Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A Google Chrome száműzné az...

A Google Chrome száműzné az UBlock Origint?

Figyelt kérdés

Ma telepítettem egy frissen telepített gépre a Google böngészőjét, majd azonnal az UBlock Origint, mert reklámblokkoló tnélkül én nem tudok netezni, mert ezen az oldalon is annyi reklám van, hogy néha már konkrétan kényelmetlen az oldal használata anélkül, hogy ne kattintanék véletlenül egy olyan linkre, amire nem szerettem volna rákattintani.

Szóval telepítés előtt feltűnt egy olyan információ a Chrome webáruház oldalán, miszerint "Előfordulhat, hogy ennek a bővítménynek a támogatása hamarosan megszűnik, mert nem követi a Chrome-bővítményekre vonatkozó bevált módszereket."

[link]

Én nem tudom, hogy milyen bevállt módszerekről magyaráz a Google, ugyanis már legalább 10 éve ezt használom, és soha az életben nem láttam egy reklámot sem. De olyan bővítményekkel viszont találkoztam már, amelyeket ha telepített az ember, akkor képes volt tönkretenni az egész böngészőt, módosította a kezdőlapot, meg minden. Na azok a bevált recept alapján készültek, kérdem én?

Érdemes lenne áttérni a Mozilla által készített Firefox webböngészőre? Úgy hallottam, hogy ők nem kezelik a reklámblokkolókat olyan agresszívan, és hogy még a telefonos firefoxra is lehet telepíteni az Ublockot. Ilyet a Chrome telefonon nem tud! Sőt, semmilyen bővítményt nem lehet telepíteni telefonon.



aug. 3. 18:26
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
87%

A Google leginkább azt félti, hogy kevesebb reklámot tud megjeleníteni. Firefox és Brave viszont gyárilag tartalmaz nyomkövető blokkolókat, saját beépített reklámblokkolót és kiegészítőként hozzáadhatót is. Bármelyikre váltást meg lehet szokni pár nap alatt, azért a böngészők kinézete és funkciója nagyban megegyezik. Esetleg egyes gombok és menüpontok vannak más helyen.

A Firefoxnak saját kiegészítő gyűjteménye van ami vele működik, a Brave chrome alapú, így az áruházának tartalmát is használni tudja (ha vannak más bevált és használt kiegészítők amit használni akarsz).

aug. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Inkább a Firefox. Arról többet hallottam, mint a Braveról.
aug. 3. 18:48
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

"a Brave chrome alapú, így az áruházának tartalmát is használni tudja"

Akkor is, ha "Előfordulhat, hogy ennek a bővítménynek a támogatása hamarosan megszűnik"?

aug. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
79%

Brave az független a Chrometól, csak ugyanazt a motort használják. Braveben maradnak a reklámblokkolók.

Egyébként a Chrome a legrosszabb böngésző több szempontból is amit használhattok.

Én a Firefoxot ajánlom.

aug. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
89%

Igen, a Google-nek célja a reklámblokkolás megszüntetése, nem hiába, ők a világ vezető reklámszolgáltatói (AdSense, nameg Youtube reklámok blokkolása sem tetszik nekik). Ezért tolják a Manifest V3-at, sokkal kisebb mozgásteret adva a reklámblokkoló addonoknak.


Brave sem egy életbiztosítás. Ők ezt írják:

"Will MV2 extensions still work in Brave?


Yes, for now. ... In June 2025, Google plans to remove all remaining Manifest V2 items from the Chrome Web Store ... we have a robust process for customizing (or “patching”) atop the open-source Chromium engine."

Magyarul: Mivel Chromium alapú, ha abból eltűnik az MV2 1 év múlva, akkor utána nekik kell azt bepatchelni, hogy a reklámblokkoló működjön. Biztos megoldják, de abban is biztos vagyok hogy Google-nak nem fog tetszeni ahogy a böngészőjük forkjaiba visszateszik azt amit el akartam tüntetni, és mivel a Chromium is nyilván az ő projektjük, tudják azt majd úgy módosítani hogy az MV2 patch-ek ne működjenek. Én már sok-sok éve áttértem Firefox-ra, az új Quantum motorral higyjétek el ugyanolyan gyors mint a Chrome. És mivel nem egy n+1-edik Chromium alapú böngésző (új skin+pár addon beépítve), hanem egy teljesen különálló, ennek működésébe a Google-nak semmi beleszólása nem lesz.

aug. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
49%
A fordítás szar. Nem kell foglalkozni vele, csak azért van írva, mert blokkolni tud scripteket és egyéb dolgokat weboldalon. Váltani semmi értelme nincs.
aug. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
52%

Én két dolgot nem értek.

1. Miért csodálkoznak sokan azok, hogy ha valami egy gátlástalanul profitorientált (és egyre pofátlanabb), szinte monopolhelyzetben levő vállalat kezében van, akkor így vagy úgy, de megpróbálja majd maximalizálni a potenciális bevételeit?

2. Miért kell annyira ragaszkodni ahhoz a nyamvadt Chrome-hoz akkor is, amikor lépten-nyomon próbálja sz*patni a felhasználóit? Mi az a hatalmas plusz, amit ad, hogy ennyire ragaszkodtok hozzá?

Értem én, hogy divatos, meg hogy a Google valamikor régen egy szerethető és cuki cég volt, de azóta nagyon sok minden változott.

aug. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
79%

Egyszerűen az van fent natívan a Google rendszerét használó telefonokon, így azt használják: funkcióját betölti, tudja amire kell. Nem váltják le, mert minek tennék. Ezt megszokták és ismerik, így ezt fogják önállóan is telepíteni, mert ebben már komfortosan érzik magukat.

Már ennyivel már jó piaci részesedést lehet elérni.

aug. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
78%
#8 Viszont itt nem telefonról beszélünk (telefonos Chrome-ra nem is teszel reklámblokkolót. Megjegyzem telefonos Firefox pedig támogat addonokat)
aug. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
70%
#7 Mert minek váltsak ha teljesen jól működik és szinkronizálva van az összes eszközömmel?
aug. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!