Milyen számítógépen és operációs rendszeren érdemes Pythonban programozni?
Sziasztok! Kezdő vagyok a programozásban, kb. 1 éve kezdtem el vele foglalkozni annyira, amennyire egy gépészmérnök (CAD-CAM szakirány) hallgatónak a szabadideje engedi. Egyetemen C-ben programoztunk egy félévet.
2 év múlva le kell adnom a szakdolgozatomat, témát még nem választottam. Most abban a fázisban vagyok, hogy mindenbe belenézek egy kicsit.
Az Udemy-n találtam pár mesterséges intelligenciával foglalkozó kurzust, ezek mind Python nyelvet használnak. Windows 7 (downgrade) op.rendszeren dolgoztam (Python 3.6.2), a tanfolyam feléig jól haladtam (Numpy, PyTorch), azonban utána már olyan csomagokat kellett volna leszednem, amiket Windows-ra nem tudtam megszerezni, próbáltam a Chocolately-t is.
A hétvégén csináltam egy USB-ről futtatható Ubuntu-t (Rufus), de instabil volt. VM-et nem szeretnék, ahhoz kevés a tárhely a gépemen.
A cikkekben és fórumokon Unix alapú gépet javasolnak Pythonhoz. Jelenlegi ismereteim alapján az lenne a legkényelmesebb és legbiztonságosabb, ha egy másik gépet beszereznék. Erre szeretnék javaslatokat, tapasztalatokat kérni.
Előre is köszönöm a válaszokat.
Fölösleges másik gép, túl aggódod a dolgot.
Dual boot, vagy virtuális gép bőven elég.
Ha van pénzed másik gépre, akkor van pénzed plusz tárhelyre is, ami sokkal olcsóbb. Ha annyira kevés a gépeden a tárhely, hogy nem tudsz feltenni egy virtuális gépet, akkor hamarosan minden másra is kevés lesz, és nem fogod tudni használni a gépet. Ha meg veszel egy új gépet, mert amúgy is unod a régit, és csak ürügyet keresel, akkor nyilván lesz rajta annyi tárhely, hogy arra tedd a virtuális gépet, és minden mást, és átköltözz rá.
Tehát venni csak a Pythonnak egy másik gépet csak a szakdolgozat miatt a legkevésbé racionális lépés. Hétfő van, menj be a boltba vinyóért vagy SSD-ért, tedd fel a VM-et, és hadd szóljon.
Sziasztok!
Köszönöm szépen a válaszokat. Valóban a plusz meghajtó lesz a legjobb megoldás.
Szia, én mesterséges intelligencia programozó vagyok. Ha csak NumPy-t használsz, akkor jó a Windows.
Deep learning könyvtár, ami csak numpy-ra épül, kevés van, nekem van egy ilyenem, ha érdekel: [link]
Azonban van egy nagyon jó dolog a világon, amit úgy hívnak, hogy számítási gráf fordítás és automatikus differenciálás. A PyTorch, Theano, Tensorflow és az ezekre épülő könyvtárak mind használnak ilyet. Ehhez szükséged van compiler-re, amit windowson felkonfigurálni nem mindig egyszerű, míg Linux általában eleve gcc-vel jön.
Én Arch Linux-on tolom, ott mindig friss csomagok vannak fent és az AUR-ból minden könnyen telepíthető. Ubuntu se rossz.
Windowson is megoldható, de mondom, sokkal bonyásabb, nekem Theano egy kínszenvedés volt és Tensorflow még ennél bonyolultabb.
Szia!
Köszönöm a válaszodat. Elnézést kérek, hogy csak most olvastam. A Deep Learning résszel nem volt gondom. A kurzus második részéhez (Deep Convolutional Q-Learning) szükséges csomagok jó részét nem tudtam telepíteni ( [link] Ebben egy AI készül, amely Doom-ozik az OpenAI-ről letölthető DoomCorridor-v0 környezetben. Megnéztem a linkedet.
Kérdezhetlek a szakmáról, akár privátban, akár itt?
Előző munkahelyemen én is win7-et használtam és volt egy virtuális gépem, amin teszteltem az eredményt.
A gép egy 2010-es Lenovo T410 (i7 26xx, 8GB RAM, Nvidia quadro) volt a virtuális gép pedig CentOS 7, 2 CPU mag, 2GB RAM, 20GB HDD.
Másik 2 alternativa a fejlesztésre a docker és vagrant (az új docker elvileg csak win 10-en fut, de a vagrant biztosan fut win 7-en is)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!