Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ügyfélkapu+ Apukám vállalkozó...

Ügyfélkapu+ Apukám vállalkozó, de nincs okos telefonja. Tudok neki adni egy használatom kivüli okos telot. A kérdés az lenne, hogy ha arra a telóra letöltöm azt a QR kód beolvasot az ugye nem gond, hogy nincs benne SIM kártya?

Figyelt kérdés

jan. 2. 13:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

A szerver oldal tudja milyen kódot kell kapnod, mert ő is legenerálja magának a titkos kulcsodból. Ha azt írod be a nálad generált számsorból mint amit a szerver legenerált magának, akkor sikeres az egyezés és beenged. Időszinkronizáció kell csak az eszközök között, nehogy elcsússzon a két generálás időzítése.

A kulcsgeneráló nem a netről kapja a kódokat (mint az SMS-hitelesítős módszer), azt saját magától számolja ki és generálja le a titkos kulcsból.

tegnapelőtt 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

11.

Akkor az nem véletlen szám, mert akkor a 2 oldalé nem lenne egyforma, hanem egy képletből számolja. Amit valaki egyszer megalkotott és az összes ilyen jellegű programba beépítik. Marha biztonságos, csak egyszer derüljön ki, hogy mi a képlet.

tegnapelőtt 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

"Akkor az nem véletlen szám, mert akkor a 2 oldalé nem lenne egyforma, hanem egy képletből számolja. Amit valaki egyszer megalkotott és az összes ilyen jellegű programba beépítik. Marha biztonságos, csak egyszer derüljön ki, hogy mi a képlet."


Marha biztonságos, mert nagyjából isten tudja mióta sztenderd eljárás, csak le volt maradva az ügyfélkapu.

Ha kiderül, hogy mi a telefonodon tárolt TITKOS kulcs, ami alapján a TE telefonod generál, akkor persze hogy b..szva van az egész. De ennyi erővel mondhatnád hogy jelszó sem kell, hiszen az is addig működik, amíg más nem ismeri, ugye?

Innentől nem elég a hackereknek kitalálni a jelszavadat, hanem a telefonodhoz is hozzá kell férniük, majd az ott lévő TITKOSÍTOTT adatból kinyerni a te titkos kulcsodat, ami alapján generálod az idő alapú jelszavadat. Nekem marhára nehezebbnek hangzik, mint simán kitalálni a kiskutya123 szintű jelszavakat, amiket az emberek vagy 30 helyen használnak egyszerre.

tegnapelőtt 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

13.

De ebből az is következik, hogy csak egyszer lássa meg mi a 6 jegyű kód, mivel a képlet ismert és azt is tudja mennyi az idő, a titkos kulcs már kiszámítható kell legyen "visszafele" is. Így aztán teljesen mindegy, hogy utóbbi mennyire bonyolult meg hosszú, a leggyengébb láncszem a 6 jegyű szám lesz, és akkor már tényleg majdnem ott tartunk, hogy ilyen alapon lehetne egy sima 6 jegyű jelszónk is, aztán ennyi. Hiszen azt is csak 1x kell lelesni meg ezt is csak 1x és mindkét esetben bukta van.

tegnapelőtt 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Neeeeem igazán érted. Hidd el, nem hülyék találják ki ezeket. A kóddal abszolút semmire sem megy önmagában, abból nem fejthető vissza a titkos kulcs, még a pontos idő ismeretében sem. Pont ez a lényege az egésznek.

Pl. a jelszavaidat is minden weboldal nem valós szövegként tárolja, hanem egy hash algoritmussal titkosítja, ami alapján ugyanúgy nem fejthető vissza az eredeti jelszó. A TOTP jelszavakat is ugyanilyen hash algoritmussal generálják.


De mondok mást: ha hivatalos helyről kapsz emailben csatolmányt, akkor akár láthatsz olyat a levélben, hogy a csatolmány hash értéke: xy (egy hosszú szöveg). Itt a hashból számított xy alapján ugyanúgy nem reprodukálható az eredeti fájl. Viszont ha megfogod az email csatolmányában kapott fájl és kiszámítod rá a hasht, akkor azt az xy-t fogod kapni, mint amit az email szövegében írtak, ha nem, akkor tudhatod, hogy valahol sz..r került a palacsintába és vagy az email szövege, vagy a csatolmány kamu.


[link]

tegnapelőtt 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Ettől azért bonyolultabb a dolog, nem a pitagorasz tételből áll, hogy visszahelyettesítesz néhány számot és megvagy.

[link]

Szolgáltatások tömegei használják ezt a szabványt, bankok is. Ha nem lenne elég biztonságos, nem csinálnák.

tegnapelőtt 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Na de még tovább reflektálva a dologra: a sima jelszavadat tényleg le tudja valaki fizikailag lesni. Na, ezt hiába lesi le, a hajára kenheti. De még ha nem is ez lenne a helyzet, akkor is így legalább már két külön jelszót kéne ellopni, nem csak egyet és így kétszer biztonságosabb lenne. :)
tegnapelőtt 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

15.

De a különböző autentikátorok eltérő 6 jegyű kódot dobnak ugyanarra a fél percre. Honnan tudja, hogy melyikből írtam be, ha nincs kapcsolat?

tegnapelőtt 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
#18: ugyanarra a tokenre (biztonsági kulcs) az összes autentikátor ugyanazt a számsort fogja kiszámolni, mert a képlet megegyezik. Szerver oldalon van egy kiszámolt kód, amit vár a rendszer hogy beírd. Ha nem egyezne ez az összes autentikátorban, akkor nem engedne be. Ha nálad párhuzamosan több autentikátor különböző kódot generál ugyanarra a kulcsra, akkor ott hiba van, pl. valamelyik időszinkronizációja rossz.
tegnapelőtt 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

19.

Több volt igen. A PC-s jó lett, a Google hitelesítőjé eltérő, gondolom azzal akkor nem lett volna jó.

tegnapelőtt 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!