Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Rossz lenne a monitor?

Rossz lenne a monitor?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Van egy nagyobb problémám.

Van egy újfajta számítógépem, névszerint:


i5-7400

8GB DDR4 RAM

GTX 1050ti 4GB

Asus PRIME B250M-K


A problémám viszont az, hogy akad minden játék, holott az fps bőven megvan 300.

A legújabb játékoknál is megvan a 100-120 fps high beállításokon, de még low grafikán is akadnak, addig, amíg le nem veszem 1024x768-ra. Onanntól fentebb szaggat.

Próbáltam már régi vga driverrel, a legújabbal, windowst újratettem, directx-t külön feltettem, windows 7-el is próbáltam, fullos update windowsal is, memtest is futott, cpu+vga-t is terheltem hátha túlmelegszik, de nem.

Semmi problémát nem jelez.

Akadnak a youtube videók is.

A kérdésem, hogy okozhatja-e ezt monitor?

MultiSync NEC EA221WMe a pontos típus.

Élettársamat ideültettem magam mellé, én szaggatva láttam a játékot, ő nem. Szomszédomat is áthívtam, ő se látta szaggatva, de én igen. Viszont aki sokat játszik unokatesóm őt áthívtam, és ő is szaggatva látta.

Ezt a szaggatást, kb 4-5 napja érzékelem csak.

Mi lehet ennek az oka? Monitor? VGA? 60Hz a monitor. Lehet, hogy a szemem már érzékeny rá? Teljesen tanácstalan vagyok, és így azért nagyon zavaró.


Válaszokat köszönöm



2018. jan. 24. 00:39
 1/3 A kérdező kommentje:

Ha bemegyek az eszközökbe és a monitorra kattintok, nem engedi se frissiteni a szoftvert, se semmit. Viszont információba ezt írja:


Device DISPLAY\NEC6778\5&3ae91cde&5&UID4353 was not migrated due to partial or ambiguous match.


Last Device Instance Id: DISPLAY\Default_Monitor\5&3ae91cde&0&UID0

Class Guid: {4D36E96E-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

Location Path:

Migration Rank: 0xF000FFFF0000F100

Present: false

Status: 0xC0000719

2018. jan. 24. 00:51
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem vagyok nagy hardverguru, válaszolni sem tudok.Viszont régi csésként 60Hz-es képfrissítésnél én is "akadozva" láttam a játékot hiába a 100fps. Amint felvettem 75-re megszűnt a problémám.
2018. jan. 24. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagyon nagy tévedésben van az, aki úgy gondolja a képernyőfrissítési arány mindegy. Megeshet, hogy neked már nem elég a 60Hz. Előfordulhat az is, hogy esetleg az input lag magasabb, mint kéne amit te csak most fedeztél fel. Lehet, hogy nem elég alacsony neked a (általában GTG) válaszidő. Nézd meg, hogy kisebb felbontásokon engedi-e a 75Hz-et, viszont készülj fel, hogy utána soha nem akarsz 75Hz alá menni. Én 1280x1024 75Hz üzemmódban használom a monitorom, és kajakra olyan lassú a 60Hz ehhez képest, hogy a LoL töltőképernyője mikor előjön elsötétül picit a monitor. 75Hz-en szinte azonnal átvált. Egyébként nem raktad át véletlenül már egyszer kisebb felbontás 75Hz-re? Mert a képernyőfrissítési gyakoriság csökkentése után tűnhet szaggatottnak a játék.
2018. ápr. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!