Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Kábeles diginet csatlakozás...

Kábeles diginet csatlakozás gondom van wifi routeren keresztül?

Figyelt kérdés

Az egyik laptop csatlakozik probléma nélkül. A másiknak (ami az enyém!) pedig "hitelesítési" ("authentication") gondja van. Ezt írja: "Windows was unable to find a certificate to log you on to the network". Csatlakozik ugyan, de közben nem kér jelszót és nem ismeri meg a wifit. Csatlakozás után ezt írja: connected. Validating identity. Leszedtem a tűzfalat, ugyanezt csinálja.

A csatlakozás beállításait egyformára állítottam, a működő laptop alapján. Egyszerűen nem értem. Segítsetek pls...


2013. nov. 3. 08:28
1 2 3 4 5
 11/47 A kérdező kommentje:

baj van. nem értem az utolsó kérdésedet :)

a routert nem én állítottam be. le tudnád írni lépésenként, hogy kell a routert konfigurálni?

2013. nov. 3. 09:19
 12/47 anonim ***** válasza:
Nem mehetett csak egy jelszó beírásával. Hiszen felhasználónevet is be kell hozzá írni.
2013. nov. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:

Ez a router típusától függ. Böngészőben be kell hozni a router konfigurációs oldalát. Általában [link] vagy [link] vagy [link] szokott lenni, de ezt át lehet állítani, szóval lehet kb. bármi.

Ha ezen címek egyikán sem jön be, akkor meg kell nézni a gépeden a Default Gateway címét, és az lesz a router címe.

2013. nov. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
A digis felhasználó neved ÉS jelszavad tudod egyáltalán? Milyen jelszót írtál be?
2013. nov. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 A kérdező kommentje:

ezt csináltam. exporerben beírtam az ip címet. semmi. :(

HTTP 404 not found

2013. nov. 3. 09:25
 16/47 A kérdező kommentje:
persze, tudom a digis adataim. nem értek hozzá, de azért nem vagyok teljesen béna :)
2013. nov. 3. 09:26
 17/47 anonim ***** válasza:

A 3 közül egyik sem jött be?

Akkor nyiss egy cmd ablakot, és írd be, hogy:

ipconfig

és másold be légyszives ide, amit kiírt.

2013. nov. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 A kérdező kommentje:

a működő gépen bejön minden, ami kell

a nem működőn hiába írok ip címet, nem jön be semmi. megnéztem a router alján az ip címet, 192.168.1.1, nem nyit meg a böngésző semmit. a jó gép pedig máris kéri a felhasználónevet és jelszót, tehát működik...

ide hiába másolom be az ipconfig adatokat, ez a jó gép, ezen nem kell semmit állítani

2013. nov. 3. 09:35
 19/47 A kérdező kommentje:
nyitottam cmd ablakot a rossz gépen, beírtam ipconfig, előugrott a dos-os ablakocska, de azzal a lendülettel el is tűnt...
2013. nov. 3. 09:37
 20/47 A kérdező kommentje:
a jó gépen is eltűnik
2013. nov. 3. 09:38
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!