Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem szeretjük az Edge...

Miért nem szeretjük az Edge böngészőt? Vannak hibái most is?

Figyelt kérdés

Kb. mindenkinek az első dolga Windows telepítése után lecserélni valami másra. Firefox, Chrome, Opera, Brave, Tor, Maxthon, bármi, csak nem Edge. Az emberek többségének eme program csak azt szolgálja, hogy felvegye a programokat, aztán soha többé ne nyissa meg.


Elvileg Chromium motorra költözött...


Akkor mi a baj vele? Továbbra sem veszi fel a versenyt egy Chrome, Opera, Firefox stb. böngészővel?



jún. 29. 21:25
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
42%
Rám csak ne akarjon senki sem erőszakolni semmilyen szoftvert... Attól nem fogom jobban kedvelni, hogy jókat írnak róla, meg a képembe tolják...
jún. 30. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
58%
A Google ugyanúgy tolja a Chrome-ot a saját platformjain. Teljesen érthető, hogy a Microsoft ugyanezt teszi. Én ugyan Firefoxos vagyok, de nem keveset használtam már az Edge-t is, és szerintem a legtöbb felhasználónak nincs komoly érve vele szemben, csak az, hogy Microsoft, nem is akarta soha megismerni, meg vannak győződve arról, hogy csak egy rossz Chrome-utánzat. Mintha az tökéletes lenne. Szerintem meglehetősen primitív, akkor már inkább Vivaldi, Opera, vagy Edge... A Chrome-használók jelentős részét birkának tartom, akik önálló választásra képtelenek, és nem érdekel, ezért hány negatívat kapok. Nyilván vannak köztük olyanok is, akiknek tényleg ez tetszik valamiért, azért írtam, hogy jelentős részét, tehát nem kell mentegetőzni, hogy én aztán 10 másikat is kipróbáltam.
jún. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Az Edge semmivel sem rosszabb mint a Chrome. Kevesebb memória használat , kisebb proci terhelés. A legjobb beépített PDF olvasó.

A Bing pedig lecserélhető ha zavar.


A Windows Defender SmartScreen technológiájának köszönhetően a Windows 10/11 beépített böngészője azonosítani tudja az adathalász próbálkozásokat és a kártékony weboldalakat, méghozzá jobban, mint a Chrome és a Firefox. Emellett a Chrome megoldásához hasonló sandboxing technológiát is használ, amely jobb, mint a Firefox megfelelője. Nem véletlenül tudta a katasztrofális Internet Explorer után globális szinten második helyre feltornászni magát.

Amióta létezett a Chrome azt használtam egy éve használom a Edge megoldását. Mindennapi használatban megmutatta hogy remek böngésző.

Nem tudnék semmi olyat leírni ami rosszabb lenne mint a Chrome-ban.


"Akkor mi a baj vele? Továbbra sem veszi fel a versenyt egy Chrome, Opera, Firefox stb. böngészővel?"


Ez a megállapítás nem állja meg a helyét!

jún. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Én nem chrome-ot használok, és akárhányszor megnyitom a Gmail webes felületét, vagy egy drive-os linket, egyből tolja az arcomba, hogy nem chrome-ot használok, azonnal telepítsem azt. Szóval mindegyik nagy gyártó tolja a másik arcába a reklámot sajnos.
jún. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

"A Chrome-használók jelentős részét birkának tartom, akik önálló választásra képtelenek, és nem érdekel, ezért hány negatívat kapok."


Segítek: ha az ember nem ért mélyebben a böngészők működéséhez (megnyugtatlak: te sem értesz), akkor sokkal egyszerűbb a tömeggel menni. A Chrome mögött egy nagy cég áll, rengeteg webes tapasztalattal, sokan használják, tehát csak nem lehet sz..r. És hát igazából ez a gondolatmenet működik is.

De csak hogy mondjak valami pozitívat is: rohadtul kiforrott a böngészők piaca, szinte vadászni kell az olyan valóban hasznos és hétköznapi funkciókat, amik az egyikben megvannak, cserébe a másikban nincsenek. Az internetezők 99,99%-ának rohadtul tök mindegy, hogy melyiket használja. :)

jún. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
A Brave a legjobb.
jún. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
68%
#15 A "szar" szerintem azt jelenti, hogy valami rossz minőségű, és/vagy rosszul működik, és ez a legtöbb böngészőre nem igaz, a Chrome-ról sem állítottam. Abban egyetértünk, hogy "az internetezők 99,99%-ának rohadtul tök mindegy, hogy melyiket használja", tehát nyugodtan használhatnák az Edge-t is, ha nem beszélnék le róluk, illetve nem az első dolga lenne annak, aki feltelepíti a Windows-t, hogy letölti a Chrome-ot is. Amiben alapból kevés funkció van, kevés beállítási lehetőség, amit igyekeznek pozitívumként beállítani azok, akik védik, mondván, hogy "letisztult". Vagy inkább primitív. Így könnyebb spórolni a memórián. Ismétlem, én Firefoxot használok más okból, de az Edge többet érdemelne már a Chromium előtti időktől.
júl. 1. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%
Miért pontoztak le, mert szerintem nem jó az Edge?
júl. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
#18 Egyrészt nem tudjuk, ki vagy (hányas sorszámú), másrészt nem biztos, hogy válaszoló volt.
júl. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!