozó-matematikusokat, így a kérdésed irreleváns.

2021. febr. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
45%
Nemtudom. Mérnökinfon én nem éreztem hogy programozó matematikusokat képeznének...
2021. febr. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
0%

1. A Laplace-transzformáció és alkalmazásai (10 óra)


A transzformált értelmezési tartománya, alaptulajdonságai, elemi függvények transzformáltjai, deriválás, integrálás, konvolúció. Unicitás, inverz Laplace-transzformáció, numerikus inverzió. Lineáris differenciálegyenletek megoldása Laplace-transzformációval. Kezdeti és végérték-tétel, egységugrás, fűrészfog és négyszögjel transzformáltja. Áramkörök. A z-transzformált.


2. Általánosított függvények; Fourier-transzformáció és alkalmazásai (10 óra)


A disztribúcióelmélet elemei, Dirac-delta, Heaviside-függvény. Disztribúciók Laplace- és Fourier-transzformáltja. Fourier-transzformált az L2-térben, harmonikus oszcillátor. A Fourier-transzformált kapcsolata a Laplace-transzformálttal.


3. Waveletek (8 óra)


A harmonikus rezgés elemei (amplitúdó, frekvencia). Véges és végtelen összegre való felbontás. Jelek analízise és szintézisek problémái a Fourier-sor, transzformáció segítségével. Wavelet-sor, wavelet-transzformáció bevezetése. A wavelet-analízis feladata.


Ablak Fourier-transzformációk. Alkalmazás az időbeli és frekvencia lokalizációjára. Diszkrét és gyors Fourier-transzformáció. Folytonos wavelet-transzformációk: Waveletek transzformálásának célja és definíciója.. Rekonstruálási formulák. Frekvencia lokalizációja.Diszkrét idő-frekvencia analizálása és mintavételezése: Shannon-féle mintavételi tétel. Mintavételezés az idő-frekvencia tartományon. Az ortogonalizálás problémája.


Fizikai waveletek: Jelek és hullámok. Elektromágneses waveletek szóródása. Az elektromagnetikai hullámok atomos összeállítása. Alkalmazás radarra.


4. Parciális differenciálegyenletek elmélete, alkalmazásai és numerikus módszerei (10 óra)


Laplace-egyenlet, hővezetési egyenlet, hullámegyenlet. Végeselem módszer. Numerikus integrálás. Integrálegyenletek: transzport egyenlet (Fredholm féle másodfajú).


5. Variációszámítás, irányításelmélet (10 óra)


A variációszámítás alapfeladatai és alkalmazásaik, az Euler-Lagrange-egyenlet. Véges függvénysorokat alkalmazó numerikus módszerek: Ritz módszer, Galjorkin módszer.


6. Numerikus optimalizálás (8 óra)


Gyökkeresés és optimalizálás: Numerikus gyökkeresés nemlineáris egyenletek és egyenletrendszerek esetén (intervallumfelezési eljárás, szelőmódszer, egyszerű iteráció, Newton-módszer és változatai). Minimalizálás egy- és többdimenzióban (gradiens-alapú módszerek, konjugált irányok módszerei, Newton-módszerek, Simulated Annealing). Korlátos (constrained) optimalizálás.

2021. febr. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
95%
Ebből melyiket kell használnom a munkám során? 10 év alatt egyik se kellett.
2021. febr. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
95%

Hagyd 16-os. Szerinte informatikus = matematikus.

Ez igaz is volt olyan 80 éve :'D

2021. febr. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
0%

"Szerinte informatikus = matematikus."


Én ilyet nem állítottam.

Elég nagy baj az, hogy te azt képzeled, csak az informatikus, aki programot fejleszt.


Amúgy igen, a programfejlesztő az = matematikus. A számítógép programozása, a valós életbeli feladatok számítógépes absztrakciója is matematika.

Persze nem a ti szinteteken, mert az csak hobbi, vagy bohóckodás, netán szenvedés.

2021. febr. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
0%

"Ebből melyiket kell használnom a munkám során? "


Bármelyiket, akár mindet.

Hogy te nem használtad, az nem jelent semmit. Ha egy autószerelő csak kereket cserél, vagy fékpofákat, az még nem jelenti azt, hogy a többi szerelőnek is kötelező olyan hülyének lennie.

2021. febr. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:

"Bármelyiket, akár mindet."


Oké, de hol? CMS, ERP rendszereket fejlesztünk legfőképp. Melyik résznél van szükségem ezekre? Én nem tudom, azért kérek tanácsot. 10 év alatt ezek nélkül is elvoltam, akkor most fejlődnék, kérlek segíts. :)

2021. febr. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!