Ennek a szoftvernek a megalkotása nagyon nehéz lenne vagy szerintetek képes lennék proginfo szak végén megvalósítani a szakdolgozatomban?
Sziasztok! Mág csak első féléves proginfo szakos vagyok, de már most lenne szoftver ötletem, amit meg szeretnék valósítani, csak jelenleg még hozzá sem tudnék szólni, meg sem tudom becsülni a komplexitását. Lényeg, hogy vannak ilyen aranyos Petri csészéink, amin különböző fajú baktériumokat tenyésztünk, és minden baktériumfajhoz külön táptalaj is tartozik: [link]
A szoftverem leolvasna egy vonalkódot, ami a Petri csészén van, felismerne egy helyet, ahol nincsen baktérium, onnan leszedi a táptalaj színét és önmagától állapítja meg színskála szerint, hogy milyen táptalaj lehet. A táptalajokhoz egy adatbázisban benne van, hogy milyen fajú baktériumok nőhetnek rajta és megszámolja, hogy egyes baktériumfajokból hány telep van a csészében. Mi a véleményetek? És ha túl komplex a feladat, akkor melyik része lenne az, amit még a legkönnyebb lenne megcsinálni?
Itt van egy jellegében hasonló szakdoga:
Ha a feladatot jól értettem meg, akkor ez nekem kb. egy hónapi munkámba kerülne.
tegnap 13:44
Mármint mi a durva benne? Nem tudsz róla hogy létezik ilyen egy csomó? Még csak meg se kell írnod.
ügyeletes gúnyolódó aki előbb tanult meg járni, mint programozni:
itt vagyok!!!
openCV és tetszőleges adatbázis kezelő ismerete kell neked
egy open source barcode scannert kell még keresned
a képfeldolgozás része komplex egy kicsit de kezdetben használhatsz pl piros zöld kék színű papírfecniket amit csak bedobsz a csészébe mert ezknek az azonosítását 4-5 sor kódból meg lehet oldani openCV ben.
néhány száz sor ha saját implementációt akarsz
ha kérdésed van dobj privátot
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!