Miért szer. Etik annyira a Linux Mintet és az Ubuntut? Miben jobb a Win8.1-nél?
Nekem Windows 8.1 van fönt, itt nagyon sokan használnak Linux Mintet, ahogy látom, de szerintem nem olyan jó az az OS.
Véleményem szerint legfeljebb csak a WinXP alternatívája lehet, ha a gép nem bírja a win7/8.1-et, de már lassan ott tartunk, hogy egyszerűen az internetnek (flash, youtube, streetview, stb) erősebb gép kell, mint a Win7-nek.
Valóban volt idő, amikor tényleg jobb helyzetben volt az Ubuntu, amikor kijött a Vista, Win7, a legtöbb embernek csak 1GB ramja volt, az XP elavult volt, ették a vírusok, lassú volt, ezért használtak sokan linuxot.
De ma már nagyon jók az új Windowsok, sokkal stabilabbak, szebbek, gyorsabbak, mint az Ubuntu vagy a Linux Mint, én netezésre használom, de az U. és az LM nagyon nem jön be, fapados, sokkal kiforratlanabb a felület, igaz, hogy kevesebb ramot használ, de mégis lassabb, nagyon sok helyen találkozok angol nyelvvel(ez az LM problémája).
Emellett sokkal többször fagy is, mint a win, nagyon sok bug van ezekben a Linuxokban. Még mindig dualbootban van fent, de eszem ágában nincs azt indítani, pedig több disztrót, guit kipróbáltam.
Sőt vannak rendkívül idegesítő apróságok is, például az, hogy a firefox nem tudja közvetlenül a címsorban kezelni a lapokat, ezzel elfoglal még egy sort, ami 768-as magasság mellett sokat jelent.
Észrevettem azt is, ha figyeltem a rendszermonitort/feladatkezelőt, hogy a win és a wines programok sokkal inkább ki tudják használni a 4 szálat, linux nagyon sokszor csak 1 szálat terhel maxra, mert nem tudja kihasználni az összeset, csak ritkán.
Én idős nagymamámnak, aki csak megnyitja a böngészőt, bezárja, és netezik csak, neki sem jutna eszembe linux mintet felrakni például a gépére, sokkal többet fagyna neki is.
Én nem pontoztam le senkit, nem veszekedni akartam, komolyan érdekel a téma.
Nagymamámnak miért ajánlanál linux disztrót, amire lecserélhetném a jól bevált 7-et, amivel nem mellesleg hasít a net. Persze, majd lecserélem szegénynek.
Egyébként b940 procis laptop, 3GB rammal.
Tényleg hülyeség, amit írogatsz.
Miért gondolod, hogy egy ilynen cég, mint a microsoft, aki megcsinál egy oprendszert, évtizedek alatt nem jutott el odáig, hogy olyat tudjon csinálni, amit nem is lehet feltörni.
De mégis, hogyan szabnának ki pénzbirságot, ez tényleg nagy hülyeség.
És mégegyszer mondom, hogy netezőgépre is nyugodtan mehet a Win, hiszen olyan alacsony a rendszigénye, hogy ha kerítek egy gépet Celeron M 1.7Ghz procival, 2 giga rammal, a Win7 vígan elfut rajta, de netre mégis édeskevés.
A win7 már egy nagyon kiforrott oprendszer, és nagyon felhasználóbarát.
Windows 7 az netezésre jó.A 3GB bőven elég neki.Azért nem árt egy vírusírtó.Én sem vitázni jöttem.Csak leírni hogy a Linux nem rossz és egy probát megér.
Geniuseus:nem tudtam.Legközelebb kérlek ne pontozz le. :)
Írd le miért van igazad.Én elismerem azokat akik ehez jobban értenek mint én.
Avast free van rajta neki, de én is azt használom, szerintem jó, ráadásul ingyenes.
De fent van a gépemen tört verzióban az MS Office is, de a Libre is, és ha olyat gépelek, amit tudom, hogy nem kell másnak elküldjek, akkor a libre-t használom, meg gimpet is használok win alatt, ps nincs is fönt, szóval abszolút szabad szoftver párti vagyok, de ez a linux nem jött be.
Szerintem a win sokkal jobb OS, főleg otthonra, a linuxon, akármit próbálok, azt érzem, hogy kiforratlan, de majd 5 év múlva meglátjuk.
Jelenleg eszembe sem jutna linuxot javasolni valakinek otthonra.
