Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A vírusírtó miért törli le az...

A vírusírtó miért törli le az összes crackelt fájlt a gépről?

Figyelt kérdés
Utána napokig javítgathatom a rendszert amit a virusírtó elcseszett.

2022. jún. 2. 23:06
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
83%
Mert általában, vírus-nak érzékeli őket, vagy mert valóban vírus van bennük. De kérdező :D Én nekem mindegy, viszont óvatosan az ilyen kérdésekkel, bár ezt mivel úgy is, a tesztelés érdekében kérdezted, így okés :)
2022. jún. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
87%

Mert a vírusirtónak ez a dolga: potenciális kártevőket keres és eliminál. És egy kereskedelmi szoftver másolásvédelmének megkerülésére szolgáló eszköz nagy valószínűséggel tartalmazhat kártevőt is - a cracker nem a két szép szemedért "dolgozik".

Freeware/nyílt forrású szoftvereket kell használni a kereskedelmi szoftverek helyett és nem lesz ilyen gondod. ;)

2022. jún. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
89%

Általában azt is odaírja, hogy milyen jellegű kártevőről van szó. Nem mindegy, hogy egy ransomware, vagy egy "potenciálisan nem kívánatos alkalmazás" az. Ami pedig egy meglévő, feltelepített program futtatható fájlját akarja módosítani, az mindenképp gyanús tevékenység. Pont ezt csinálja sok kártevő is. Az antivirus meg nem fog arra alapozni, hogy "biztosan csak crackelni akar szegény felhasználó".

A tapasztalatom az, hogy a különböző antivirusok különböző mértékben szadizzák az ilyen crackeket. A Defender például még egy sima no-cd cracket is zsigerből tilt, igaz, így legalább megmutathatja magát, hogy úgy látszódjon, ér is valamit. Mert a zsarolóvírusok ellen elég gyenguszkán szerepel. A Nod és az Avast már kicsit elnézőbbek, bár ők is sokszor kérdezés nélkül átmozgatják karanténba azt, ami potenciálisan gyanús.

De tudod: mi van akkor, ha tényleg valami kártevő van abban a crackben? Te magad ereszted szabadjára ilyen módon a kártevőt.

És hadd említsem meg, hogy ma már 2022-t írunk. 10-20 éve még oké, volt olyan helyzet, hogy nem volt életszerű alternatívája a crackelésnek. (Legalábbis az adott technikai és pénzügyi viszonyok mellett.) De most? A játékok többsége eleve online, és ha észlelik, hogy crackelt, akkor magadat sz*patod meg vele. Steamen és Gog-on pedig nem ritkák az akár 90%-os leárazások sem, vettem én már 3 ezerért 30 ezres szoftvert. Az pedig egész emberi ár. Legálisan használhatom, és kártevők miatt sem kell aggódnom.

Sok kereskedelmi szoftver helyett meg lehet találni teljesen ingyenes konkurenseket is. Én például évek óta LibreOffice-t használok MS helyett, mert egyszerűen stabilabb, és jobban tetszik. Pedig nekem a munkahelyem fizetné is a MS licencet. (Nem, ne írhatok privátot, nem fogok a ezzel üzletelni.) Gyakorlatilag pár spéci szakterülettől eltekintve nincs olyan, aminek ne lenne valamilyen ingyenes konkurense. És szabadon feltelepítheted, nem kell crackelni, meg aktiválni, meg hasonlókat...

2022. jún. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
31%
Téged nem zavar, hogy a crackelés az illegális tevékenység? Na vajon miért ellenzi akkor a vírusirtó?
2022. jún. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:

Értem. Amúgy az kicsit vicces, hogy akik a freeware programokat ajánlják, vajon tudatában vannak annak, hogy az ilyen programok tele vannak adware, opencandy, keylogger és csomó hasonló kártevőkkel? És ezek bizonyított tények, pl a Ccleaner is tele van open candy vírussal ami azt jelenti, hogy minden megnyitás után használja jogtalanul a géped erőforrásait ami akár BC miner vagy bármi lehet. Ami még furcsább, hogy a vírusírtók miért nem jeleznek be mondjuk a Ccleaner-re ami gyakorlatilag egy mallware?


