Mennyire tellített most a szoftverfejlesztő szakma?
Érdemes még ennek tanulni egyetemen?
A kérdés arra irányul,hogy most nagyon sok gyorstalpalói képzés van, mennyire tölti be ez a munkaerő hiányt?
Pályakezdő/Junior szinten? Kissé telített, de nem reménytelen. A webes irány az, ami gyakorlatilag szivacsként képes végelen mennyiségű fejlesztőt magába szívni, ott igen nehéz telíteni a piacot.
A jó szakemberek után két kézzel kapkodnak, de abban benne van, hogy letoltál x évet a szakmában, és rendelkezel az ehhez illő tudással. Sokan lehurrogják a Greenfox meg hasonló képzésekből kijövőket hogy belőlük úgysem lesz soha jó programozó, és valószínűleg nagy százalékuk valóban nem viszi rettentő sokra, de ez nem a képzésen múlik. Én egyetemet végeztem, és a legkevésbé sem érzem azt, hogy azért lennék ott a szakmában, ahol, mert én egyetemet végeztem. Jó szakember itt abból lesz, aki lelkes, szereti amit csinál, és folyamatosan foglalkozik a szakmai tudásának elmélyítésével. Az, hogy ezek az emberek egyetemre, goyrstalpalóra, vagy a mama pincéjébe járnak tanulni, talán számít valamit, de nem az elsődleges tényező.
Jaj, nagyon telített.
Folyamatos a túlcsordulás.
Pályakezdőkkel igazából brutálisan telített.
(Jöhet a lepontozás olyan senioroktól, akiknek lövésük sincs erről, viszont az ő szemszögükből mindenki lusta és életképtelen.)
2:
Szerintem nem a webes irány az, ami kvázi végtelen mennyiségű fejlesztőt fel tudna szívni, hanem a vállalati backend rendszerek, amelyek adott esetben szolgálhatnak ki webes rendszert is, de nem kötődnek közvetlenül a webes fejlesztésekhez. Ezek fejlesztése, karbantartása rengeteg programozót szív fel, ilyen fejlesztők ezrei dolgoznak egy-egy nagyobb irodaházban.
7:
Csakhogy ezen rendszerek egyenként megfelelnek sok ezer kis weboldalnak, a karbantartasi igényük pedig csak növekszik, ahogy egyre nagyobbra nőnek. A bankoktól, brókercégektől kezdve a telekom cégeken át a légitársaságokig. Nagyon sok egyszerűnek tűnő weboldal mögött is ilyenek vannak. Ezek bizonyos részelemei egyébként outsource-olva vannak, pl. a budapesti kis fejlesztő cégek jelentős része dolgozik a Magyar Telekom hazai rendszerein, míg mások kereskedekelmi bankoknak, sok projekt van, amit bentről csak koordinálnak, integrálnak a külső cégekkel összedolgozva.
Hosszútavon ez sokkal több embert szív fel, mert egyrészt rengeteg külföldi projektet hoznak az olcsónak szamító Kelet-Európába, másrészt az egyszerűbb weboldalak készítése egyre inkább tömeggyártás, így korlátozott mennyiségű munkaerőt tud felszívni, szemben a vallalati rendszerekkel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!