Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nem tudom a router kezelőfelül...

Nem tudom a router kezelőfelületének a jelszavát mit tegyek?

Figyelt kérdés
Volt egy régi Tp link routerem amit a szolgáltatóm állított volt be majd vettem egy újat Tenda W303R N-es routert-t amit nem tudtam beállítani a kezelőfelületbe betudtam lépni de nem tudtam beállítani a netet mert a szolgáltatómnál a tp linkes volt a listába beállítva,szóval felhívtam bevittem oda beállította és ment ahogy eddig viszont a kezelőfelületnek nincs most felhasználó csak jelszó amit én nem tudok.Meg is kérdeztem a tegnap azt mondta nem adja meg idegenbe(vagy már nem tudom,hogy mondta :D )mert akkor betudok lépni a bankszámlájába meg mit tudom miket mondott fogalmam sincs milyen összefüggés van a bankszámlájával csaknem ugyanazt a jelszót adta a kezelőfelületnek mint a bankszámlájának?-.- Meg vagyok tiltva attól,hogy a saját routerembe belelépjek?Azt mondtam volt,hogy azért kellene mert megakarom változtatni a nevet mert alapból a Tenda.... van beállítva meg a jelszót sem ártana megváltoztatni.Azt mondta ha valami kell hívjál fel és megcsinálom.Igazság szerint azért kellene belépjek mert akarok csinálni port-ot,hogy ne hamachi-t meg tunngle-t kelljen használni összekötéshez meg amúgy is akkor mindenkinek fent kell legyen stb...Szóval mit gondoltok mit mondjak,mondjam meg akkor adjon egy akármilyen más jelszót aminek nincs köze a személyes dolgaihoz(mert szerintem a 192.168.0.1-es oldalról semmi bankszámlájához vagy személyes adatához nem férek hozzá.

2013. szept. 23. 15:09
1 2 3
 11/23 P.O.C. ***** válasza:

Más tészta az a protokoll, amit az internetszolgáltatód használ és megint más a router és a gép kapcsolata. Ugyanis ott már helyi hálózati IP címeket kapsz a routertől.

Ezt hívják címfordításnak, amit a router automatikusan csinál ( [link]

Magyarul, attól hogy a géped DHCP -n kapja a címeket, a WAN oldali beállítások bármik lehetnek.

Ez a listás dolgot továbbra sem értem. Csak arra tudok gondolni, hogy a hálózati eszközök MAC címe a szolgáltatónál vannak regisztrálva, de WAN oldali MAC cím és a kliens név is (ha szükséges) bármelyik routerben simán átírható. Tehet neked csak azt kéne tudnod hogy jelenleg milyen MAC -el vagy regisztrálva, bírod a routerednek azt cső.

Amúgy valószínűleg azért adott meg jelszót a routered Webes felületének, hogy legközelebb is őt hívd, és neki tejelj ha valami bajod van, a többi szerintem csak mellébeszélés.

Jár ide jó pár tapasztalt szaki is, de ennyi infóból ők se tudnak mit mondani, még a szolgáltatód nevét se mondtad meg.

2013. szept. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Hát mert ez a szolgáltató nem olyan nagy híresség itt az oldala:

[link]

Amúgy tudom nem értek az internetes témához meg ezekhez de a routeren is van az alján egy MAC felirat és mellette vonalkód és a vonalkód alatt egy hosszú kód

2013. szept. 23. 16:40
 13/23 A kérdező kommentje:
Amúgy igazad van hülye vagyok mert 2 gép van és az adatok mások mind2-n szóval azoknak semmi köze:)
2013. szept. 23. 16:47
 14/23 A kérdező kommentje:
Amúgy én sem tudom a listás dolgot volt,hogy unokatesómnak újratettem a gépet és a net nem ment,ahogy addig a hálózati kártyán ezért az alaplapi kártyát kellett használni vagyis abba dugni a netet viszont csak akkor ment a net mikor felhívtam a szolgáltatót és átálított valamit,hogy az alaplapiról működhessen mert eddig arra a hálózati kártyára volt állítva(nekik is ugyanettől van az internet)Igazából nem értem mit csinál :D
2013. szept. 23. 16:50
 15/23 anonim ***** válasza:

"Igazából nem értem mit csinál"

Akkor neked itt vszeg nem lehet segíteni, hanem ki kell hívnod vkit, aki megcsinálja helyetted.

2013. szept. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 P.O.C. ***** válasza:
Akkor biztos, hogy MAC -et regisztrálnak a kapcsolat típusa meg sima DHCP. Romániai ISP -kbe meg nem vagyok otthol.
2013. szept. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Akkor anélkül,hogy kellene segítséget kérjek tőle meg tudom oldani vagy nem?Mert a szerződésben van ip amit manuálisan be kellett volt írni és mióta meg van a router automatára van rakva a windowsba,de most gondolom a routerben van az ip szóval manuálisan oda kell beírni?
2013. szept. 24. 14:11
 18/23 P.O.C. ***** válasza:
Ha fix IP -s a szolgáltatás, akkor elvileg csak annyi, hogy reset után beírod az IP címeket a routerbe. A resettől a MAC cím nem fog megváltozni. Tehát nem kell újraregisztrálni.
2013. szept. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Szerintem az mivel itt nem olyan,hogy változik az ip és ha valahonnan bannolnak akkor újracsatlakozás és már mész vissza.Ha meg nem sikerül akkor megyek oda és nem tudom mi lett :D
2013. szept. 24. 17:01
 20/23 A kérdező kommentje:
Gondolom a routerbe ennyit kell beírni: Ip-cím alhálózati maszk,alapértelmezett átjáró elsődleges dns kiszolgáló és másodlagos
2013. szept. 24. 17:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!