Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Egy ilyen antennával mekkora...

Egy ilyen antennával mekkora távolságot lehet elérni?

Figyelt kérdés

Van egy ilyen routerem:

[link]


erről szoktam netezni otthon okos telefonnal,viszont szeretném ha kicsit megnőne a hatótávolsága és hogy a falak ne fogják annyira vissza a jelerősséget.

egy ilyen antenna mennyit javítana ezen?

ható távolsága kb hány méter lehet?

[link]



2013. jún. 2. 20:51
 1/7 Komplikato ***** válasza:

Simán antenna nem sokkal változtathatja a dolgot, mert EZ szabvány szerint 100mW kimenője lehet a Wifi eszközöknek.

Irányított vagy tető antennával lehet, de ott meg azért, mert csak adott irányba használja ezt fel.

Persze lehet kapni tök illegális Wifi eszközöket, amiknek 1-2W kimenőjük van, jó drágák és kb. annyira örülnének neki hatóságok, mint egy 50-100Km hatósugarúra bütykölt CB rádiónak ...

2013. jún. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

akkor ha jól értem nem érdemes megvennem,igaz?

vagy kicsit azért javít rajta?

2013. jún. 2. 21:23
 3/7 P.O.C. ***** válasza:

A helyi viszonyoktól is függ, előre senki nem tudja neked megmondani, sokan éreznek jelentő javulást antenna csere után, sokan meg abszolút semmit.


Amúgy szerintem nem éri meg a dokkolós hosszabbítós változat a tripla árat, ha megpótolod még 2000 FT -al azért már akár jelismétlőt is vehetsz.

[link]


Vedd a sima változatot, azt is közvetlenül rá tudod csavarni a routerre és lényegesen olcsóbb, ha nem javul a helyzet legalább nem buksz annyit.

[link]

2013. jún. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

akkor lehet a simát veszem majd,ha jól tudom akkor lehet hozzá kapni vezetéket amivel a routertől távolabb tudom tenni az antennát.

arra pedig hogy miért akarom arrébb tenni az antennát az a magyarázat hogy akkor ki tudnám tenni az ablakba,sajnos a router nem ér ki csak ha arrébb rakom az egész számítógépet.

rövid az ethernet kábel sajna.

ha kirakom az ablakba akkor nem kell egy falat átvinnie sem a jelnek,így elvileg akkor hátul a kertben is jó erősségű lenne a jel.

köszi a válaszokat,mentek a zöldek.

2013. jún. 2. 21:59
 5/7 anonim ***** válasza:

A router 5dBi, az antenna meg 8dBi, szal az antennával biztos erősebb lenne a jel.


De ilyen wifi erősítő is van (konnektorba dugható):

[link]


[link]

http://www.youtube.com/watch?v=asvY7y2_JD8

2013. jún. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

én is a db adatot néztem.

nem rossz cucc amit ajánlottál de 2dolog miatt kizárva nálam.

egyik az ára,túl sok,ekkora luxust azért nem engedhetek meg egy kis jel erősségért.

másik dolog pedig hogy szélső szobában van a routerem,nincs már a kerthez közelebbi konnektor csak az ami a szobámban van.

azért köszi neked is megy a pont.

2013. jún. 2. 22:10
 7/7 anonim ***** válasza:
Köszi a pontot: "hazámat szolgálom"! :-)
2013. jún. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!