Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől sötétülhet el a monitor...

Mitől sötétülhet el a monitor használatközben 1 max 2 másodpercre?

Figyelt kérdés

Először tegnap előtt tapasztaltam ezt miközben sorozatot néztem, de azt hittem, hogy biztos csak valamilyen minőségi hiba van a fájlban, de tegnap is előfordult háromszor. Kétszer szintén sorozat nézés közben, illetve internetezés közben is. Valamint most az előbb is miközben görgettem a Twitter hírfolyamom. Egyébként miközben elsötétül van hang ugyanúgy a videók alatt, valamint mikor visszajön a kép semmilyen hibajelentés nem ugrik fel.


Kb 1 hónapos a monitorom. E hét közepéig VGA-kábellel használtam, azóta HDMI-vel. Lehet-e ez kábel probléma vagy esetleg VGA? Ha az új kábel lenne a probléma, nem szinte azonnal kellett volna jelentkeznie?


Lehet nincs köze az egésznek hozzá, de péntek délután egy rövid CoDWW2 játék után, ami igazán megterhelő volt a videókártyámnak, a vga ventillátor hangja elég fura lett. Kitakarítottam, és rengeteg port kiszedtem összességében a gépből. Összeraktam újra, a szokásos hangja votl a számítógépnek. Nem lehet-e, hogy ettől a "túlterheléstől", amit a játék okozott rövid időre lett valami probléma a vga-val ami ezt a monitor elsötétülést okozza időközönként?


2018. jan. 21. 10:10
 1/5 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzátennék, hogy amikor először használtam ezt a kábelt, először nem akart képet adni. Azt írta ki a monitor, hogy nincs csatlakoztatva kábel. Utána annyit csináltam, hogy felcseréltem a kábel dugóit, tehát amit előtte a vga-ba dugtam be azt most már a monitorba. Egyébként amikor kikapcsolt állapotban van a számítógép, de a monitor még be van kapcsolva, akkor is szintén azt írja ki, hogy nincs kábel csatlakoztatva. Nem tudom ez számít-e bármit is, de inkább leírtam.
2018. jan. 21. 10:43
 2/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
Teljesen fekete lesz, vagy csak sötétebb? Valószinűleg a monitor háttérvilágítása (azaz annak a vezérlése) haldoklik.
2018. jan. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Totál fekete. Egyébként rengeteg fórumon olvastam erről a hibáról és legtöbb esetben a HDMI kábellel kapcsolatban volt probléma vagy beállítási. Valakinek az megjavította, hogy felcserélte a kábelt.
2018. jan. 21. 11:53
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem a processzor hd vezérlője csinálta ezt. Mióta beraktam a gépbe egy videókártyát és a monitort arra kötöttem, a jelenség megszűnt.
2018. jan. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nekem a VGA-hoz van kötve a monitor. Most azt próbálom ki, hogy visszaraktam a VGA-kábelre. Ha ezzel jó lesz egy darabig, akkor kipróbálom egy másik HDMI-kábellel.
2018. jan. 21. 17:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!