Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A Google Chrome száműzné az...

A Google Chrome száműzné az UBlock Origint?

Figyelt kérdés

Ma telepítettem egy frissen telepített gépre a Google böngészőjét, majd azonnal az UBlock Origint, mert reklámblokkoló tnélkül én nem tudok netezni, mert ezen az oldalon is annyi reklám van, hogy néha már konkrétan kényelmetlen az oldal használata anélkül, hogy ne kattintanék véletlenül egy olyan linkre, amire nem szerettem volna rákattintani.

Szóval telepítés előtt feltűnt egy olyan információ a Chrome webáruház oldalán, miszerint "Előfordulhat, hogy ennek a bővítménynek a támogatása hamarosan megszűnik, mert nem követi a Chrome-bővítményekre vonatkozó bevált módszereket."

[link]

Én nem tudom, hogy milyen bevállt módszerekről magyaráz a Google, ugyanis már legalább 10 éve ezt használom, és soha az életben nem láttam egy reklámot sem. De olyan bővítményekkel viszont találkoztam már, amelyeket ha telepített az ember, akkor képes volt tönkretenni az egész böngészőt, módosította a kezdőlapot, meg minden. Na azok a bevált recept alapján készültek, kérdem én?

Érdemes lenne áttérni a Mozilla által készített Firefox webböngészőre? Úgy hallottam, hogy ők nem kezelik a reklámblokkolókat olyan agresszívan, és hogy még a telefonos firefoxra is lehet telepíteni az Ublockot. Ilyet a Chrome telefonon nem tud! Sőt, semmilyen bővítményt nem lehet telepíteni telefonon.



aug. 3. 18:26
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Válts a Ublock Origin Lite-ra.
aug. 5. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
31%

Azért mert minden más jobb. Nincsenek teljesítmény problémák, adatvédelmi problémák, stb.

Szinkronizálni tökéletesen tud a Firefox is minden eszköz között.

aug. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
79%
#12 Miért lenne jobb? Soha nem volt semmilyen teljestménybeli problémám semmilyen eszközön. Milyen adatvédelmi problémák? Minden tisztán le van irva az adatvédelmi irányelvekben. Engem pl rohadtul nem érdekel, nem vagyok adatvédelem mániás mint egyesek.
aug. 8. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
48%
#13 Nem a Google-nál volt hogy a privát böngészés előzményeit is elküldte a szervereire? Majd bele kellett írniuk az irányelvekbe hogy bocs, de akkor ezeket is gyűjtjük?
aug. 8. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
57%
#14 És? Hova volt írva, hogy nem teszi? 😂 Annyi volt írva, hogy nem menti a cookiekat és az előzményeket.
aug. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
31%
#15 Nem igaz, oda volt írva. Mostanra már átírták class action lawsuit miatt. [link]
aug. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
75%
#16 Nem, nem volt oda írva, bárhogy is próbálod magyarázni 😂 Tele van az internet képekkel, hogy régen hogyan volt kiírva és most hogyan. Sőt én még a régi verziót használom, ahol a régi módon van kiírva. Sehol egy szóval nincs említve, hogy a Google vagy más oldalak nem követik, hogy ott mit csinálsz.
aug. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
17%

#17 Akkor szerinted miért vesztettek milliárd dolláros pert, és kell törölni irdatlan mennyiségű adatot?


[link]


Leírták hogy a Chrome nem gyűjt adatot. Majd ezt ki kellett egészítsék azzal, ok OK, a Chrome nem gyűjt adatot, de a Google igen. Egyértelmű félrevezetés a részükről. Ez olyan mintha én aláíratnék veled egy szerződést, hogy mint ingatlanbiztosító a vulkánkitörés ellen nem fogok neked kifizetni. Aztán amikor elviszi a házadat az árvíz, akkor felteszem a kezem hogy bocs, odaírtam hogy árvízre fizetünk? Próbálhatod még mosdatni a Google-t, csak egyáltalán nem értem miért is tenné ezt bárki?

aug. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
0%
Elnézve #15 és #17 kommentjeiben a visszatérő smiley-t, nem lehet valami érett a gyerek. Sajnos van akinek el kell magyarázni hogy az emberek miért vannak abban a hitben, hogy ha egy böngésző PRIVÁT módját indítod, ami listázza neked hogy a böngészőjük NEM MENT SEMMIT, akkor miért probléma az hogy a böngésző gyártója közben a saját szervereikre küld minden adatot. Sajnos élnek köztünk ilyenek is... Magyarázni felesleges. Majd jön egy új komment még egy emoji-val.
aug. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
54%

#18 Azért vesztettek, mert ezekről a nagy cégekről rengeteg pénzt lehet lehúzni minden aprósággal, ezért is perelik folyton őket. A pénz meg mindig jól jön minden kormánynak. A Chrome nem gyűjt adatot. A Chrome nem a Google. Nem félrevezetés, hanem tény. Utána persze mindent bele lehet magyarzáni, hogy pénzt tudjanak lehúzni tőlük.


#19 Zavar, hogy használok, mert te mondjuk nem tudsz? Hol van megtiltva, hogy bárki használjon emojikat? Az emojikkal pedig csak a reakciómat fejezem ki. Röhejes, hogy ezzel jössz. A PP-ben minden le van írva. Ja, hogy senki nem olvassa el csak rögtön elfogadja? Ez már a ti bajotok.

aug. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!