Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Kábeles diginet csatlakozás...

Kábeles diginet csatlakozás gondom van wifi routeren keresztül?

Figyelt kérdés

Az egyik laptop csatlakozik probléma nélkül. A másiknak (ami az enyém!) pedig "hitelesítési" ("authentication") gondja van. Ezt írja: "Windows was unable to find a certificate to log you on to the network". Csatlakozik ugyan, de közben nem kér jelszót és nem ismeri meg a wifit. Csatlakozás után ezt írja: connected. Validating identity. Leszedtem a tűzfalat, ugyanezt csinálja.

A csatlakozás beállításait egyformára állítottam, a működő laptop alapján. Egyszerűen nem értem. Segítsetek pls...


2013. nov. 3. 08:28
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:

A cmd ablaknak nem kéne eltűnnie, sztem nem egy megnyitott cmd-be írtad be az ipconfig parancsot, de ez légyegtelen mostmár.

Mért konfigurálod külön a wlan kapcsolatot? Mért nem úgy csinálod, hogy megnézed milyen hálózat érhető el, és csatlakozol hozzá?

1. A "rossz gépen" próbáld meg eltávoltítani a wlan kapcsoaltot, és próbálj meg siman (bármi konfigurálás nélkül) csatlakozni a hálózathoz.

2. Próbáltad már hálózati kábellel? Úgy működik a rossz gépen a net?

3. Ha belépsz a jó gépen a router oldalára, ott mik a WAN (ill Internet Setup, vagy valami hasonló) beállítások?

Látsz olyat, hogy PPPoe és látod a digis felhasználó nevedet beírva?

2013. nov. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
2013. nov. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 A kérdező kommentje:

Bocsi. Cmd ablak, sikerült: nem hagy másolni, írom:

IP cím: 192.168.1.100

Subnet mask: 255.255.255.0

Gateway: 192.165.1.1

Azért próbáltam wlan-t konfigurálni (azt sem tudom, mi az :) ) mert a wifi hálózaton keresztül csatlakozva az eredmény nulla. nem kér jelszót és hitelesítési problémái vannak. nincs egy jelszóval nem védett wifi sem a környéken, hogy legalább megnézzem az működik-e...

Kipróbáltam digi kábellel simán be a gép lan portjába. semmi. error 678.

megpróbáltam belépni a jó géppel a router oldalára. kért felhasználónevet és jelszót. megadtam a digis adatokat. mintha elfogadta volna, de azóta gondolkodik... nem lép fel az oldalra, csak tölt.. ennek már fél órája.


köszi mindenesetre a segítséget. lehet jobb, ha kihívok valakit, vakon nehéz megoldani...



Mért konfigurálod külön a wlan kapcsolatot? Mért nem úgy csinálod, hogy megnézed milyen hálózat érhető el, és csatlakozol hozzá?

1. A "rossz gépen" próbáld meg eltávoltítani a wlan kapcsoaltot, és próbálj meg siman (bármi konfigurálás nélkül) csatlakozni a hálózathoz.

2. Próbáltad már hálózati kábellel? Úgy működik a rossz gépen a net?

3. Ha belépsz a jó gépen a router oldalára, ott mik a WAN (ill Internet Setup, vagy valami hasonló) beállítások?

Látsz olyat, hogy PPPoe és látod a digis felhasználó nevedet beírva?

2013. nov. 3. 11:03
 24/47 A kérdező kommentje:

ha beírom a böngészőbe a router ip címét:

192.168.1 a rossz gép el se jut odáig, hogy kérjen jelszót, egyszerűen nem megy az internet. a jó gép kéri a jelszót. beírom: felh név: admin jelszó: admin

semmi...

2013. nov. 3. 11:12
 25/47 anonim ***** válasza:

Ne haragudj de szerintem kissé belebonyolódtál te ebbe a két gép és router dologba :-) Pedig nem olyan nehéz ez.

Nagyon figyelmesen olvasd el ezt a cikket:

[link]


Ha kell többször is. Sőt ajánlom nyomtasd ki ha van lehetőséged rá.


A routered fordítsd hassal felfelé. Kell lennie egy matricának az alján amin szerepel IP cím, felhasználónév , jelszó. Minden adatot írj fel róla egy papírra. Ezek a router belépési adatai, ne keverd össze a DIGI-s , szolgáltató által adott adataiddal!

:-)

2013. nov. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:

ha beírom a böngészőbe a router ip címét:

192.168.1


-véletlenül nem 192.168.1.1-el tudsz belépni?

2013. nov. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:

"beírom: felh név: admin jelszó: admin"


a router alján levő matrica mit ír? User name-password címén?

2013. nov. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 A kérdező kommentje:
okés, köszi, kezdem is olvasni. de figy, most nem fura? beírom a böngészőbe a router ip címét. kéri a felhasználónevet és a jelszót. beírom, pontosan úgy, ahogy a rúter alján van: admin és admin. erre meg azt mondja, login incorrect. hajam leég
2013. nov. 3. 11:19
 29/47 anonim ***** válasza:

De igen, az.

megváltoztatható ez a routerbe beléptető jelszó is (de nem szokták)

2013. nov. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:

Picit menjünk a legelejére


Milyen routered van?

Milyen számítógépékkel próbálsz a routerre csatlakozni? 2 db laptop? 1 laptop és egy asztali gép?

Milyen op rendszer van rajtuk?

2013. nov. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!