Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 144Hz-es monitor 100fps-nél...

144Hz-es monitor 100fps-nél segít?

Figyelt kérdés
Tehát a kérdésem az lenne, hogy most egy 60Hz-es monitorom és ha vennék egy 144Hz-es monitort és egy játék 100-110 fps között megy, akkor az is érezhető lesz a 144Hz-es monitoron? Nem tudom jól értelmezem-e a dolgokat, de 60Hz-es monitor 60fps-t tud és a 144Hz-es monitor pedig 144fps-re jó? És ha mondjuk egy játék 110fps-el megy, akkor a 60hz-es monitor csak 60fps-t tud, így a 110 már nem jön ki rajta. De ha lenne egy 144Hz-es monitorom, akkor kényelmesen tudna 110-szer képet váltani másodpercenként? Az már érezhető különbség lenne a 60-hoz képest azért? Remélem jól értelmezem, és mindennemű segítséget köszönök!
2018. jan. 22. 17:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Persze, én a 60, és 75Hz közötti különbséget is simán észreveszem.
2018. jan. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Kis korrekció: A 144Hz-es monitor 144-szer fog másodpercenként képet váltani. Ez fix. Legfeljebb ugyanaz a frame többször fog szerepelni, ha alacsonyabb az fps. Egyébként persze, nagyobb képfrissítésen folyamatosabb lesz a kép. Nem feltétlenül számottevően, de az lesz.
2018. jan. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
70%
Aki nem látja a különbséget, annak baj van a szemével. Én 12 éve játszom a CoD sorozattal, de csak azóta ugrott meg drasztikusan a K/D arányom, amióta 144 Hz-es monitort használok (2 éve). Mikor kénytelen voltam visszaváltani 60 Hz-esre, megint lezuhantam, mikor visszakaptam a 144-est, megint domináltam a meccseket. Nekem ez elég bizonyíték, hiába mondják, hogy a monitortól nem leszek jobb játékos. Egyszerűen folyamatosabb a megjelenítés, hamarabb észreveszem az ellenfeleket, gyorsabban reagálok rájuk. Nekem ez elég.
2018. jan. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!