Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » UPC netem van, és mióta...

UPC netem van, és mióta rákötöttük a harmadik gépet kábelen keresztül azóta olyan a kapcsolat mint a mesében, hol van hol nincs. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Két hete van bekötve a net, alap UPC modem routert kaptunk hozzá. Az én laptopom van rajta, meg barátnőm asztalija, kábelen mind a kettő, és tegnap beköltözött egy albérlő, 15 m hosszú kábellel őt is rácsatlakoztattuk a rendszerre viszont azóta nem jó a net.

Próbáltuk másik portot, azt is hogy én a lapossal wifin vagyok, torrent minden off, de valamiért havernak a szomszéd szobában akkor sem megy jól.

A sebesség elvileg megvan, én a routerre gyanakszom, de egyáltalán nem vagyok biztos benne, mert amíg meg nem érkezett a harmadik gép semmi probléma nem volt.

Ötlet hogy mi lehet a gond? Szerelőt érdemes kihívni? Vagy rákötni a modemre egy másik routert és arról megpróbálni?

A UPC-s routeren egyszerűen semmit nem enged alapból állítani, nem tudunk sávszélet kiosztani, meg egyáltalán semmit.



2014. szept. 15. 12:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Csak az új gépen szakadozik az internet? Biztos, hogy jó az a 15 méteres kábel?
2014. szept. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 P.O.C. ***** válasza:

Az UPC nagy korlátozó mester. Nem lehet, hogy csak 2 számítógépet enged meg az UPC ÁSZF, és ennek megfelelően ennyire is korlátozzák?


Egy routerrel érdemes megpróbálni, igen.

2014. szept. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem csak az új gépen szakadozik, hanem lerántja a másik kettőt is. Néha normálisan van, aztán egyszer csak megáll, és karikázik egy oldalon 2 percet, majd gondol egyet és megint hasít.

A kábelre én is gondoltam, de mozgatva igazából nincs, szóval ha meg lenne törve, akkor nem így működne szerintem, meg egyébként is új.

Az eddigi albérlőtárs haverom előtt wifin keresztül volt laptopon a hálózaton és nem vettünk észre gondot.

Mindenesetre a UPChez beköszönök, mert ez a korlátozás előfordulhat épp.

2014. szept. 15. 13:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!