Azért eltemetni sem kell a dolgot, XP alternatívának első rendű a Linux.
Dominik: Ha a Windows azt mondja, hogy aktiválva van, akkor ő azt hiszi magáról, hogy aktiválva van, és mivel az aktivátor egy mennyiségi kulccsal csinálja a dolgot, a MS sem tudja, hogy ez most tört Windows vagy csak valamelyik gyártó/hatalmas cég 11000. példánya.
A jogi oldalról pedig elég csak megnézni a Win10 (amúgy szimpatikus) terjesztési módszerét: Akinek van eredeti Windows 7/8-a, annak ingyen van. Meg mindenki másnak is. Ettől még ugyan nem lesz jogtiszta, de ez csak cégeknél fontos, és azt hiszem még ez is változni fog a közeljövőben.
G.
Igaz, azért a WinXP-nél lehet, hogy jobb (7-estől messze áll stabilitásban, kinézetben, felhasználóbarátságban), de LM-et használva például újra az XP-s korszakban érzem magam.
Nyílván alkalmas otthoni felhasználásra is, de arra a Windows jobb.
Használtál te Win7/8.1-et mostanában, esetleg ugyanazon a gépen?
Kicsit megkésve...
„Jelenleg eszembe sem jutna linuxot javasolni valakinek otthonra.”
Nekem eszembe jutna. Az én problémáim ott értek véget, amikor linuxra váltottam, az apósoméi meg ott kezdődtek, amikor végre megkapta az áhított Windowst a gyűlölt linux helyett (elállította a root jelszavát, onnantól nem tudtunk tévéző programot telepíteni, ez verte ki nála a biztosítékot). Ez persze még az ikszpés időkben történt, de attól, hogy azóta van még egy másik nyilván kiváló rendszer, nekem tökéletesen megfelel a magamé. Én nem fapadosnak, hanem kényelmesnek és barátságosnak érzem, és semmi olyat nem látok a Windows 8.1-ben sem, amitől padlót kéne fognom. A jelek szerint nekem kivételes szerencsém van a linuxszal, ezért nem vagyok képes instabil bughalmaznak látni, de hírből tudom, hogy az ismert driverproblémák miatt érzékenyebb a hardverre. De egyelőre szó sincs arról, hogy az efféle gondok Windowson ismeretlenek lennének. Ha csak ezeket az oldalakat böngészed, rengeteg a lefagyással, kékhalállal, beállítási problémákkal kapcsolatos kérdés -- lehet, hogy a te gépednek egyszerűen a Windowssal van nagyobb szerencséje.
Ami a „titkárnő, fotós, grafikus, építész, tervező mérnökök” -- és tegyük hozzá: a gamerek -- igényeit illeti, azokat nem az operációs rendszer elégíti ki, hanem az arra írt programok. Az kétségtelen, hogy ilyesmi Windowsra sokkal több akad, de ez önmagában nem minősíti az operációs rendszert. Egy linuxos Maya ugyasnúgy használható, mint a windowsos, és ha a sor nem folytatható a linuxos Photoshoppal, After Effectsszel, Sony Vegassal, az piaci kérdés; az elsősorban ingyenes programokra orientált, két százalékos linux-közönség nem jelent fizetőképes keresletet. Ha tehát a jeles piaci programok felhasználói a Windows-változatot használják, annak nem az az oka, hogy a linux kevésbé alkalmas rendszer volna a futtatásukra, hanem az, hogy egyéb nem is létezik. A ténylegesen a rendszerbe épített Windows-szoftverek éppenséggel nem kényeztetik el a felhasználót. Persze, hogy tört szoftvert ugyanúgy be lehet szerezni, mint tört rendszert, de ezt úgy interpretálni, mintha maga a Windows halmozna el a jótéteményeivel, szerintem nem elegáns.
És mindebbe még az is belefér, hogy a Windows 8.1 akár tényleg lehet jobb is, mint az említett disztrók. Őszintén szólva, nem nagyon értek a rendszer alapjaihoz, elég, hogy az kézre álló, biztonságos, és jóformán nem igényel karbantartást. Én programokat futtatok, amelyek kitűnően megfelelnek a saját céljaimra. Ha történetesen Windows-szoftvereket kéne használnom, nyilván a Windowst is megvenném alájuk (az már nem tétel), nem azért, mert jobb vagy rosszabb, hanem, mert az kell nekik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!