Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Egy Gmail fiókot több helyről...

Egy Gmail fiókot több helyről bejelentkezve is lehet használni?

Figyelt kérdés

Ha adott egy Gmail fiók, amelyet nem személyes célokra hoztak létre, hanem arra hogy az oda érkező leveleket több személy is láthassa, be lehet lépni különféle helyekről, vagy a Gmail ezt a biztonság miatt nem engedi meg?

Tehát például 3 személy használja, akik más-más helyszínen, Budapesten, Debrecenben és Sopronban vannak.

Gmail alkalmazást mindegyikük telepíti a telefonjára (telefon típusok is eltérnek, ráadásul egyik Android, másik iPhone).

Lehet ilyet?



aug. 1. 20:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, igen. De arra figyelj, hogy ne változtassák meg a kódodat, hiszen ha hozzá férnek az e-mailjeidhez, akkor pár perc múlva minden rommá dőlhet.
aug. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Több helyről és eszközről is be lehet lépni, de egy észszerű mennyiségen felül valószínűleg biztonsági akadályokat fog állítani és valahogy hitelesíteni kell a belépést akár minden alkalommal - ha ez rendben van, beenged. Hiszen normál esetben egyszerre több helyszínről vagy országból való hozzáférés nem túl életszerű, és támadás vagy illetéktelen hozzáférésnek veszi a rendszer.

Ha csak 3 eszközről van szó, az még nem vehető olyan soknak. Tíz vagy annál többnél már lehet akadozna a dolog.


Konkrét választ nehéz adni, hogy a te esetedben majd mi történik, le kell tesztelni.

aug. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A kétfaktoros hitelesítés lesz érdekes megoldani. Az SMS kód szerintem itt nem jó mert az csak arra a telefonra érkezik ami a fiókba hozzá lett rendelve. Lehet több telefon is de az már csak helyreállító eszköz lehet ha jól tudom. Az Authenticator kódgenerátor működhet az első telefon beállításánál beállításkor a qr kób mellett felkínált számsorral a másik két telefonon is beállítható. Vagy három db hardverkulcs becsatolva fiókba hitelesítőnek és minden telefonhoz jár egy. Amennyiben jól működik és mindhárom telefont regisztrált eszközként elfogadja a fiók akkor nem kell minden esetben hitelesíteni a belépést.
aug. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 b1812567 ***** válasza:
100%
Ha csak olvasniuk kell, nem egyszerűbb beállítani továbbítást?
aug. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%
Nem erre való. Mit akarok csinálni?
aug. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én meg vettem egy androidos telefont és csak az egyik email címemet tudom vele hasznàlni.

Remek 😔

tegnap 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!