Van itt olyan aki szokott Linuxot telepíteni virtuális gépen?
Komolyan már a fa..xom kivan az egésszel. Én vagyok a községben az egyetlen aki ért valamennyire az informatikához. Január 2-re elkellene készítenem a teljes hálózatot, de még el se kezdtem! Bocs az indulatokért, de az embernek még szilveszterkor is ezzela szarral kell bajlódnia.
Röviden az a gond, hogy nem akar működni ez a vacak. Próbáltam VirtualBox-ban és VMWare-el is, de nem települ az Ubuntu szerver. A főnöknek virtuális Linux szerver kell, de fel se tudom telepíteni a virtuális gépre az a gond. Bejön az a live rész ami tleepítés nélkül is működik, ezután azon belül az "install"-ra nyomok, etzután kiírja, hogy valami ne stimmel a partíció szerkezettel és a Gparted-et nyitja meg. Itt leformázom újra a virtuális meghajtót, és utána már engedné telepíteni, de aztán megakad a telepítés és nem ír ki hibaüzenetet sem!🤬
Valami ötlet esetleg?
Ha ez megnyugtat, én is mindjárt nekiállok dolgozni. :D Igaz, hogy nekem ez maszek dolog, és programozás, és szeretem, de ettől függetlenül hagyományosan újévkor mindig "szakmázok".
Nos...
Tudom, ez nem lesz nagy érdembeli segítség, de előző munkahelyemen is közöltem, hogy akkor legalább a szerverek terén szép lassan áttérünk Windowsról valami jobban kezelhető, stabilabb, erőforráshatékonyabb rendszerre, amivel kevesebb a szopás. Meg a mostaniál is elmondtam, hogy akkor vállalom el, ha szabad kezet kapok a szerver oprendszerek terén.
Azóta ahol csak lehet, Linux van. Ha mégis Windows szerver kéne (egyre szükség volt egy szoftver miatt), azt virtualizálva megoldom. Igaz, én Virtualboxot használok, de ez már egyéni preferencia kérdése. És működik rendesen.
Windowsnál én is szívtam rendesen a virtuális gépekkel. Elméletileg nagyon jól működnek... a gyakorlatban azonban mindig van valami idióta bug, ami miatt szophat az ember jópár órát. Egyszer úgy fel is idegesített, hogy írtam egy hivalatos levelet a Microsoftnak, ahol érdeklődtem, hogy a programozói inkompetenciájuk miatti időveszteséget hogyan tervezik kárpótolni?
Sajnos nem érkezett rá válasz. Pedig még arra is rákérdeztem, hogy mikor sikerül végre egy aránylag stabil, erőforráshatékony oprendszer írniuk.
Amúgy elméletileg működnie kell. Igaz, én Linux alatt csináltam, de telepítettem már Ubuntut, Debiant, Kubuntut, Mate-t, OpenSUSE-t, CentOS-t és Fedorát. Egyszer sem volt probléma. Ja, meg egyszer TinyCore-t is kellett telepítenem, de az más tészta.
A hibaüzenet érdekelne pontosan, mert sajnos ennyiből nem sokra megyünk.
A 20 GB elméletileg elég lesz... bár én azért 30-40-et adnék neki, és dinamikusan növekvővé tenném.
RAMból se spórolj azért, oké, egy grafikus felület nélküli Linux elmuzsikál akár fél GB-tal is, de egy 4-et ha tudsz, azért adj oda neki!
A grafikus memóriára is nézz rá! 128 MB-ot illik neki adni.
Továbbá: ha 64 bites rendszert telepítesz, ügyelj rá, hogy azt válaszd ki! Ha a listában csak 32 bitest látsz, akkor az azt jelenti, hogy a BIOSban ki van kapcsolva a hardveres virtualizáció. Azt mindenképp kapcsold be!
"virtuális Linux szerver kell"
???
Szerver? Webszerver?
Virtuális gépen futtatva laptopon?
Annak meg lesz az eredménye.. 😆
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!