Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem szeretjük az Edge...

Miért nem szeretjük az Edge böngészőt? Vannak hibái most is?

Figyelt kérdés

Kb. mindenkinek az első dolga Windows telepítése után lecserélni valami másra. Firefox, Chrome, Opera, Brave, Tor, Maxthon, bármi, csak nem Edge. Az emberek többségének eme program csak azt szolgálja, hogy felvegye a programokat, aztán soha többé ne nyissa meg.


Elvileg Chromium motorra költözött...


Akkor mi a baj vele? Továbbra sem veszi fel a versenyt egy Chrome, Opera, Firefox stb. böngészővel?



jún. 29. 21:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Megszoktad és megbízol a többiben, belaktad és ismered a funkcióit, megvannak a neked kellő kiegészítők benne, nem kínál többet és nem jobb mint azok amiket használsz. Ezt elhagyni csak visszalépés lenne pusztán amiatt, mert gyárilag már van fent egy böngésző, és az oldalakat az is be tudja tölteni.

A nagymamádnak (értsd alatta a laikusokat) biztos nem lesz másra szüksége és igénye, ha csak a Facebookot nyitja meg vele. A többség azért többre használja.

jún. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
70%
Én sok jót olvastam róla, így mikor új számítógépet vettem, már le se cseréltem másra. Semmi panaszom nincs rá, ami kiegészítőket használtam korábban, most is megy, hiszen ez is chromium.
jún. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%
Kicsit olvas már utána mekkora baromságot írtál.
jún. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Globális szinten

Google Chrome – 65.2%

Microsoft Edge – 11.9%

Safari – 8.96%

Firefox 7.62%

Opera – 3.8%


Hazai viszonylatban Chrome, Firefox, Edge a sorrend.

jún. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 CspCsj ***** válasza:
100%

Firefox-ot használok jópár éve, - az sem feltétlenül jobb, de ahogy #1 írta már megismertem és nem kell problémák esetén hosszan keresgélni.


Van ismerősöm, aki viszont az Edge-re esküszik, hogy nála az eddig a legjobb.


Nálam a törlés határán billeg, mivel több GBájtot foglal és egy rendszertelepítés után (némelyik nagyobb rendszerfrissítés után is) a beállításaiban egyből ki kell kapcsolni az Indítási rásegítést, hogy ne foglaljon a memóriából állandóan többszáz MBájtot.

jún. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Megszokásból PC-n Chromeot használok. De a telón meghagytam a Safarit, az mondjuk nem rossz.

Idősebbek gépein viszont a Firefox és az Edge van túlsújban, ott szerintem a Firefoxosok az Explorer emléke elől menekülnek. Az Edge használók meg vígan használták régen az Explorert. Fiatalabb (40 alatti) usereknél a Chrome dominál. Ez az én nem reprezentatív megfigyelésem.

jún. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Én pont azért nem használom, mert undorító, ahogy rá akarja eröltetni a Microsoft a felhasználóira.
jún. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Nálam a Chrome a legjobb, második az Edge, harmadik a Firefox. Az Edge más, ott a híreket szoktam megnézni. Mindehhez képest 73 éves vagyok. Igaz, a gépemen nem játszom, hanem dolgozok. 1991 óta, amikor közszolgaként kötelező volt megtanulni. Windows 10 Pro van rajta.
jún. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
15%

Hú, de rém sz@r az Edge. Az első program újratelepítésnél, hogy felrakjak Firefoxot, Chrome-ot, meg még valamit (mostanában Operát nézegettem, a Safari Windowsra nem túl jó, nem is tudom, hogy még létezik-e). Hányingerem van, ha ránézek. Nem a motorral volt a gond, hanem az egész koncepcióval. Még most is gyakran kifagy a fenébe. Ha megnyitom, akkor egy gusztustalan kezdőképernyő fogad, sz@rt sem érdeklő hírekkel (többek között női magazinok cikkeivel). A Bing sem valami penge. Undorító az is, ahogy az arcomba dörgöli a Windows. Azt hiszik, hogy attól majd biztos sokkal többen fogják használni, hogy kiteszik az asztalra úgy, hogy rögtön virítson a szemembe, miután felraktam az operációs rendszert.


Ahhoz, hogy tényleg jó böngésző legyen, ahhoz nem csak az alapmagon kellene változtatni, hanem kvázi egy átkeresztelt Firefoxot, Chrome-ot stb. kellene beépíteni. XD


#4.

Szerintem Apple gépeken biztos többen használnak Safarit, a Firefox pedig szintén eléggé felkapott lett a nagy újulás óta (eredetileg Firefox Quantum volt, most meg már ez amblock a Firefox).


#2.

Szerintem cseréld le egy Chrome vagy Firefox böngészőre, mert nem olyan jó az Edge.

jún. 30. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Nem értettem azokat sem, akik meg voltak elégedve az Explorerrel...
jún. 30. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!