Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha Tor böngészőt használok,...

Ha Tor böngészőt használok, akkor valóban megkaphatja más az IP címemet kilépési pontként? Mennyire biztonságos ez?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy a Tor hálózathoz csatlakozok és hogy összekeveri az emberek IP címét vagy ilyesmi, de én nem értek hozzá, hogy ez hogy működik.


Nem akarok darkwebezni, csak azért akarom letölteni, hogy újra tudjak regisztrálni valahova, ahonnan letiltottak.



jún. 21. 16:03
 1/4 anonim ***** válasza:
70%
Ez a Tor lényege.
jún. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%

"Ha Tor böngészőt használok, akkor valóban megkaphatja más az IP címemet kilépési pontként?"

Igen, esélyes, mivel véges számú kilépési pont ( [link] ) és véges számú IP-cím van.

jún. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 SIDLER22 ***** válasza:

Nem igazán értem az előző válaszolókat úgyhogy válaszolok egyet én is.

Ha Tor Böngészőt használsz attól önmagában nem kaphatja meg más az IP-det kilépési pontként.

Pontosabban megkaphatja, de a Tor böngészőtől teljesen függetlenül. Ha az általad "eldobott" majd másnak kiosztott IP címen valaki bűntényt követ el, akkor a szolgáltatónak kell naplóznia, hogy a bűntény ideje alatt a szolgáltató melyik előfizetője birtokolta az adott IP címet.

Tehát hiába van egy IP ami egyszer valamikor a tiéd IS volt. A szolgáltató tudja, hogy adott időbe kinél volt az.

A Tor lényege pont az, hogy a te IP-det elfedje mint kilépési pont. Szóval nyilván nem fogják másnak kiosztani, hogy akkor valaki más a te nevedben garázdálkodjon te meg majd valaki más nevében.

jún. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem. A Tor kicsit olyan, mint egy VPN (teljesen más, de a te szempontodból a működés nagyon jasonló). A te VPN kliensed a Tor böngésző, amivel csatlakozol a Tor hálózathoz és a böngészőn lefolyó forgalmazás a Tor hálózaton keresztül jut el a nyilvános internetre. DE a böngésző csak kliens, nem csinál exit node-ot a gépedből. Ahhoz Tor node-ot kell futtatnod, ami egy teljesen másik alkalmazás/rendszerfolyamat.
jún. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!