Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Kábeles diginet csatlakozás...

Kábeles diginet csatlakozás gondom van wifi routeren keresztül?

Figyelt kérdés

Az egyik laptop csatlakozik probléma nélkül. A másiknak (ami az enyém!) pedig "hitelesítési" ("authentication") gondja van. Ezt írja: "Windows was unable to find a certificate to log you on to the network". Csatlakozik ugyan, de közben nem kér jelszót és nem ismeri meg a wifit. Csatlakozás után ezt írja: connected. Validating identity. Leszedtem a tűzfalat, ugyanezt csinálja.

A csatlakozás beállításait egyformára állítottam, a működő laptop alapján. Egyszerűen nem értem. Segítsetek pls...


2013. nov. 3. 08:28
1 2 3 4 5
 31/47 A kérdező kommentje:

ok. a jo gépen sikerült. de a rossz gépen beírom az ip címet a böngészőbe, erre azt írja, hogy "Internet Explorer cannot display the webpage"

ez most miért lehet? okés, hogy nincs még net, de az ip cím nem arra lenne való, hogy csak a gép és a rúter beszélgessenek?

2013. nov. 3. 11:27
 32/47 anonim ***** válasza:

de igen, arra való.

az router ip címének beírásával belelépsz a router felhasználó felületére, beállítási lehetőségeibe, erre való.


a "rossz" gépen menj bele az Eszközkezelőbe.

Nézd meg, hogy nincs-e véletlenül sárga felkiáltójel vagy kérdőjel valamelyik eszköz ( esetleg a hálózati kártya) mellett.

2013. nov. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 A kérdező kommentje:
Eszközkezelő alatt az internet beállításait érted? Leszedtem a LAN settings-ben a proxy szervert és kintebb beállítottam, hogy "never dial a connection". Az a probléma, hogy nem akar az Explorer kommunikélni a routerrel. Erre nincs valami bevált gyakorlat, hogy mi gátolhatja?
2013. nov. 3. 13:52
 34/47 A kérdező kommentje:
Amúgy a "Wireless Network Connection" mellett van 1 bazinagy piros kérdőjel. Ez arra utal, hogy nem találja a hitelesítést, tehát nem volt megadva jelszó, vagy egyáltalán nem volt beállítva a router a gépen. DE: a "jó" gépen sem volt soha az életben beállítva a router mégis megy! Kezdek fáradni...
2013. nov. 3. 13:55
 35/47 anonim ***** válasza:

Nem.

Eszközkezelő alatt azt a windows-ba beépített ablakot/alkalmazást értem ami felsorolja a számítógéped hardvereit.

Megmutatja milyen videokártya, hálózati kártya, hangkártya, merevlemez stb.stb.stb van a gépedben.

Ha sárga kérdőjel van előtte akkor ott a hardver, de nincs hozzá szofter telepítve


[link]

2013. nov. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:

Még mindig nem tudjuk a gépeid és a routered adatait.

Leírhatnál pár általános dolgot, okosabbak lennénk tőle...

Visszaolvasva a 4 oldalnyi választ arra rájöttem hogy 2 laptoppal próbálkozol a routerhez csatlakozni, az egyikhez sikerül is és azon van net is.(bár itt azt sem tudjuk, hogy wifin vagy Ethernet kábelen keresztül csatlakozol, lényeg, hogy megy valahogy)

A másikkal nem sikerül csatlakoznod. Itt kiderült, hogy wifi-n akarsz csatlakozni a routerhez.

2013. nov. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 A kérdező kommentje:

ja, ok. bocsi. a hálózati kártya ha angolul a "network adapter", akkor tökéletesen működik. elvileg. az "other devices" ami már eleve egy nagy sárga kérdőjel, na az alatt már csupa sárga felkiáltójeles dolgok vannak:

ethernet controller, fingerprint sensor, hp integrated module, modem device on high definition audio bus, aztán vagy 3 uknown device.

2013. nov. 3. 14:11
 38/47 A kérdező kommentje:

ok, írom:

internet: kábel diginet

router: TP Link MR-3220 (gondolom modem itt nem kell)

wifin keresztül csatlakoznék, nem kábelen. a kábel a rúterben véget is ér. ez egyik géppel működik, a másikkal nem. a rossz gépbe megpróbáltam beírni a rúter ip címét felh névvel és jelszóval (jó gépen sikerült), de a böngésző azt írja: cannot display the webpage

2013. nov. 3. 14:17
 39/47 A kérdező kommentje:
notebook: HP Compaq 6710 (rossz) és HP ProBook6450 (jó)
2013. nov. 3. 14:18
 40/47 A kérdező kommentje:
OP rendszer: Windows XP (rossz) és Windows 7 (jó)
2013. nov. 3. 14:19
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!