Ami a legalitás kérdését illeti, ha nagyon megfirtatnánk úgy talán az ilyen programok tevékenysége nem kevésbé illegális mint akár egy fizetős program meg crackelése saját használatra. Használok hálozat monitorozó szoftvereket és ezek az agyon dicsért "freeware-ek" sokkal több gyanús internetes forgalmat generáltak mint azok a bizonyos crackelt szoftverek, amik egyáltalán nem generáltak semmilyen forgalmat, szóval ha szárazon eltekintünk a dolgok jogi részétől, a freeware-ek sokkal nagyobb veszélyforrást is jelenthetnek mint a crack.


Egy vírusirtó szoftvernek különben sem az a feladata, hogy megítélje, hogy én milyen tevékenységeket folytatok a gépemen, erre joguk és felhatalmazásuk sincsen.

2022. jún. 3. 00:35
 6/43 A kérdező kommentje:
LibreOffice is egy tömör kémprogram amúgy, nézd megy egyszer hogy hány MB adatot küld másodpercenként amikor meg van nyitva, sőt "kikapcsolt állapotban is kémkedik a háttérben ebben biztos lehetsz. De ha titeket nem zavar, hogy valakik a távolból kriptobányásznak a ti képeiteken akkor hajrá.
2022. jún. 3. 00:45
 7/43 anonim ***** válasza:
100%
Benned fel sem merül, hogy a fizetős programokat meg is lehet venni, ha már ennyire agyon dícséred őket? Nem muszáj ám cracket használni. Egyébként amit az ingyenes szoftverekről összehordtál, abból csak az az egy igaz, hogy a ccleaner ingyenes változata bloatware lett, a többi állítás netto ostobaság. A drágalátos hálózat monitorozó szoftvered is freeware egyébként.
2022. jún. 3. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
63%

"Amúgy az kicsit vicces, hogy akik a freeware programokat ajánlják, vajon tudatában vannak annak, hogy az ilyen programok tele vannak adware, opencandy, keylogger és csomó hasonló kártevőkkel"

Általánosító érvelési hiba.

Nem minden freeware program tartalmaz (sőt, általában a nyílt forrású programok általában nem) potenciálisan kéretlen programot (ami egyébként sem vírus), illetve a programok tudatos telepítésével elkerülhetőek ezen kiegészítők, sőt vannak hordozható változatok, amiket nem kell telepíteni.


"pl a Ccleaner is tele van open candy vírussal"

Az alábbi oldalról:

[link]

elérhető a Slim változat, amely nem tartalmaz eszköztárat:

[link]

de ott van alternatívának a nyílt forrású, multiplatform Bleachbit:

[link]


"Ami még furcsább, hogy a vírusírtók miért nem jeleznek be mondjuk a Ccleaner-re ami gyakorlatilag egy mallware?"

Mert nem magában a CCLeanerben van a potenciálisan szükségtelen szoftver, hanem a telepítőjében.


"Egy vírusirtó szoftvernek különben sem az a feladata, hogy megítélje, hogy én milyen tevékenységeket folytatok a gépemen, erre joguk és felhatalmazásuk sincsen."

De, mivel:

1. te telepítetted

2. a gép integritásának védelme a feladata

3. a crack-ben lehetnek kártevők, amik a gép integritását veszélyeztetik

2022. jún. 3. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
78%

"LibreOffice is egy tömör kémprogram amúgy, nézd megy egyszer hogy hány MB adatot küld másodpercenként amikor meg van nyitva"

Linux alatt 0 bájtot:

[link]

pedig meg van nyitva mind a Writer, mind a Calc.

2022. jún. 3. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
82%
9 jó de most tudja hogy figyeljed azért nem kémkedik. Ravaszak ezek a "freewarek".
2022. jún. 3. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!