Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A Google Chrome száműzné az...

A Google Chrome száműzné az UBlock Origint?

Figyelt kérdés

Ma telepítettem egy frissen telepített gépre a Google böngészőjét, majd azonnal az UBlock Origint, mert reklámblokkoló tnélkül én nem tudok netezni, mert ezen az oldalon is annyi reklám van, hogy néha már konkrétan kényelmetlen az oldal használata anélkül, hogy ne kattintanék véletlenül egy olyan linkre, amire nem szerettem volna rákattintani.

Szóval telepítés előtt feltűnt egy olyan információ a Chrome webáruház oldalán, miszerint "Előfordulhat, hogy ennek a bővítménynek a támogatása hamarosan megszűnik, mert nem követi a Chrome-bővítményekre vonatkozó bevált módszereket."

[link]

Én nem tudom, hogy milyen bevállt módszerekről magyaráz a Google, ugyanis már legalább 10 éve ezt használom, és soha az életben nem láttam egy reklámot sem. De olyan bővítményekkel viszont találkoztam már, amelyeket ha telepített az ember, akkor képes volt tönkretenni az egész böngészőt, módosította a kezdőlapot, meg minden. Na azok a bevált recept alapján készültek, kérdem én?

Érdemes lenne áttérni a Mozilla által készített Firefox webböngészőre? Úgy hallottam, hogy ők nem kezelik a reklámblokkolókat olyan agresszívan, és hogy még a telefonos firefoxra is lehet telepíteni az Ublockot. Ilyet a Chrome telefonon nem tud! Sőt, semmilyen bővítményt nem lehet telepíteni telefonon.



aug. 3. 18:26
1 2 3
 21/28 MolotovPunk ***** válasza:
50%
A Google chrome semmirevaló. Firefoxot használj, annak alapból jobb védelme van, továbbá azon működik jól a telepített reklámblokkoló is.
aug. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
57%
A régi gépemen nagyon lassú a Firefox, de most lesz hamarosan új gépem, Firefox lesz
aug. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 MolotovPunk ***** válasza:

Itt egy friss hír, és úgy tűnik igaz! Én ezért használok Firefoxot már jó ideje.

[link]

okt. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
#23 A lényeg, mert HVG nem épp hozzáértő: Canary fejlesztői kiadásban már le lett tiltva az uBlock telepítése. Idővel ez a stabil ágra is ki fog jutni. Egyelőre tesztelték és manuális telepítéssel hozzáadható az uBlock, de nyilván az átlag Chrome felhasználó ehhez nem fog érteni. Emellett most is csak a még benne lévő Manifest V2 miatt működik, amit idővel szintén kigyomlálnak a böngészőből, onnan kezdve pedig hiába adnád hozzá manuálisan, akkor sem menne. A lényeg hogy a napjai meg vannak számlálva.
okt. 16. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
De miért akarná bárki is hozzáadni manuálisan? Ott van a Lite verzió, ami pontosan ugyanolyan jól blokkol minden reklámot. Egyedül a haladó funkciókat veszti vele az ember, amit átlag user amúgy sem használ, sőt még szakértők közül sem sokan. Én értem, hogy jó nézegetni a funkciók bőségét, de ha nem használja az ember, akkor minek?
okt. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Itt ( [link] szépen le van írva, de ami a legfontosabb:

- Filter lista nem frissül automatikusan, csak a bővítménnyel együtt. Innen kezdve ha van egy új reklám (Youtube-on gyakran újítanak), akkor ezeket mindaddig nem fogja blokkolni, amíg az uBlock-ot nem frissítik.

- Sok filtert eleve be sem tölt MV3 limitációja miatt. Szóval az sem garantált hogy 100%-ban ugyanúgy blokkol mint a sima

- Nem tudsz oldalszinten blokkolást kapcsolni, azaz ha van olyan oldal aminek tényleg nem tetszik az uBlock, de kikapcsolva jól megy, akkor kapcsolgathatod ki-be. SImában meg beállítod hogy ezen az oldalon ne tiltson soha

- Nincs custom filter semmilyen módon. Ehhez sem kell hozzáértőnek lenni, ott a picker, kiválasztod mit nem szeretnél látni, és eltünteti. Én imádom.


Ebből mondjuk első kettő a mezei átlagfelhasználót is érinti.

okt. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

- A uBlock Originben tavaly korlátozták a frissítést, miután boldog-boldogtalan elkezdte napjában többször lekéregetni a listákat a Youtube dinamikus reklámjai miatt és kvázi dos támadást eredményeztek vele. Szóval ott sem azonnali a frissítés. Egyébként a Lite ugyanúgy lekéri időnként a listákat, csak annyi, hogy manuálisan nincs rá lehetőség, valószínűleg a fentiek tanulsága miatt.


- Az oldalszintű blokkolás működik Lite-ban. Megjegyzi, ha egy oldalon kikapcsolom a szűrést, sőt azt is megjegyzi, ha adott oldalon másra állítom a szűrési módot.


A custom filter egy valid pont, talán az az egyetlen haladó feature, amit ténylegesen használtak is (bár én nem).


Az MV3 limitáció egy olyan dolog, hogy van, de nem érződik a hatása. Pontosan ugyanolyan jól blokkol az általam látogatott oldalakon, mint az Origin. Nem látok különbséget.


Szóval én továbbra sem látom, hogy miért kéne a kézi telepítéssel erőltetni a uBlock Origin-t, ha a Lite is ugyanolyan jól működik. Azt megértem, ha valakinek speciális szűrés miatt kell, de hosszú távon szvsz ő is alkalmazkodni fog a körülményekhez... Mindig ez szokott lenni.

okt. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Az kimaradt, hogy nyilván "teljes" szűrési módban. Az alatt sajnos tényleg gyengébb, mint az Origin.
okt. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!