Ha valakinek nagyon magas az intelligencia hányadosa, az pár hét alatt meg tud tanulni programozni nulláról, néhány nyelven?
Mondjuk 160-as IQ-val...
Vagy ez nem egy fontos “készség” a programozáshoz?
Én elég okos vagyok (mondjuk 160 közelében sincs az IQ-m), gyorsan megértem és megjegyzem a dolgokat, nem rég kezdtem PTI-n NULLA informatika, programozás ismerettel.
De inkább haladok szép nyugis tempóban, ugyanis már párszor rá kellett jönnöm más területen, hogy nem lehet rövid idő alatt csodát tenni, illetve már nem is szeretnék.
Eljutottam oda, hogy élvezem a tanulást, ahogy teszem a lépéseket és építem a tudásomat. Nem csak a cél számít ;)
" ugyanis már párszor rá kellett jönnöm más területen, hogy nem lehet rövid idő alatt csodát tenni,"
Ez nagyon lényeges infó.
Adott időegység alatt a zseni vagy a jó képességű csak "jobban" fog tudni valamit, de nem fog tudni többet.
Programozási nyelvet tudni nem ugyanaz, mint jól programozni.
Hosszú, de klasszikus. Első részben benne van a válasz
Nem. Pár hét még egy zseninek is kevés, hogy nulláról megtanulja. Bár ugye kérdés az is, hogy mit értünk programozni tudás alatt? Képes kiírni, hogy Hello, World!? Képes kiíratni egy szorzótáblát? Képes megírni egy számológép-programot? Képes megcsinálni 90%-ra az emelt érettségi programozás feladatát? Képes megírni önállóan egy komplex rendszert? Nagyon nem mindegy, hogy hogyan határozzuk meg a "tudás" fogalmát.
Továbbá: programozás =/= programozási nyelv. Programozni megtanulni a nehezebb. Egy nyelv elemeit megtanulni viszonylag könnyű. Persze, itt is bejön az a kérdés, hogy mikor mondjuk azt, hogy megtnaultunk egy nyelvet? Ha minden apró lehetőségét ismerjük? Ha az alapvető függvényeket, eljárásokat, és vezérlési szerkezeteket ismerjük?
Egyébként: de, fontos tényező az intelligencia, de több más tényező is szerepet játszik abban, hogy ki mennyi idő alatt, és hogyan képes ezt elsajátítani.
" Persze, itt is bejön az a kérdés, hogy mikor mondjuk azt, hogy megtnaultunk egy nyelvet? "
Ez nem kérdés.
Egy nyelvet akkor tanultunk meg, ha a nyelv elemi eszközkészletét ismerjük, pont.
/ez kb. a nyelv kulcsszavainak, operátorainak funkcionális ismerete/
Aztán, hogy ezt az ismeretet ki, hogyan, milyen hatékonysággal képes felhasználni klf programozási feladatok megoldására, az már egy másik menü.
Mi számít nyelvismerethez? Hasonlóan a beszélt nyelvekhez ez széles skálán mozog. Az, hogy implementálni tudj egyszerű algoritmusokat, azt gyorsan meg tudod tanulni. De aztt, hogy nagy és komplex szoftvereket hatékonyan és következetesen építs fel, odafigyelve a hatékonyság, olvashatóságra és minden egyébre az évek kérdése.
Beszélt nyelveknél is: azt a szintet, hogy tudjál kérni sört a kocsmában, bármelyik nyelven eléred pár nap alatt. De azt, hogy úgy beszélj, hogy egy anyanyelvi beszélő ne jöjjön rá az első mondat után, hogy tanultad a nyelvet a többség sose éri el.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!