Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy rakjam össze a routert?

Dj-predator kérdése:

Hogy rakjam össze a routert?

Figyelt kérdés

Nemrég szereztem egy használt routert,de nem volt hozzá semmi ezér nem birom össze rakni.Nem tudom számit-e valamit,hogy ezen nincs WAN,hanem csak egy bizonyos DSL.Próbáltam össze kötni a modem kábellal de nem megy bele.Csináltam pár képet,gondolom segiteni fog.


[link]

[link]

[link]



2013. szept. 22. 14:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Rossz hírem van kedves kérdező. Ez a router szemmel láthatóan egy DSL Modem/Router. Ez azt jelenti, hogy a DSL vonal megy bele közvetlenül és modemként ÉS routerként is viselkedik, ergo külön router nélkül oszthatod meg vele az ADSL interneted, ami történetesen elég elavult technológia és telefonvonalon szokott jönni. (A T-Home-nak van ilyen a mai napig)

Ezt úgy hiszem nem tudod hagyományos routerként használni.

2013. szept. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 soccerway ***** válasza:
tehát vettél egy dsl-es routert a kábelnethez, legközelebb akkor olyat vegyél ami jó, tehát van rajta utp bemenet.
2013. szept. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor grat magamnak.és kösz a válaszokat. :/
2013. szept. 22. 15:18
 4/4 P.O.C. ***** válasza:
A típusától is függ egyébként. Nagyon nagyon ritka, de van olyan DSL modem-router, aminek egyik LAN portját fel lehet használni WAN portként, egy külön direkt erre való beállítással, így más protokollt használó internetet is meg tud osztani. Illetve néhány modem-routerre felmegy az OpenWrt firmware, amivel szintén ugyan ezt meg lehet játszani. De mondom, mielőtt beleélnéd magad kedves kérdező kb. 20 típusból 1 van ilyen amivel ezt meg lehet csinálni.
2013. szept. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!