Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Kábeles diginet csatlakozás...

Kábeles diginet csatlakozás gondom van wifi routeren keresztül?

Figyelt kérdés

Az egyik laptop csatlakozik probléma nélkül. A másiknak (ami az enyém!) pedig "hitelesítési" ("authentication") gondja van. Ezt írja: "Windows was unable to find a certificate to log you on to the network". Csatlakozik ugyan, de közben nem kér jelszót és nem ismeri meg a wifit. Csatlakozás után ezt írja: connected. Validating identity. Leszedtem a tűzfalat, ugyanezt csinálja.

A csatlakozás beállításait egyformára állítottam, a működő laptop alapján. Egyszerűen nem értem. Segítsetek pls...


2013. nov. 3. 08:28
1 2 3 4 5
 41/47 A kérdező kommentje:

hálózati kártya: Intel(R) PRO/Wireless 3945ABG (rossz)

és Intel(R) 82577LC Gigabit (jó)

2013. nov. 3. 14:22
 42/47 A kérdező kommentje:

az a baj, hogy hiába tök jók, amiket linkeltetek, hiába olvasom őket végig, már a második pontban elakad a sztori. amit meg főleg nem értek: a jó gépen SOHA nem kellett beállítani a routert, mégis megy magától.


Mit írjak még általános dolgot?

2013. nov. 3. 14:24
 43/47 anonim ***** válasza:

A digis felhaszmnáló nevet és jelszót akkor is be kellett állítani. Legfeljebb nem emlékszel rá, vagy a Digis emberek csinálták meg helyetted a bekötéskor.

Ugyanez votl a géped, amikor bekötötték a netet? Ha igen, akkor valószínűleg az van, hogy beállították neked. És ebben az esetben tuti nem a routeren állították be, hanem a gépen.

2013. nov. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:

Neked kábeles Digi interneted van? A koax kábelen keresztül jön a tv adás és a net is? Akkor kell lennie a router előtt egy modemnek is. Érdekes a dolog , nekem is Digi a szolgáltatóm de külön jön koax kábelen a tv adás és külön telefonmadzagon a net.

De ez most lényegtelen.


Ami a lényeg!


"az "other devices" ami már eleve egy nagy sárga kérdőjel, na az alatt már csupa sárga felkiáltójeles dolgok vannak:

ethernet controller, fingerprint sensor, hp integrated module, modem device on high definition audio bus, aztán vagy 3 uknown device."


nincsenek feltelepítve az illesztőprogramok a hálózati eszközökhöz (és még sok máshoz sem) ezért nem tudsz a routerrel kommunikálni!

Kapd elő a laptophoz kapott cd-t és telepítsd fel az összes drivert a géphez. Ne maradjon az Eszközkezelőben egy sárga kérdőjel sem!

2013. nov. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:

Ha véletlenül nem találod a "rosz" géphez a driver CD-t akkor itt egy link innen letölthetsz mindent hozzá:


[link]

2013. nov. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 A kérdező kommentje:

Igenis, parancs! Most rohannom kell, de este foglalkozok majd vele. Nagyon szépen köszönöm az eddigi segítséget. Irok majd még.


Ps.: a "jó" gép nem az a gép, amire a rúter fel lett telepítve. Most találkoztak életükben először.

2013. nov. 3. 14:54
 47/47 A kérdező kommentje:
Fogom magam oszt elviszem egy szervizbe. Letöltöttem a drivereket, de csak a felét hagyta telepíteni... Elfáradtam.
2013. nov. 3. 21:26
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!